poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Zburzą trybuny stadionu Lublinianki. MOSiR zamawia dokumentację

Dodano: 24 marca 2017, 10:37
Autor: Dominik Smaga

(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Latem zburzone mają być stare betonowe trybuny stadionu Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego. MOSiR zamawia już wstępną dokumentację do tego, co powstanie w ich miejscu.

Planowana jest tymczasowa trybuna na 500 osób, a płyta boiska ma być przesunięta. – Rozbiórkę planujemy na okres czerwiec-sierpień, w przerwie w rozgrywkach. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na ich wykonanie – zapowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Prace będą polegały na wyburzeniu wszystkich betonowych trybun wraz tunelem od strony ul. Leszczyńskiego. To konieczne, by można było tutaj zrealizować właściwy projekt budowlany.

Już teraz MOSiR ogłosił przetarg na wstępną dokumentację tego, co ma powstać w miejscu zburzonych trybun. Określają to dwa projekty z budżetu obywatelskiego. Zakładają one przesunięcie głównego boiska o 10 m w stronę ul. Leszczyńskiego i nawodnienie go z nowej studni głębinowej. W planie jest też budowa dodatkowego boiska wielofunkcyjnego (70 m na 35 m) z nawierzchnią z trawy syntetycznej i zadaszeniem w postaci pneumatycznego namiotu.

Nowe boisko ma powstać na tym samym poziomie co główne, ale bliżej rzeki. Obydwa będą mieć oświetlenie. Na nasypie po zachodniej stronie trybuny planowana jest mobilna trybuna dla 500 kibiców. Cały teren powinien być ogrodzony.

– Zamawiane przez nas dokumenty powinny być gotowe w czerwcu. Będą podstawą do wykonania właściwych projektów – wyjaśnia Bednarczyk. Ostateczną dokumentację MOSiR ma zamówić w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Taki przetarg jest zapowiadany jest na lato. – Projekt będzie musiał powstać jeszcze w tym roku. Liczymy, że również w tym roku zaczną się prace budowlane, które zakończą się w roku 2018.

Na sfinansowanie obu projektów z budżetu obywatelskiego miasto zarezerwowało 1,7 mln złotych. Czy to wystarczy? – To okaże się w czerwcu, wtedy powinniśmy znać wstępny kosztorys – odpowiada rzecznik MOSiR. Jeżeli okaże się, że wartość prac przewyższy zarezerwowaną kwotę, miejska spółka będzie mieć dwa wyjścia. Pierwszym jest zdobycie dodatkowych pieniędzy, zaś drugim rezygnacja z pewnych elementów, np. garażu na sprzęt obok boiska z pneumatycznym zadaszeniem.

Czytaj więcej o: stadion Lublinianka
LUBELAK
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

LUBELAK
LUBELAK (24 marca 2017 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WALKA! WALKA! WALKA! LU-BLI-NIAN-KA!!!
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież nikt kolejnego stadionu nie buduje. Stadion już jest, w stanie agonalnym ale jest. I teraz trwają prace nad tym, żeby trochę go odświeżyć. Bez zbędnej megalomanii i przepychu. Trybuna na 500 osób będzie w sam raz.
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
od razu stadion na 100 000, na mecze Lublinianki na Arenie przychodziło po 100 w porywach do 200 widzów - wykładanie kilkuset mln na budowę nowego stadionu dla tylu kibiców to dopiero absurd na szczęście Żuk ma łeb na karku, zbudował nowoczesny, kameralny stadionik ale też wie, że jeden miejski stadion w zupełności wystarczy
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja proponuję żeby trybuny zburzyli, ale żeby tunel został :D :D
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta może na 30 tys....A ile chodzi na Lublinianke...200 osób...kto będzie to utrzymywał
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!