czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Zarobki w PGE Dystrybucja wciąż tajne. Ale nie wszystkie

Dodano: 11 sierpnia 2017, 08:04

Wiceprezes PGE Dystrybucja Andrzej Pruszkowski jest radnym sejmiku i ma obowiązek składania oświadczeń majątkowych
Wiceprezes PGE Dystrybucja Andrzej Pruszkowski jest radnym sejmiku i ma obowiązek składania oświadczeń majątkowych

PGE Dystrybucja odwołała się od wyroku sądu administracyjnego, nakazującego ujawnienie zarobków członków zarządu i rady nadzorczej mającej siedzibę w Lublinie spółki. Tych informacji domagała się lubelska Fundacja Wolności

Pod koniec września ubiegłego roku fundacja zwróciła się do państwowych spółek działających na terenie województwa lubelskiego o przekazanie danych dotyczących wysokości pensji oraz nagród dla członków ich zarządów i rad nadzorczych. Chodziło o informacje za 2015 i 2016 rok. Odpisały jedynie Zamojskie Zakłady Zbożowe oraz Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka.

W przypadku dwóch innych firm, które nie udzieliły odpowiedzi, działacze fundacji skierowali sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.

Wciąż trwa oczekiwanie na termin rozprawy przeciwko Lubelskiemu Węglowi Bogdanka. Z kolei 30 maja zapadł wyrok nakazujący ujawnienie tych informacji spółce PGE Dystrybucja. Spółka złożyła właśnie skargę kasacyjną w tej sprawie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

– Skorzystaliśmy z przysługującego prawa do zaskarżenia nieprawomocnego wyroku WSA w Lublinie – informuje w lakonicznym komunikacie Adam Rafalski, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.

W uzasadnieniu odwołania, które opublikowała Fundacja Wolności, zarzucono naruszenie prawa materialnego i niewłaściwe zastosowanie przepisów. Czytamy tam, że informacja o wynagrodzeniach i nagrodach członków zarządu nie stanowi informacji publicznej. Pada też argument dotyczący tego, że PGE Dystrybucja nie jest spółką Skarbu Państwa, a jej jedynym udziałowcem jest PGE Polska Grupa Energetyczna, w której Skarb Państwa ma 57.39 proc. udziałów.

– W skardze nie przedstawiono żadnych nowych argumentów, a jedynie powtórzono te, które padły na wcześniejszym etapie postępowania. Mam nieodparte wrażenie, że chodzi o to, aby jak najdłużej ukrywać przed opinią publiczną informację o wynagrodzeniach władz publicznej spółki – komentuje Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Zarząd PGE Dystrybucja liczy pięć osób. Zarobki jej dwóch wiceprezesów jednak tajemnicą nie są. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego i Jana Franię. Obaj są radnymi sejmiku województwa lubelskiego z Prawa i Sprawiedliwości i mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych.

Jak pisaliśmy na początku maja, przez dziewięć miesięcy 2016 roku (pracę na nowych stanowiskach zaczęli w marcu 2016 r.) zarobili po 360 tys. zł, co oznacza miesięczną pensję w wysokości 40 tys. zł. Obaj są zatrudnieni nie na podstawie umów o pracę, tylko na kontraktach menadżerskich jako osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(60) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 września 2017 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dojna zmiana.
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2017 o 23:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO=PIS=PSL=SLD to nogi tego samego żyda. Teatrzyk niby-wyboru dla mas, aby głupki miały zajęcie sledzenia opery mydlanej - kłótni i ustawianej intrygi. Niby kopią się, ale tylko do kostek... Im społeczeństwo bardziej skłócone, tym łatwiej kraść, manipulować, przejmować, itd..
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2017 o 22:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO/PSL- MAFIA powinny byc zdelegalizowane i zldzieje osadzeni-na co czekacie? Min.Rostowski, Szczurek dalej na wolnosci-dlaczego? Ten skandal to nie jest nic nowego, Polacy wiedza o tym od dawna.
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2017 o 22:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko po 7 miesiącach tego roku wpływy z VAT wyniosły 94,7 mld zł i stanowią blisko 2/3 całorocznych planowanych dochodów budżetowych z tego podatku, przy czym należy zaznaczyć, że wpływy z VAT na 2017 rok zostały zaplanowane na poziomie aż o 11 proc. wyższym niż w roku 2016 i mają osiągnąć aż 143,5 mld zł, czyli o blisko 17 mld zł więcej niż wykonanie w budżecie z roku 2016.
Rozwiń
NWO agenda
NWO agenda (11 sierpnia 2017 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO=PiS napisał:
nie dajcie się omamić, PO = PiS, to jest taki układ lubelski, żeby nic się nie zmieniło i ci sami ludzi dobrze żyli. a to jako prezydent, a to jako prezes, a to jako poseł, czy dyrektor wydziału (edukacji). Czuwa nad tym pan Michałkiewicz i pilnuje, żeby nikt nie zagroził Żukowi i starym układom w lubelskim samorządzie.
 W ogole PO=PIS to nogi tego samego żyda. Teatrzyk niby-wyboru dla mas, aby głupki miały zajęcie sledzenia opery mydlanej - kłótni i ustawianej intrygi. Niby kopią się, ale tylko do kostek... Im społeczeństwo bardziej skłócone, tym łatwiej kraść, manipulować, przejmować, itd..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (60)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!