Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2014 r.
10:36
Edytuj ten wpis

Wycinka w parku Ludowym wstrzymana. Prześwietli ją prokuratura

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
44 26 A A

Wstrzymano wycinkę w parku Ludowym. Wystąpiła o to Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, bo żyją tu chronione ptaki, a wycinka odbywa się w okresie lęgowym. Ratusz, który kazał wyciąć 360 drzew pod dojazd do stadionu twierdził, że ptaków tu nie ma

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod topór poszły drzewa na skraju parku, gdzie biec ma nowa jezdnia. Droga ma być gotowa do jesieni, bo na wtedy Ratusz planuje wielkie otwarcie stadionu, który bez dojazdu może nie nie być dopuszczony do użytku. Problem w tym, że prawo zabrania niszczenia gniazd od marca do połowy października. - Ornitolog był na miejscu i nie stwierdził, by na którymkolwiek z drzew do usunięcia było gniazdo - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Czy to możliwe, by w pełnym ptaków parku ani jedno z 360 drzew nie było przez nie zamieszkałe? Na powalonych drzewach gniazd nie widać, bo korony błyskawicznie znikają w maszynie przerabiającej je na wióry, które znikają na okrytej plandeką ciężarówce. Tyle widać okiem laika. Ale byli tam i fachowcy. Inspektorów Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zaalarmowała miejska radna PiS, Małgorzata Suchanowska, która jest jednym z najzagorzalszych krytyków obecnego prezydenta miasta. - Część drzew planowanych do wycięcia (…) zasiedlona jest przez ptaki - stwierdza Beata Sielewicz, szef RDOŚ w piśmie do Urzędu Miasta. Wymienia tu grzywacza oraz ściśle chronionego kwiczoła. Dodaje, że drzewa planowane do wycięcia stanowią "potencjalne miejsca lęgowe ptaków dziuplastych”. Niespodzianka w parku Jest też niespodzianka: inspektorzy RDOŚ znaleźli na placu budowy także ściśle chronioną żabę trawną i ślimaka winniczka objętego częściową ochroną. Ratusz najpierw potwierdził, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wstrzymała wycinkę. Później miasto zmieniło zdanie twierdząc, że samo poleciło zawiesić prace do poniedziałku. - Do wycięcia pozostało 20 drzew. Ich usuwanie odbędzie się w poniedziałek w obecności ornitologa - zapewnia Krzyżanowska. Tymczasem w piśmie RDOŚ do Ratusza czytamy: "Proszę o wstrzymanie wycinki drzew oraz zapewnienie ochrony fauny na placu budowy, a także o przedstawienie wyjaśnień dotyczących okoliczności prowadzenia tego rodzaju prac w newralgicznym dla zwierząt sezonie rozrodczym” - pisze Sielewicz. Zaznacza, że szkodzenie chronionym gatunkom jest karalne i że w uzasadnionych przypadkach możliwe jest wydanie zgody na odstępstwa, ale dla budowy ul. Muzycznej takiej zgody nie było. Sprawą zajmie się też prokuratura. - W piątek składam zawiadomienie - mówi radna Suchanowska. Protesty Przeciw wycince protestują ornitolodzy i ekolodzy. - Po tych pracach pod względem przyrodniczym cały park będzie prawdopodobnie obszarem o wiele uboższym i będzie to oddziaływanie długotrwałe - pisze Towarzystwo dla Natury i Człowieka w liście, w którym domaga się od prezydenta miasta zawieszenia prac.
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mimi / 2 maja 2014 o 20:49

Pamientacie wycinkę na zabytkowym cmentarzu przy ul.Unickiej?

a czy wiecie że w mieście wycinane są drzewa w pasach drogowych bez pozwolenia Och. Środowiska?

a czy wiecie że utrzymanie stadionu będzie nas podatników kosztowało 25 mln zł  rocznie ?

a czy wiecie że wycinka jednego drzewa kosztuje(od wielkości) od TYSIĄCA DO PARU TYSIĘCY?

a wiecie że drogi do stadionu to koszt ok. 100 mln?

a wiecie że można było ominąć Park i firmy wycinające nie zarobiły by grosza,( za 350 drzew policzcie kasę) a droga byłaby tańsza?

A KTO nas pytał  JAK WYDAĆ NASZE PIENIĄDZE ?

Nie mamy szczęścia do gospodarzy, żądzą miastem jak własnym folwarkiem.

Pamientacie wycinkę na zabytkowym cmentarzu przy ul.Unickiej?

a czy wiecie że w mieście wycinane są drzewa w pasach drogowych bez pozwolenia Och. Środowiska?

a czy wiecie że utrzymanie stadionu będzie nas podatników kosztowało 25 mln zł  rocznie ?

a czy wiecie że wycinka jednego drzewa kosztuje(od wielkości) od TYSIĄCA DO PARU TYSIĘCY?

a wiecie że drogi do stadionu to koszt ok. 100 mln?

a wiecie że można było ominąć Park i firmy wycinające nie zarobiły by grosza,( za 350 drzew policzcie kasę) a drog... rozwiń

Avatar
zgred z Lublina / 2 maja 2014 o 20:28


Popieram rozwój inwestycji w Lublinie choćby kosztem drzew .Lublin nie powinien być zakorkowany -potrzebujemy  ulic nie drogi do zajecy .Samochodów  interesantów w Lublinie przybywa i bedzie przybywać ,nie pomogą apele p.Żuka aby wszyscy prześli na komunikacje miejską ,ponieważ to i tak nie rozwiąże korków a zatem budować tam gdzie to możliwe minimum 2 pasy w jednym kierunku .Im wiecej ulic tym wiecej przestrzeni a drzewostan 360 sztuk można uzupełnic w innym ternie czy nawet na osiedlach tam gdzie to mozliwe .I na zakończenie gdyby nie stadion ten teren byłby odłogiem leżał w Poczekalni nz zaś potem .Szkoda ze ten stadion mały jak na Lublin ; [wielki bład ]w porównaniu np do Bydgoszczy czy Białegostoku w dodatku bez mozliwości rozbudowy .

Panie poznaniak, zanim cokolwiek zacznie Pan popierać w Lublinie, proszę zapoznać się z faktycznymi potrzebami inwestycyjnymi. I wypadałoby wrócić do szkoły, aby nauczyć się pisać.

Panie poznaniak, zanim cokolwiek zacznie Pan popierać w Lublinie, proszę zapoznać się z faktycznymi potrzebami inwestycyjnymi. I wypadałoby wrócić do szkoły, aby nauczyć się pisać.

rozwiń
Avatar
poznaniak z lb / 2 maja 2014 o 15:06

Popieram rozwój inwestycji w Lublinie choćby kosztem drzew .Lublin nie powinien być zakorkowany -potrzebujemy  ulic nie drogi do zajecy .Samochodów  interesantów w Lublinie przybywa i bedzie przybywać ,nie pomogą apele p.Żuka aby wszyscy prześli na komunikacje miejską ,ponieważ to i tak nie rozwiąże korków a zatem budować tam gdzie to możliwe minimum 2 pasy w jednym kierunku .Im wiecej ulic tym wiecej przestrzeni a drzewostan 360 sztuk można uzupełnic w innym ternie czy nawet na osiedlach tam gdzie to mozliwe .I na zakończenie gdyby nie stadion ten teren byłby odłogiem leżał w Poczekalni nz zaś potem .Szkoda ze ten stadion mały jak na Lublin ; [wielki bład ]w porównaniu np do Bydgoszczy czy Białegostoku w dodatku bez mozliwości rozbudowy .

Popieram rozwój inwestycji w Lublinie choćby kosztem drzew .Lublin nie powinien być zakorkowany -potrzebujemy  ulic nie drogi do zajecy .Samochodów  interesantów w Lublinie przybywa i bedzie przybywać ,nie pomogą apele p.Żuka aby wszyscy prześli na komunikacje miejską ,ponieważ to i tak nie rozwiąże korków a zatem budować tam gdzie to możliwe minimum 2 pasy w jednym kierunku .Im wiecej ulic tym wiecej przestrzeni a drzewostan 360 sztuk można uzupełnic w innym ternie czy nawet na osiedlach tam gdzie to mozliwe .I na zakończenie g... rozwiń

Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 13:47

Kto jest odpowiedzialny za ta wycinkę.Podać personalnie. Ukarać!!A ten stadion jest nam  potrzebny jak przysłowiowy pryszcz na d..ie!!Lublin nie ma większych potrzeb  niz budowa wybiegu dla kiboli!!

Ja poproszę jeszcze o nazwisko ornitologa, na opinię którego powołuje się pani Krzyżanowska. Chyba nie wstydzi się swojej opinii?

Avatar
tymek / 2 maja 2014 o 10:46

Prezydent Żuk to pierwszy Prezydent Lublina , którego mozna nazwać prawdziwym gospodarzem naprawdę wreszcie coś się dzieje , Lublin pięknieje rozwija się a nie jak za poprzednich prezydentów a ta pani jest zazdrosna i chce Panu Żukowi przeszkadzać , co zrobił prezydent z jej ugrupowania a ekolodzy się tylko zbłazniają . Stadion będzie wizytówką Lublina jest piękny i bardzo potrzebny . Brawo PANIE PREZYDENCIE niech Pan tak działa jak dotychczas . zaznaczm , że nie popieram żadnego ugrupowania ale jestem za gospodarzem jakim jest Pan Prezydent Żuk . mieszkam w Rzeszowie , który tez się zmienia pozytywnie wreszcie dwa miasta ze wschodniej Polski rozwijają się , ciągle obserwuje zmiany zachodzące w Lublinie bo lubię to miasto , bo wcześniej mieszkałem w nim prawie 20 lat pozdrawiam wszystkich LUBLINIAN !!!

zgadzam się z autorem tych słów w 100%

zgadzam się z autorem tych słów w 100%

rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 10:44

a wycinka drzew pod pomniki JPII w Kraśniku gdzie rządzi PiS to już według Suchanowskiej pewnie ok?

Avatar
iya / 2 maja 2014 o 10:34

zawracanie prokuraturze d... -  drogę zrobić trzeba i stado wron i paru zielonych ludzików nie powinno mieć na to wpływu.

Avatar
'''' / 2 maja 2014 o 10:07

Niech jeszcze prześwietli wycinkę drzew na Zawilcowej, co to niby miał być park....bez drzew, tu też żyło ptactwo, a teraz nawet ziemi nie nasypali i zwykłej trawy nie posiali tylko klepisko zostawili, zgroza!!!

Avatar
Mario / 2 maja 2014 o 09:58

Cytat z artykułu Dz. W.: "Sprawą zajmie się też prokuratura. – W piątek składam zawiadomienie – mówi radna (z klubu Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata) Suchanowska" - mam pytanie do Pani Radnej czy to kolejne działanie "pod publiczkę" (podobnie jak Pana Sylwestra Tułajewa) i co zrobił Pani partyjny kolega z klubu PiS pan Andrzej Pruszkowski przez 8 lat swojej kadencji jako Prezydent Lublina ?
Może zajmie się Pani Radna tak potrzebnymi inwestycjami dla Lublina - budową nowych ulic też. 

 

Cytat z artykułu Dz. W.: "Sprawą zajmie się też prokuratura. – W piątek składam zawiadomienie – mówi radna (z klubu Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata) Suchanowska" - mam pytanie do Pani Radnej czy to kolejne działanie "pod publiczkę" (podobnie jak Pana Sylwestra Tułajewa) i co zrobił Pani partyjny kolega z klubu PiS pan Andrzej Pruszkowski przez 8 lat swojej kadencji jako Prezydent Lublina ?
Może zajmie się Pani Radna tak potrzebnymi inwestycjami dla ... rozwiń

Avatar
Darek / 2 maja 2014 o 09:52

Niech pani radna z pis zajmie się tym co trzeba, a nie pierdołami.

Avatar
mimi / 2 maja 2014 o 20:49

Pamientacie wycinkę na zabytkowym cmentarzu przy ul.Unickiej?

a czy wiecie że w mieście wycinane są drzewa w pasach drogowych bez pozwolenia Och. Środowiska?

a czy wiecie że utrzymanie stadionu będzie nas podatników kosztowało 25 mln zł  rocznie ?

a czy wiecie że wycinka jednego drzewa kosztuje(od wielkości) od TYSIĄCA DO PARU TYSIĘCY?

a wiecie że drogi do stadionu to koszt ok. 100 mln?

a wiecie że można było ominąć Park i firmy wycinające nie zarobiły by grosza,( za 350 drzew policzcie kasę) a droga byłaby tańsza?

A KTO nas pytał  JAK WYDAĆ NASZE PIENIĄDZE ?

Nie mamy szczęścia do gospodarzy, żądzą miastem jak własnym folwarkiem.

Pamientacie wycinkę na zabytkowym cmentarzu przy ul.Unickiej?

a czy wiecie że w mieście wycinane są drzewa w pasach drogowych bez pozwolenia Och. Środowiska?

a czy wiecie że utrzymanie stadionu będzie nas podatników kosztowało 25 mln zł  rocznie ?

a czy wiecie że wycinka jednego drzewa kosztuje(od wielkości) od TYSIĄCA DO PARU TYSIĘCY?

a wiecie że drogi do stadionu to koszt ok. 100 mln?

a wiecie że można było ominąć Park i firmy wycinające nie zarobiły by grosza,( za 350 drzew policzcie kasę) a drog... rozwiń

Avatar
zgred z Lublina / 2 maja 2014 o 20:28


Popieram rozwój inwestycji w Lublinie choćby kosztem drzew .Lublin nie powinien być zakorkowany -potrzebujemy  ulic nie drogi do zajecy .Samochodów  interesantów w Lublinie przybywa i bedzie przybywać ,nie pomogą apele p.Żuka aby wszyscy prześli na komunikacje miejską ,ponieważ to i tak nie rozwiąże korków a zatem budować tam gdzie to możliwe minimum 2 pasy w jednym kierunku .Im wiecej ulic tym wiecej przestrzeni a drzewostan 360 sztuk można uzupełnic w innym ternie czy nawet na osiedlach tam gdzie to mozliwe .I na zakończenie gdyby nie stadion ten teren byłby odłogiem leżał w Poczekalni nz zaś potem .Szkoda ze ten stadion mały jak na Lublin ; [wielki bład ]w porównaniu np do Bydgoszczy czy Białegostoku w dodatku bez mozliwości rozbudowy .

Panie poznaniak, zanim cokolwiek zacznie Pan popierać w Lublinie, proszę zapoznać się z faktycznymi potrzebami inwestycyjnymi. I wypadałoby wrócić do szkoły, aby nauczyć się pisać.

Panie poznaniak, zanim cokolwiek zacznie Pan popierać w Lublinie, proszę zapoznać się z faktycznymi potrzebami inwestycyjnymi. I wypadałoby wrócić do szkoły, aby nauczyć się pisać.

rozwiń
Avatar
poznaniak z lb / 2 maja 2014 o 15:06

Popieram rozwój inwestycji w Lublinie choćby kosztem drzew .Lublin nie powinien być zakorkowany -potrzebujemy  ulic nie drogi do zajecy .Samochodów  interesantów w Lublinie przybywa i bedzie przybywać ,nie pomogą apele p.Żuka aby wszyscy prześli na komunikacje miejską ,ponieważ to i tak nie rozwiąże korków a zatem budować tam gdzie to możliwe minimum 2 pasy w jednym kierunku .Im wiecej ulic tym wiecej przestrzeni a drzewostan 360 sztuk można uzupełnic w innym ternie czy nawet na osiedlach tam gdzie to mozliwe .I na zakończenie gdyby nie stadion ten teren byłby odłogiem leżał w Poczekalni nz zaś potem .Szkoda ze ten stadion mały jak na Lublin ; [wielki bład ]w porównaniu np do Bydgoszczy czy Białegostoku w dodatku bez mozliwości rozbudowy .

Popieram rozwój inwestycji w Lublinie choćby kosztem drzew .Lublin nie powinien być zakorkowany -potrzebujemy  ulic nie drogi do zajecy .Samochodów  interesantów w Lublinie przybywa i bedzie przybywać ,nie pomogą apele p.Żuka aby wszyscy prześli na komunikacje miejską ,ponieważ to i tak nie rozwiąże korków a zatem budować tam gdzie to możliwe minimum 2 pasy w jednym kierunku .Im wiecej ulic tym wiecej przestrzeni a drzewostan 360 sztuk można uzupełnic w innym ternie czy nawet na osiedlach tam gdzie to mozliwe .I na zakończenie g... rozwiń

Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 13:47

Kto jest odpowiedzialny za ta wycinkę.Podać personalnie. Ukarać!!A ten stadion jest nam  potrzebny jak przysłowiowy pryszcz na d..ie!!Lublin nie ma większych potrzeb  niz budowa wybiegu dla kiboli!!

Ja poproszę jeszcze o nazwisko ornitologa, na opinię którego powołuje się pani Krzyżanowska. Chyba nie wstydzi się swojej opinii?

Avatar
tymek / 2 maja 2014 o 10:46

Prezydent Żuk to pierwszy Prezydent Lublina , którego mozna nazwać prawdziwym gospodarzem naprawdę wreszcie coś się dzieje , Lublin pięknieje rozwija się a nie jak za poprzednich prezydentów a ta pani jest zazdrosna i chce Panu Żukowi przeszkadzać , co zrobił prezydent z jej ugrupowania a ekolodzy się tylko zbłazniają . Stadion będzie wizytówką Lublina jest piękny i bardzo potrzebny . Brawo PANIE PREZYDENCIE niech Pan tak działa jak dotychczas . zaznaczm , że nie popieram żadnego ugrupowania ale jestem za gospodarzem jakim jest Pan Prezydent Żuk . mieszkam w Rzeszowie , który tez się zmienia pozytywnie wreszcie dwa miasta ze wschodniej Polski rozwijają się , ciągle obserwuje zmiany zachodzące w Lublinie bo lubię to miasto , bo wcześniej mieszkałem w nim prawie 20 lat pozdrawiam wszystkich LUBLINIAN !!!

zgadzam się z autorem tych słów w 100%

zgadzam się z autorem tych słów w 100%

rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 10:44

a wycinka drzew pod pomniki JPII w Kraśniku gdzie rządzi PiS to już według Suchanowskiej pewnie ok?

Avatar
iya / 2 maja 2014 o 10:34

zawracanie prokuraturze d... -  drogę zrobić trzeba i stado wron i paru zielonych ludzików nie powinno mieć na to wpływu.

Avatar
'''' / 2 maja 2014 o 10:07

Niech jeszcze prześwietli wycinkę drzew na Zawilcowej, co to niby miał być park....bez drzew, tu też żyło ptactwo, a teraz nawet ziemi nie nasypali i zwykłej trawy nie posiali tylko klepisko zostawili, zgroza!!!

Avatar
Mario / 2 maja 2014 o 09:58

Cytat z artykułu Dz. W.: "Sprawą zajmie się też prokuratura. – W piątek składam zawiadomienie – mówi radna (z klubu Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata) Suchanowska" - mam pytanie do Pani Radnej czy to kolejne działanie "pod publiczkę" (podobnie jak Pana Sylwestra Tułajewa) i co zrobił Pani partyjny kolega z klubu PiS pan Andrzej Pruszkowski przez 8 lat swojej kadencji jako Prezydent Lublina ?
Może zajmie się Pani Radna tak potrzebnymi inwestycjami dla Lublina - budową nowych ulic też. 

 

Cytat z artykułu Dz. W.: "Sprawą zajmie się też prokuratura. – W piątek składam zawiadomienie – mówi radna (z klubu Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata) Suchanowska" - mam pytanie do Pani Radnej czy to kolejne działanie "pod publiczkę" (podobnie jak Pana Sylwestra Tułajewa) i co zrobił Pani partyjny kolega z klubu PiS pan Andrzej Pruszkowski przez 8 lat swojej kadencji jako Prezydent Lublina ?
Może zajmie się Pani Radna tak potrzebnymi inwestycjami dla ... rozwiń

Avatar
Darek / 2 maja 2014 o 09:52

Niech pani radna z pis zajmie się tym co trzeba, a nie pierdołami.

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 87 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 354 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!