poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie ma 25 lat. Tak świętowała szkoła

Dodano: 11 listopada 2017, 19:24
Autor: ask

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich ma 25 lat! 30 lecie swojej działalności jeszcze w listopadzie obchodzić będzie Szkoła Podstawowa nr 45.

Historia Zespołu Szkół nr 4 rozpoczęła się w 1987 r., kiedy pod jej budowę przekazano plac pod budowę na osiedlu Niepodległości. Pięć lat później ukończono wznoszenie pierwszej części budynku i rozpoczęto zajęcia. Ostatnią część gmachu ukończono w 1995 r. W 2008 r. budynek szkoły został wyremontowany, a rok później przy szkole powstało boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, skocznia do skoku w dal oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

Szkoła funkcjonowała początkowo jako Szkoła Podstawowa nr 44. Potem dołączyło do niej także XX Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 6. W 1996 r. placówce nadano imię Orląt Lwowskich, wybrane wcześniej w drodze referendum przeprowadzonego wśród młodzieży, rodziców i nauczycieli. Od tej pory szkoła współpracuje z lubelskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

– To dobra szkoła – wspominała podczas uroczystości rocznicowych Ewelina Dobosz. – Doskonale pamiętam pierwszych nauczycieli, bo byłam jednym z pierwszych roczników, które się tutaj uczyły. Wtedy sama szkoła, ale i całe osiedle wyglądały zupełnie inaczej. Pamiętam, że po lekcjach biegaliśmy na pobliskie łąki, bo wtedy były jeszcze takie czasy, że dzieci biegały przez cały dzień z kluczami na szyi i nikt nie był tym przerażony – dodaje ze śmiechem.

SP nr 45 w Lublinie ma 30 lat

Z kolei 30 listopada 30-lecie istnienia obchodzić będzie Szkoła Podstawowa nr 45. Nauka rozpoczęła się tam w 1987 roku. Cztery lata później placówka została Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1, bo oprócz podstawówki w jej skład weszło XIV Liceum Ogólnokształcące.

– Własną podstawówkę chyba zawsze dobrze się wspomina chociaż na myśl o niektórych nauczycielach do dziś cierpnie mi skóra – śmieje się pani Agnieszka, absolwentka placówki. – Nie było jednak tak źle, bo w ubiegłym roku do tej właśnie szkoły posłałam swoją córkę. Wiedziałam, że otrzyma w niej nie tylko cenną naukę, ale i dobrą opiekę.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!