niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Wojewoda usunął flagę Unii. Hetman: jestem gotów ją przyjąć i przechować w należytym szacunku

Dodano: 4 lutego 2016, 14:24

Ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2016, 17:25
Krzysztof Hetman, Przemysław Czarnek
Krzysztof Hetman, Przemysław Czarnek

– Jestem gotów przyjąć usuniętą przez wojewodę flagę do czasu, kiedy zdecyduje o jej powrocie do urzędu – deklaruje europoseł Krzysztof Hetman z PSL. Przemysław Czarnek propozycji nie przyjmuje. – To jest moja flaga i nikomu jej nie oddam – stwierdza

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Oświadczenie, które europoseł rozesłał wczoraj do mediów, to reakcja na naszą wczorajszą publikację. Napisaliśmy, że ze ścian sekretariatu wojewody zniknęły portrety wojewodów z czasów PRL, a w gabinecie Przemysława Czarnka nie ma już flagi Unii Europejskiej.

– Tym oświadczeniem chciałem wyrazić opinie wielu ludzi, którzy zaczynają się bać – tłumaczy Krzysztof Hetman. – Jeśli dziś wyprowadzamy unijną flagę z urzędu, to może jutro zamkniemy granice i wyjdziemy ze strefy Schengen, pojutrze zrezygnujemy z funduszy strukturalnych, a za tydzień wystąpimy z Unii Europejskiej. Nie widziałem, żeby na podstawie niedawnych wydarzeń ktoś ściągał polskie flagi sprzed Parlamentu Europejskiego czy Komisji Europejskiej. Szanuję wojewodę i życzę mu dobrze, ale powinien działać bardziej roztropnie – dodaje.

Europoseł zaproponował wojewodzie przechowanie nie tylko flagi z jego gabinetu, ale też wszystkich innych, które w przyszłości Przemysław Czarnek usunie z podległych mu instytucji. Przypomina też, że unijna flaga jest symbolem solidarności i harmonii między narodami Europy i powstała z inspiracji chrześcijańskich.

Dlaczego wojewoda wyrzucił niebieską flagę ze swojego gabinetu? Jak tłumaczy, to reakcja po niedawnej debacie poświeconej sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim – To symboliczny gest wewnętrznego uniesienia po tym, w jaki sposób przewodniczący PE nazywał Polskę i polskie władze – mówi Czarnek. I zapewnia, że flaga wróci na swoje miejsce, gdy „Parlament Europejski i Komisja Europejska zaczną zajmować się absolutnie najważniejszymi sprawami w Europie”.

Czy przyjmie propozycję europosła Hetmana i przekaże mu flagę na przechowanie?

– Jest przechowywana w godnych warunkach i wróci na swoje miejsce. To jest moja flaga i nikomu jej nie oddam – mówi Przemysław Czarnek. Podkreśla też, że nie ma żadnego przepisu prawa, który nakazywałby mu eksponowanie flagi unijnej w gabinecie. Na pytanie o ewentualne usuwanie flag z innych podległych mu instytucji, odpowiada: – O tym pan poseł Hetman powinien rozmawiać z gospodarzami innych gabinetów. Ja jestem gospodarzem tylko w urzędzie wojewódzkim. 

SONDA
Liczba głosów: 1691

Jak oceniasz decyzję wojewody o usunięciu flagi Unii Europejskiej ze swojego gabinetu?

46.95 %
Jest właściwa
53.05 %
Jest niewłaściwa
Gość
człowiek pracujący
Gość
(425) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2016 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PSL jak dżuma rozlazło się po samorządach, i nikt nic nie może uzyskać bez poparcia zielonych, więc trzeba tą chorobę ograniczyć
Rozwiń
człowiek pracujący
człowiek pracujący (8 lutego 2016 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Hetman puki co nic jako europoseł dla Lubelszczyzny nie zrobił, więc stara się pokazać że żyje zajmując się pierdołami-żenada i wstyd jakby problemów poważniejszych brakowało.

Pan Krzysztof Hetman zrobił wiele dla województwa lubelskiego jako marszałek (chociaż jego działania przypisują sobie często inne osoby); pan Krzysztof Hetman jako europoseł zrobił już kilka rzeczy dla Lublina/okolic a poza tym godnie reprezentuje Polskę. Natomiast ty, "Guest" jesteś szczytem żenady, bo nawet poprawnie pisać po polsku nie potrafisz. Dlaczego takie daremne istoty jak ty korzystają z moich podatków?

Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2016 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pokonanie sitwy PO-PSL, to zwycięstwo na miarę zwyciężenia komunizmu w Polsce. Mieli komplet narzędzi, które dawały im pewność niezwyciężonych. Posiadali całościowe media w Polsce i przychylność mediów zagranicznych. Mieli Prezydenta, Rząd i obie izby Parlamentu. Mieli prezydentów miast, wojewodów, wójtów i całą administrację państwową. Mieli prezesów spółek i rady nadzorcze. Mieli olbrzymie pieniądze. Czuli się niezagrożeni i tak pewni swojej dalszej władzy, że nawet na 10 lat mieszkanie dla prezydenta wynajęli. Niestety mieli też butę, pychę i chciwość, które to cechy zaślepiły ich całkowicie. Nawet HETMAN LUBELSKI tego nie przewidział. Co to za hetman?
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2016 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Hetman puki co nic jako europoseł dla Lubelszczyzny nie zrobił, więc stara się pokazać że żyje zajmując się pierdołami-żenada i wstyd jakby problemów poważniejszych brakowało.

To typowy szkodnik, tak jak stonka żeruje na zielonym.

Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2016 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"kilka lat był spokoju tylko dobra praca, przykład lotnisko w Świdniku, budowa 17, jest nadzieja na budowę 19" A od kiedy to wojewoda przejmuje kompetencje GDDKiA i ustala gdzie i jakie drogi są budowane?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (425)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!