Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2015 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Wbił nóż w brzuch 3-letniego synka. Ojciec usłyszał wyrok

Autor: Zdjęcie autora jsz
296 18 A A

Cztery lata więzienia i zakaz zbliżania się do dziecka przez pięć lat. Taki wyrok usłyszał Michał Sz., skazany za ugodzenie nożem 3-letniego syna. Śledczy nie wykluczają apelacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proces Michała Sz. zakończył się we wtorek w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Toczył się od grudnia ubiegłego roku i był w całości utajniony. 31-latek z Łęcznej został skazany na 4 lata bezwzględnego więzienia. Przez pięć lat mężczyzna nie będzie mógł również kontaktować się ze swoim dzieckiem. Musi także zapłacić na rzecz syna 50 tys. zł zadośćuczynienia oraz ponad 6 tys. zł kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny.

Śledczy już zapowiadają, że złożą wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. - Po zapoznaniu się z jego treścią podejmiemy decyzję o ewentualnej apelacji - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

31-latek odpowiadał za usiłowanie zabójstwa, do którego doszło w maju ubiegłego roku. Michał Sz. przyjechał wówczas z Warszawy, do rodziców w Łęcznej. Miał pod opieką syna, 3-letniego Kacpra. Postanowił, że razem z dzieckiem odwiedzi krewnych w Parczewie. Kiedy był w okolicach Uhnina, zjechał z głównej trasy w polną drogę. Samochód ugrzązł w błocie. Michał Sz. wyciągnął chłopca z fotelika. Po chwili wbił 3-latkowi nóż w brzuch.
Chłopiec był o krok od śmierci, ale jego ojciec w ostatniej chwili się opamiętał. Postanowił ratować dziecko. Z zakrwawionym synkiem na rękach wybiegł na drogę i zatrzymał nadjeżdżający samochód. Podróżujący nim ludzie zdecydowali się zabrać chłopca do szpitala. Zatrzymali jednak karetkę pogotowia, która jechała do innego wezwania. Dzięki temu chłopiec szybko trafił do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Był w ciężkim stanie, ale jego życie udało się uratować. Dzisiaj Kacper ma się dobrze.

Ojciec chłopca został aresztowany. Po naszym apelu, do prowadzącej sprawę prokuratury w Parczewie zgłosiła się kobieta, która feralnego dnia zatrzymała się i pomogła rannemu Kacperkowi. Opowiedziała wszystko ze szczegółami. Sam Michał Sz. przyznał się do ugodzenia synka nożem. Zapewniał jednak prokuratora, że nie chciał zabić.

W tle tej sprawy są kłopoty rodzinne. Michał Sz. wraz z synkiem i żoną mieszkał w Warszawie. W małżeństwie się nie układało. Kobieta wyprowadziła się z domu. Niedługo potem Michał Sz. zabrał Kacpra w podróż do dziadków. Psychiatrzy, którzy później badali mężczyznę ocenili, że mogło u niego dojść do "ostrej reakcji na stres”. Michałowi Sz. groziło od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ilonnna / 28 stycznia 2015 o 18:54
Kur... co sie dzieje aby tyle bo mial kryzys,farsa!!! jak mozna zrobic takie cos nic nie winnemu dziecku a jeszcze swojemu... ubila bym tylko tak zeby sie meczyl!!!
Avatar
Krystiann / 28 stycznia 2015 o 11:50

hahahaha kurwa śmiech na sali. Krzesło elektryczne to małoo.. Polskie sądy jedna wielka mafija..

Avatar
neo / 28 stycznia 2015 o 10:44

zaraz zaraz - co ja pacze - usiłowanie zabójstwa - chwilowa niepoczytalność = 4 lata + 50 tyś. zł zadośćuczynienia. Zabójstwo 19 latki na pasach, świadoma ucieczka z miejsca wypadku = 4 lata ale już 0 zł zadośćuczynienia. Może faktycznie jak nie żyje to jej kasa nie potrzebna.

Zwyrodniałe sądownictwo - chcesz sprawiedliwości - wymierzaj ją sam.

Avatar
ja / 28 stycznia 2015 o 09:16

Sk....syn powiesić go to nie ojciec to nawet nie jest człowiek zwierzęta się tak nie zachowują tylko bronią swoje potomstwo. Powinien dostać krzesło elektryczne szkoda tylko że u nas nie ma takiej kary

Avatar
olo / 28 stycznia 2015 o 06:52

Skurwysyn, nie ojciec. Nawet stres moim zdaniem nie uzasadnia tego brutalnego zachowania. Jak można to zrobić własnemu dziecku? Nawet w najgorszej sytuacji ratuje się życie a nie zabija dla własnej wygody.... 

Avatar
JARO Z GITARO / 27 stycznia 2015 o 23:30

HU.. DO DUPY !!!

Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 21:48

Masz słuszną rację mordercy dostają po 4 lata odsiedzi 2 i wyjdzie, jak żyć i czuć się bezpiecznie w takim kraju.

Zgadzam się z Wami ...Najgorsze jest to że jak mówi przedmówca "

mordercy dostają po 4 lata odsiedzi 2 i wyjdzie " a niektórzy ludzie głodni za bułkę ukradzioną dostają większe wyroki aż płakać się chce :-( Kto rządzi tym krajem jak nie prawi uczciwi ludzie???? Pewnie tacy sami co skazywani na tak śmieszne wyroki ..... innego wytłumaczenia nie widzę ....... 

Zgadzam się z Wami ...Najgorsze jest to że jak mówi przedmówca "

mordercy dostają po 4 lata odsiedzi 2 i wyjdzie " a niektórzy ludzie głodni za bułkę ukradzioną dostają większe wyroki aż płakać się chce :-( Kto rządzi tym krajem jak nie prawi uczciwi ludzie???? Pewnie tacy sami co skazywani na tak śmieszne wyroki ..... innego wytłumaczenia nie widzę ....... 

rozwiń
Avatar
POLSKA GINIE W OCZACH / 27 stycznia 2015 o 21:38

Przepraszam ale czegoś nie rozumie .....????!!!!!????.....,,,,[[[00-=]][''

'//'';;''/;/ co to k........wa ma być.

Co z tą Polską jest?????????/

Co to za wyrok???????

Ja nie wiem kto jest gorzej chory ja bo czegoś tu nie rozumie czy Ci którzy wydali ten wyrok???!!!!!

Wysoki sądzie i reszto zacnych podobno inteligentnych , wykształconych ludzi po co tam jesteście???żeby prze pierdzieć w stołki itp.????? co to ma być?co byście zrobili gdyby to was spotkało lub kogoś bardzo bliskiego ?? wyrok na pewno by był inny , na pewno by się coś znalazło bardzo obciążającego ................... SKANDAL NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZONO !!!!!!!!A wszystko to co się dzieje jest spowodowane przez takie śmieszne wyroki za Straszne Przestępstwa Mordy , gwałty , itp.... 

Przepraszam ale czegoś nie rozumie .....????!!!!!????.....,,,,[[[00-=]][''

'//'';;''/;/ co to k........wa ma być.

Co z tą Polską jest?????????/

Co to za wyrok???????

Ja nie wiem kto jest gorzej chory ja bo czegoś tu nie rozumie czy Ci którzy wydali ten wyrok???!!!!!

Wysoki sądzie i reszto zacnych po... rozwiń

Avatar
jon / 27 stycznia 2015 o 18:30

on 4 lata a dziecko przezylo a policjent ktory spremedytacja przejechal 19 latke i uciek z miejsca wypadku dostal 1 rok w zawieszeniu na 4 to jest zggroza powienien kisic 

Avatar
koral / 27 stycznia 2015 o 18:18

Chore to jest że policjant który zabił dziewczynę na przejściu dostał podobną karę, chociaż się nie opamiętał i uciekł z miejsca zdarzenia. A potem jeszcze świadomie kombinował żeby zatrzeć ślady. To jest chore.

Masz słuszną rację mordercy dostają po 4 lata odsiedzi 2 i wyjdzie, jak żyć i czuć się bezpiecznie w takim kraju.

Avatar
ilonnna / 28 stycznia 2015 o 18:54
Kur... co sie dzieje aby tyle bo mial kryzys,farsa!!! jak mozna zrobic takie cos nic nie winnemu dziecku a jeszcze swojemu... ubila bym tylko tak zeby sie meczyl!!!
Avatar
Krystiann / 28 stycznia 2015 o 11:50

hahahaha kurwa śmiech na sali. Krzesło elektryczne to małoo.. Polskie sądy jedna wielka mafija..

Avatar
neo / 28 stycznia 2015 o 10:44

zaraz zaraz - co ja pacze - usiłowanie zabójstwa - chwilowa niepoczytalność = 4 lata + 50 tyś. zł zadośćuczynienia. Zabójstwo 19 latki na pasach, świadoma ucieczka z miejsca wypadku = 4 lata ale już 0 zł zadośćuczynienia. Może faktycznie jak nie żyje to jej kasa nie potrzebna.

Zwyrodniałe sądownictwo - chcesz sprawiedliwości - wymierzaj ją sam.

Avatar
ja / 28 stycznia 2015 o 09:16

Sk....syn powiesić go to nie ojciec to nawet nie jest człowiek zwierzęta się tak nie zachowują tylko bronią swoje potomstwo. Powinien dostać krzesło elektryczne szkoda tylko że u nas nie ma takiej kary

Avatar
olo / 28 stycznia 2015 o 06:52

Skurwysyn, nie ojciec. Nawet stres moim zdaniem nie uzasadnia tego brutalnego zachowania. Jak można to zrobić własnemu dziecku? Nawet w najgorszej sytuacji ratuje się życie a nie zabija dla własnej wygody.... 

Avatar
JARO Z GITARO / 27 stycznia 2015 o 23:30

HU.. DO DUPY !!!

Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 21:48

Masz słuszną rację mordercy dostają po 4 lata odsiedzi 2 i wyjdzie, jak żyć i czuć się bezpiecznie w takim kraju.

Zgadzam się z Wami ...Najgorsze jest to że jak mówi przedmówca "

mordercy dostają po 4 lata odsiedzi 2 i wyjdzie " a niektórzy ludzie głodni za bułkę ukradzioną dostają większe wyroki aż płakać się chce :-( Kto rządzi tym krajem jak nie prawi uczciwi ludzie???? Pewnie tacy sami co skazywani na tak śmieszne wyroki ..... innego wytłumaczenia nie widzę ....... 

Zgadzam się z Wami ...Najgorsze jest to że jak mówi przedmówca "

mordercy dostają po 4 lata odsiedzi 2 i wyjdzie " a niektórzy ludzie głodni za bułkę ukradzioną dostają większe wyroki aż płakać się chce :-( Kto rządzi tym krajem jak nie prawi uczciwi ludzie???? Pewnie tacy sami co skazywani na tak śmieszne wyroki ..... innego wytłumaczenia nie widzę ....... 

rozwiń
Avatar
POLSKA GINIE W OCZACH / 27 stycznia 2015 o 21:38

Przepraszam ale czegoś nie rozumie .....????!!!!!????.....,,,,[[[00-=]][''

'//'';;''/;/ co to k........wa ma być.

Co z tą Polską jest?????????/

Co to za wyrok???????

Ja nie wiem kto jest gorzej chory ja bo czegoś tu nie rozumie czy Ci którzy wydali ten wyrok???!!!!!

Wysoki sądzie i reszto zacnych podobno inteligentnych , wykształconych ludzi po co tam jesteście???żeby prze pierdzieć w stołki itp.????? co to ma być?co byście zrobili gdyby to was spotkało lub kogoś bardzo bliskiego ?? wyrok na pewno by był inny , na pewno by się coś znalazło bardzo obciążającego ................... SKANDAL NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZONO !!!!!!!!A wszystko to co się dzieje jest spowodowane przez takie śmieszne wyroki za Straszne Przestępstwa Mordy , gwałty , itp.... 

Przepraszam ale czegoś nie rozumie .....????!!!!!????.....,,,,[[[00-=]][''

'//'';;''/;/ co to k........wa ma być.

Co z tą Polską jest?????????/

Co to za wyrok???????

Ja nie wiem kto jest gorzej chory ja bo czegoś tu nie rozumie czy Ci którzy wydali ten wyrok???!!!!!

Wysoki sądzie i reszto zacnych po... rozwiń

Avatar
jon / 27 stycznia 2015 o 18:30

on 4 lata a dziecko przezylo a policjent ktory spremedytacja przejechal 19 latke i uciek z miejsca wypadku dostal 1 rok w zawieszeniu na 4 to jest zggroza powienien kisic 

Avatar
koral / 27 stycznia 2015 o 18:18

Chore to jest że policjant który zabił dziewczynę na przejściu dostał podobną karę, chociaż się nie opamiętał i uciekł z miejsca zdarzenia. A potem jeszcze świadomie kombinował żeby zatrzeć ślady. To jest chore.

Masz słuszną rację mordercy dostają po 4 lata odsiedzi 2 i wyjdzie, jak żyć i czuć się bezpiecznie w takim kraju.

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 12

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 11

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!