poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Zbiórka do puszek po mszach. Na dokończenie centrum charytatywnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2015, 08:20
Autor: (aa)

Hospicjum domowe, świetlica dla dzieci i seniorów – to m.in. znajdzie się Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie. W niedzielę w kościołach będą zbierane datki na dokończenie budowy centrum. Do wsparcia tej inicjatywy zachęca w liście pasterskim metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

List metropolity lubelskiego z okazji przypadającego w tym roku 25-lecia Caritas Archidiecezji Lubelskiej wierni usłyszą w kościołach w najbliższą niedzielę. Metropolita pisze m.in. o ogłoszonym przez papieża Franciszka nadzwyczajnego Roku Świętego – Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015 r. Abp Budzik zapowiada też jubileusz 25-lecia Caritas Archidiecezji Lubelskiej, który przypada w tym roku. 12 kwietnia rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas.

„Z okazji święta patronalnego Caritas chciałbym skierować Waszą uwagę na jedną z takich wysp miłosierdzia, jaką usiłuje stworzyć lubelska Caritas” – czytamy w liście abp Budzika. „Chodzi o dokończenie budowy Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie.”

– Starostwo Powiatowe przekazało budynek przy ul. Szkolnej 9 w Krasnymstawie na cele charytatywne za 1 procent wartości – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Budynek, w którym mieściła się kiedyś szkoła był zdewastowany. Wymagał generalnego remontu. Prace budowlane rozpoczęły się w 2008 roku. Trzy lata później z powodu braku środków finansowych remont został wstrzymany.

„W ubiegłym roku, dzięki determinacji dyrekcji Caritas, udało się pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych, które pozwoliło wznowić prace budowlane” – pisze w liście do wiernych abp Budzik.
„Najważniejszym elementem Centrum będzie hospicjum domowe, które dzięki zatrudnieniu personelu medycznego zapewni opiekę medyczną obłożnie chorym, bez konieczności opuszczania przez nich rodzinnego domu – miejsca, w którym czują się najbezpieczniej. W ramach Centrum Charytatywnego powstanie również ośrodek terapii i rehabilitacji, świetlica dla dzieci i seniorów, sale komputerowe oraz pomieszczenia dla wolontariuszy”.

Do istniejącego już budynku dwukondygnacyjnego z piwnicami po szkole został dobudowany drugi. Łączna powierzchnia użytkowa wynosi ok. 640 mkw.

Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł. „Dotychczasowe prace oraz dofinansowanie pokrywają już niemalże dwie trzecie tej kwoty, potrzeba jednak jeszcze około miliona złotych, by wszystkie cele zostały zrealizowane – pisze metropolita lubelski, który zachęca do składania ofiar na ten cel.

Caritas chce aby Centrum zaczęło działać jeszcze w tym roku.
  Edytuj ten wpis
Czarny Zawisza
ŁOWCA SKÓR
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Czarny Zawisza
Czarny Zawisza (13 kwietnia 2015 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

weźcie tego wyżej  barana zablokujecie

Czy ktoś Cie zmusza do czytania? - NIE!

Nie chcesz, to nie czytaj i daj czytać innym!

Taka jest demokracja i wolność słowa (nie ino Bożego!)_

Mało Ci, że CZARNI zablokowali Ci INTELEKT?

Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (12 kwietnia 2015 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JUDE ???

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (12 kwietnia 2015 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZARNE PASOŻYTY (z)BAWIENIA – LUDZIE DAJĄ, A „CARITAS” (w)MAWIA, ŻE (z)BAWI : cz. 5:

5) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 8.IV.2015 r. w artyKULe: „Ostra krytyka sądu w sprawie Stella Maris” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOSCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

To trzeba PRZECZYTAĆ i modlić się gorąco: „SZCZĘŚĆ BORze”!; „BORze RATUJ”; „BORze PROWADŹ”..., a AMINENCJE w przypływie HUMORU (z)BAWIENIA nawet nie powiedzą NARODOWI „BÓG ZAPŁAĆ”! - jak do tej pory taki CUD się nie zdarzył...

6) „ECHO DNIA” z dn. 8.IV.2015 r. a wrtyKULe: „Dyrektor I Liceum w Skarżysku nie wyraził zgody na pojawienie się w szkole symboli Światowych” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

Ludzie mają dość wpier...lania się CZARNEGO BETONU wszędzie, gdzie ino możliwe i wszelkiego typu HOMILII (z)BAWIENIA, w czasie których (z)BAWIĄ SIĘ inio księŻULE LUDŹMI.

I tu KULejny EKSPERYMENT NAUKOWY – za żaden usunięty Krzyż czyli ZNAK (w)MAWIANEGO WIECZNEGO (z)BAWIENIA nikomu do tej pory nycz się nie stało, a ino SPECJALISTOM OD JEDNEJ ino Książki – KSIĘGI (z)BAWIENIA „BUBLII” regularnie ODBIJA SZAJBA!

Taki jest finał „NIE-boskiej KOMEDII” obrazującej WIECZNĄ WALKĘ KOŚCIOŁA z SZATANEM czyli j walki między PEDAGOGAMI, a PEDOgogami!

Wszystkich BISKUPÓW, księŻULI i ZAKONNICE uznać należy za DEALERÓW, a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

AXCELENCJE z ksieŻULAMI (w)MAWIAJĄC ino (z)BAWIENIE mają świadomość UZALEŻNIANIA LUDZI OD (z)BAWIENIA, a później ino EKSKOMUNIKA bez żadnego ODWYKU i zwykłe CIERPIENIA PSYCHICZNE (w mniemaniu AXCELENCJI duchowe) zamkniętymi, a wcześniej (w)MAWIANYMI od dziecka BR'AMA'MI (z)BA'WIE'NIA!

BISKUPI i ksieŻULKI z powodzeniem mogą ODPRAWIAĆ jeszcze na LOTNISKACH i PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH, bo w KULminacyjnych momentach (z)BAWIENIA celnicy nie nadążąją z ODPRAWIANIEM pełniąc swe powołanie z tą różnicą, ze jak księŻUILO NIE WYPIJE to nie odprawi, a celnicy są WZOREM – NIE PIJĄ i odprawiają!

Kontynuując wielką szopkę poczynając od OJCA ŚW.(irniętego), a na podrzędnym księŻULKU kończąc mogą tez ODPRAWIAĆ na DWORCACH PKP pociągi PDEOlino!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=  i ASC )

Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2015 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

weźcie tego wyżej  barana zablokujecie

a co nie nadążasz za nim "BARANKU BOŻY"?

Rozwiń
alka
alka (12 kwietnia 2015 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A może by tak zmniejszyli swoją biurokrację, która pochłania znaczne ilości środków przekazywanych przez społeczeństwo.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!