sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Zachodnia obwodnica Lublina przed otwarciem. Pojedziemy w najbliższych dniach?

Dodano: 6 grudnia 2016, 20:17
Autor: Paweł Puzio

Nowy fragment drogi ekspresowej S19 ma prawie 10 km długości. Jego budowa kosztowała 620 mln zł
Nowy fragment drogi ekspresowej S19 ma prawie 10 km długości. Jego budowa kosztowała 620 mln zł

Po 25 miesiącach prac budowlanych kierowcy będą się cieszyć zachodnią obwodnicą Lublina. Niewykluczone, że po nowej ekspresówce pojedziemy już w najbliższych dniach

– Mam nadzieję, że w końcu z alei Kraśnickiej znikną masakryczne korki. Cały ruch ciężarowy wreszcie trafi na obwodnicę – cieszy się pan Paweł, który codziennie dojeżdża do pracy z Niedrzwicy.

Budowa zachodniego odcinka obwodnicy ruszyła 29 października 2014 roku. Wykonawca – firma Budimex – na zbudowanie drogi miał czas do 29 listopada. Prace zakończyły się kilka dni przed tym terminem.

– Powstał odcinek drogi ekspresowej S19 o długości 9,763 km – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. – Nowa droga jest dopełnieniem układu komunikacyjnego. Teraz samochody jadące na kierunkach Rzeszów-Warszawa- Zamość- Chełm-Biała Podlaska nie muszą już wjeżdżać do miasta.

Nowa droga pozwala ominąć Lublin od strony zachodniej. Zachodnia obwodnica rozpoczyna się od wybudowanego na przecięciu S12, S17 i S19 węzła Lublin Sławinek i kończy się na połączeniu z istniejącą DK19 w Konopnicy. Powstały też dwa węzły: Lublin Szerokie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 830 oraz Lublin Węglin na skrzyżowaniu z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej 747. Brakujący odcinek od węzła Konopnica-Radawiec do 747 buduje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Nieco ponad 3,7 kilometra trasy zostanie poprowadzone po nowym śladzie.

– W ten sposób połączymy nową odcinek 747 z S19. Kierowcy już nie będą musieli jechać do i z Lublina przez kłopotliwy przejazd kolejowy w Motyczu – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor ZDW w Lublinie. Inwestycja ma kosztować 50,7 mln zł, z czego dofinansowanie UE wyniesie niemal 28,3 mln zł. Ten odcinek ma powstać do października przyszłego roku.

W ramach specustawy drogowej przejęli pod budowę tego fragmentu obwodnicy przejęli 390 budynków i 265 działek. Inwestycja kosztowała 620 mln zł.

We wtorek drogowcy na różnych odcinkach obwodnicy Lublina zmieniali tablice informacyjne. Na tych nowych są już wskazówki kierujące na Rzeszów. Nowa trasa prawdopodobnie zostanie otwarta w najbliższych dniach

Czytaj więcej o: Lublin drogi obwodnica
Użytkownik niezarejestrowany
Tomm
Użytkownik niezarejestrowany
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe kiedy pojedziemy nowa trasa w czwartek piatek a moze po niedzieli
Rozwiń
Tomm
Tomm (7 grudnia 2016 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może zrobimy referendum czy mieszkańcy włączanych miejscowości chcą aby podatki wzrosły o 100%, pojawił się nowy podatek od deszczówki, psiej kupy, i nie wiadomo czego, czy chce aby budowy chodników zostały przeniesione na za 20lat, bo przecież plac litewski jest ważniejszy!
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obwodnicę otworzą w czwartek, 8 grudnia, bo wtedy wypada 40-ta rocznica obrony pracy doktorskiej Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński obronił się dnia 8 grudnia 1976 r na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Lublin jest dumny, i składa podzięki Panu Premierowi Kaczyńskiemu.
Rozwiń
Kazimierzówka
Kazimierzówka (7 grudnia 2016 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokładnie. Nie pot o wyprowadziłem sięz cuchnącego lublina na wieś żeby mi teraz południwą obwodnice przez podwórko wymyślali. Cała nadzieja w Pis - rozwalą gospodarke to może nie będzie kasy na takie pomysły
Rozwiń
mieszkaniec Konopnicy
mieszkaniec Konopnicy (7 grudnia 2016 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przedsiębiorca z Kraśnickiej napisał:
Może wreszcie przesuną granicę miasta. To wstyd aby firmy położone przy al. Kraśnickiej miały jakiś adres z Konopnicy. Podajesz adres klientowi, a on pyta gdzie to jest ? TRAGEDIA !!!
Dlaczego umiejscowiłeś firmę w Konopnicy, trzeba było ją otworzyć w Lublinie - tylko chciałeś płacić niższe podatki! Gdybyś miał firmę godną polecenia, o której wszyscy wiedzą to nie trzeba tłumaczyć, gdzie się znajduje. Tragedią to jest twój stan umysłu, niestety,  na to przesunięcie granic nie pomoże. Zamiast zajmować się firmą, to siedzisz w internecie  czytasz gazetki i głupio komentujesz!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!