piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Zbiórka do puszek po mszach. Na dokończenie centrum charytatywnego

Dodano: 12 kwietnia 2015, 08:20
Autor: (aa)

Hospicjum domowe, świetlica dla dzieci i seniorów – to m.in. znajdzie się Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie. W niedzielę w kościołach będą zbierane datki na dokończenie budowy centrum. Do wsparcia tej inicjatywy zachęca w liście pasterskim metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

List metropolity lubelskiego z okazji przypadającego w tym roku 25-lecia Caritas Archidiecezji Lubelskiej wierni usłyszą w kościołach w najbliższą niedzielę. Metropolita pisze m.in. o ogłoszonym przez papieża Franciszka nadzwyczajnego Roku Świętego – Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015 r. Abp Budzik zapowiada też jubileusz 25-lecia Caritas Archidiecezji Lubelskiej, który przypada w tym roku. 12 kwietnia rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas.

„Z okazji święta patronalnego Caritas chciałbym skierować Waszą uwagę na jedną z takich wysp miłosierdzia, jaką usiłuje stworzyć lubelska Caritas” – czytamy w liście abp Budzika. „Chodzi o dokończenie budowy Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie.”

– Starostwo Powiatowe przekazało budynek przy ul. Szkolnej 9 w Krasnymstawie na cele charytatywne za 1 procent wartości – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Budynek, w którym mieściła się kiedyś szkoła był zdewastowany. Wymagał generalnego remontu. Prace budowlane rozpoczęły się w 2008 roku. Trzy lata później z powodu braku środków finansowych remont został wstrzymany.

„W ubiegłym roku, dzięki determinacji dyrekcji Caritas, udało się pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych, które pozwoliło wznowić prace budowlane” – pisze w liście do wiernych abp Budzik.
„Najważniejszym elementem Centrum będzie hospicjum domowe, które dzięki zatrudnieniu personelu medycznego zapewni opiekę medyczną obłożnie chorym, bez konieczności opuszczania przez nich rodzinnego domu – miejsca, w którym czują się najbezpieczniej. W ramach Centrum Charytatywnego powstanie również ośrodek terapii i rehabilitacji, świetlica dla dzieci i seniorów, sale komputerowe oraz pomieszczenia dla wolontariuszy”.

Do istniejącego już budynku dwukondygnacyjnego z piwnicami po szkole został dobudowany drugi. Łączna powierzchnia użytkowa wynosi ok. 640 mkw.

Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł. „Dotychczasowe prace oraz dofinansowanie pokrywają już niemalże dwie trzecie tej kwoty, potrzeba jednak jeszcze około miliona złotych, by wszystkie cele zostały zrealizowane – pisze metropolita lubelski, który zachęca do składania ofiar na ten cel.

Caritas chce aby Centrum zaczęło działać jeszcze w tym roku.
Czarny Zawisza
ŁOWCA SKÓR
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Czarny Zawisza
Czarny Zawisza (13 kwietnia 2015 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

weźcie tego wyżej  barana zablokujecie

Czy ktoś Cie zmusza do czytania? - NIE!

Nie chcesz, to nie czytaj i daj czytać innym!

Taka jest demokracja i wolność słowa (nie ino Bożego!)_

Mało Ci, że CZARNI zablokowali Ci INTELEKT?

Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (12 kwietnia 2015 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JUDE ???

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (12 kwietnia 2015 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZARNE PASOŻYTY (z)BAWIENIA – LUDZIE DAJĄ, A „CARITAS” (w)MAWIA, ŻE (z)BAWI : cz. 5:

5) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 8.IV.2015 r. w artyKULe: „Ostra krytyka sądu w sprawie Stella Maris” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOSCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

To trzeba PRZECZYTAĆ i modlić się gorąco: „SZCZĘŚĆ BORze”!; „BORze RATUJ”; „BORze PROWADŹ”..., a AMINENCJE w przypływie HUMORU (z)BAWIENIA nawet nie powiedzą NARODOWI „BÓG ZAPŁAĆ”! - jak do tej pory taki CUD się nie zdarzył...

6) „ECHO DNIA” z dn. 8.IV.2015 r. a wrtyKULe: „Dyrektor I Liceum w Skarżysku nie wyraził zgody na pojawienie się w szkole symboli Światowych” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

Ludzie mają dość wpier...lania się CZARNEGO BETONU wszędzie, gdzie ino możliwe i wszelkiego typu HOMILII (z)BAWIENIA, w czasie których (z)BAWIĄ SIĘ inio księŻULE LUDŹMI.

I tu KULejny EKSPERYMENT NAUKOWY – za żaden usunięty Krzyż czyli ZNAK (w)MAWIANEGO WIECZNEGO (z)BAWIENIA nikomu do tej pory nycz się nie stało, a ino SPECJALISTOM OD JEDNEJ ino Książki – KSIĘGI (z)BAWIENIA „BUBLII” regularnie ODBIJA SZAJBA!

Taki jest finał „NIE-boskiej KOMEDII” obrazującej WIECZNĄ WALKĘ KOŚCIOŁA z SZATANEM czyli j walki między PEDAGOGAMI, a PEDOgogami!

Wszystkich BISKUPÓW, księŻULI i ZAKONNICE uznać należy za DEALERÓW, a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

AXCELENCJE z ksieŻULAMI (w)MAWIAJĄC ino (z)BAWIENIE mają świadomość UZALEŻNIANIA LUDZI OD (z)BAWIENIA, a później ino EKSKOMUNIKA bez żadnego ODWYKU i zwykłe CIERPIENIA PSYCHICZNE (w mniemaniu AXCELENCJI duchowe) zamkniętymi, a wcześniej (w)MAWIANYMI od dziecka BR'AMA'MI (z)BA'WIE'NIA!

BISKUPI i ksieŻULKI z powodzeniem mogą ODPRAWIAĆ jeszcze na LOTNISKACH i PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH, bo w KULminacyjnych momentach (z)BAWIENIA celnicy nie nadążąją z ODPRAWIANIEM pełniąc swe powołanie z tą różnicą, ze jak księŻUILO NIE WYPIJE to nie odprawi, a celnicy są WZOREM – NIE PIJĄ i odprawiają!

Kontynuując wielką szopkę poczynając od OJCA ŚW.(irniętego), a na podrzędnym księŻULKU kończąc mogą tez ODPRAWIAĆ na DWORCACH PKP pociągi PDEOlino!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=  i ASC )

Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2015 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

weźcie tego wyżej  barana zablokujecie

a co nie nadążasz za nim "BARANKU BOŻY"?

Rozwiń
alka
alka (12 kwietnia 2015 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A może by tak zmniejszyli swoją biurokrację, która pochłania znaczne ilości środków przekazywanych przez społeczeństwo.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!