sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Wjazd na Czechów do remontu. Szykują się utrudnienia. Oba wiadukty będą zamknięte?

Dodano: 23 lutego 2016, 13:11
Autor: Dominik Smaga

Wiadukty, i jezdnie muszą być gotowe do 15 października
Wiadukty, i jezdnie muszą być gotowe do 15 października

Do połowy października odnowiona ma być al. Kompozytorów Polskich od ronda przy Orfeuszu do al. Solidarności. Naprawione będą też wiadukty. Wczoraj miasto ogłosiło przetarg na te prace. Najczarniejszy dla kierowców scenariusz zakłada, że oba wiadukty będą zamknięte jednocześnie

Co ma się zmienić na przebudowywanej ulicy? Przede wszystkim nawierzchnia jezdni i chodników. Wydłużony zostanie pas ruchu dla kierowców jadących z Czechowa i skręcających w lewo w ul. Północną i w al. Solidarności w stronę Zamku. Przebudowa obejmie skrzyżowania z ul. Paganiniego, Oratoryjną i Nowowiejskiego.

Z obu stron drogi zbudowane będę ścieżki rowerowe, które wytyczone będą również na wiaduktach. Ich nawierzchnia będzie wykonana już nie z jednej, ale z dwóch warstw asfaltu. To ma uczynić ścieżkę trwalszą od tych budowanych m.in. wzdłuż ul. Filaretów.

Przebudowa nie obejmie żadnego z rond na krańcach odnawianego odcinka al. Kompozytorów Polskich. Na rondzie obok Orfeusza wyznaczone zostaną przejazdy dla rowerzystów, podobny przejazd powstanie również na wylocie ul. Północnej.

Na prace przy wiaduktach miasto ma już komplet projektów i pozwoleń. Nie ma ich na przebudowę jezdni, więc zwycięzca przetargu dopiero będzie musiał te projekty stworzyć. Dostanie na to czas do 15 lipca. Jeżeli zdoła odnawiać wiadukty zanim powstanie dokumentacja pobliskich jezdni, to utrudnienia dla kierowców będą mniejsze. Jeżeli nie, w grę wchodzi nawet zamknięcie obu wiaduktów naraz. Tak radykalne rozwiązanie możliwe jest po to, by drogowcy zdążyli w wyznaczonym przez miasto terminie.

I wiadukty, i jezdnie muszą być gotowe do 15 października. Skąd tak wyśrubowany termin? Ratusz liczy, że dostanie rządowe pieniądze z tzw. rezerwy subwencji ogólnej, a takie fundusze musiałby rozliczyć jeszcze w tym roku.

– W sytuacji, gdyby konieczne było zamknięcie obydwu wiaduktów jednocześnie, umożliwilibyśmy kierowcom jadącym pod górę skręt w lewo w ul. Paganiniego w miejscu, gdzie stoją teraz barierki. Przez ul. Paganiniego mogliby dostać się do al. Smorawińskiego – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Przejazd w przeciwną stronę byłby możliwy przez al. Smorawińskiego do al. Solidarności, albo przez al. Smorawińskiego, ul. Szeligowskiego i Północną – dodaje. Objazdami musiałaby kursować także komunikacja miejska.

Nawet, jeśli nie spełni się ten najczarniejszy scenariusz, to i tak utrudnienia będą spore. Kierowcy muszą się liczyć z tym, że ruch w obu stronach będzie prowadzony jedną jezdnią.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje remont Czechów
Gość
Gość
Jerzy
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 lutego 2016 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WOW! No nie mówcie, że już "wczoraj miasto ogłosiło przetarg na prace.." Ten pas co na zdjęciu pokazany jest zamknięty już chyba z 2 lata....
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

przegubowiec jadący przez Paganiniego na Smorawińskiego - to będzie piękny widok  :D

Rozwiń
Jerzy
Jerzy (23 lutego 2016 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wpiszcie w google 

Kompromitacja Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie

Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że nie pomyślano wcześniej o wykonaniu dokumentacji w oddzielnym przetargu na odcinek pomiędzy rondami - teraz roboty mogłyby się zacząć zaraz po rozstrzygnięciu przetargu. A tak będzie przetarg, wykonanie dokumentacji (kilka miesięcy) i wykonawstwo...Tym bardziej jest to niezrozumiałe skoro wykonano w oddzielnym postępowaniu/przetargu dokumentację na same wiadukty. Takie roboty powinny trwać 2 max 3 miesiące, a nie jak planują od marca do października. Zobaczcie co piszą o ZDiM na portalu dobryurzednik.pl dobryurzednik.pl/homepage/aktualnosci/898-mamy-dosyc-lekcewazenia-mieszkancow-i-przepisow-prawa-przez-dyrekcje-zarzadu-drog-i-mostow-w-lublinie
Rozwiń
Michal
Michal (23 lutego 2016 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego nadal nikt nie zawarł w planach nawrotki zeby dalo sie wjechac w Nowowiejskiego jadąc od strony Orfeusza?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!