piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Zamek i pałac w rękach kobiet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2015, 08:00

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak na Zamku Lubelskim i Anna Fic-Lazor w Kozłówce - od piątku jednymi z największych muzeów w regionie rządzą kobiety. Ich poprzednicy odeszli na emerytury.

Obie panie dyrektor zostały wybrane w konkursach ogłoszonych pod koniec ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski. W piątek odebrały nominacje z rąk Krzysztofa Grabczuka, wicemarszałka województwa.

- Spotkałam się z kadrą. Rozmawialiśmy o strukturze organizacyjnej i ewentualnych usprawnieniach pracy muzeum. O planach jeszcze porozmawiamy, ale priorytetem dla mnie będą edukacja i promocja - mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, która ostatnio była zastępcą prezydenta Lublina i odpowiadała m. in. za kulturę. Wcześniej pracowała jako rzecznik prasowy Ratusza, a poprzednio pełniła tą samą funkcję na UMCS.

Jako dyrektor muzeum zamierza "otworzyć je dla ludzi”, m. in. poprzez organizację koncertów na dziedzińcu. Zapowiada też demontaż ogrodzenia wokół obiektu i uporządkowanie zamkowej skarpy od strony błoni. - Chcę też nawiązać współpracę z instytucjami z miast partnerskich Lublina - deklaruje następczyni Zygmunta Nasalskiego, który Muzeum Lubelskim kierował od 1992 roku.

Z kolei w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zmiana w dyrektorskim fotelu nastąpiła po 35 latach. Krzysztofa Kornackiego zastąpiła Anna Fic-Lazor, od 27 lat główny konserwator zabytków w kozłowieckiej placówce. Obowiązki dyrektora zaczęła pełnić już 29 grudnia, ale formalnie dyrektorem została w piątek.

- W związku z tym pierwsze podpisy jako dyrektor już złożyłam, ale na decyzje merytoryczne jeszcze przyjdzie czas. Przed nami sprawozdanie i plany na 2015 rok, a także rozmowy o tegorocznych wystawach - mówi Anna Fic-Lazor. - Pracując przez tyle lat w muzeum znam dobrze pracowników, ale teraz musimy poznać się na nowo. Nie widzę jednak potrzeby drastycznych zmian - dodaje.

Jak zdradza nowa pani dyrektor, wśród tegorocznych planów jest m. in. wystawa dotycząca toalety i higieny osobistej. Znajdą się na niej miedziane wanny, piece łazienkowe, czy umywalki pochodzące z prywatnych zbiorów.
  Edytuj ten wpis
xyz
iks
iks
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

xyz
xyz (4 stycznia 2015 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dziś już nic tego nie zmieni, że dupą przetarła biurko.

Rozwiń
iks
iks (4 stycznia 2015 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Polecam wywiad z Mieczkowską na GW. Widać że ma multum ciekawych pomysłów na ożywienie muzeum. Myślę, że zaskoczy wszystkich niedowiarków i tchnie nowego ducha w Zamek  :) 

Rozwiń
iks
iks (4 stycznia 2015 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Polecam wywiad z Mieczkowską na GW. Widać że ma multum ciekawych pomysłów na ożywienie muzeum. Myślę, że zaskoczy wszystkich niedowiarków i tchnie nowego ducha w Zamek :)

Rozwiń
In
In (3 stycznia 2015 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Atrakcyjna ta Pani Dyrektor.
Rozwiń
malloryknox
malloryknox (3 stycznia 2015 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co to jest za tytuł???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!