sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Związkowiec o Muszyńskim: on był karany, niech zrezygnuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2014, 13:54
Autor: drs

O wycofanie się z walki o fotel prezydenta Lublina zaapelował dziś do kandydata PiS, Grzegorza Muszyńskiego przewodniczący Regionu Środkowowschodniego "Solidarności ‘80, Tomasz Och.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował o ciążącym na Muszyńskim sądowym wyroku związanym z jego wcześniejszą pracą na stanowisku prezesa Portu Lotniczego Lublin.

"Jako prezes portu lotniczego nie przestrzegał obowiązującego w Polsce prawa za co został skazany 7 lutego bieżącego roku przez II wydział karny Sądu Rejonowego Lublin - Wschód. Sąd okręgowy mimo wniesionej apelacji utrzymał skazanie w mocy 15 kwietnia 2014 r.” - czytamy w piśmie przekazanym dziennikarzom przez Ocha (pisownia oryginalna). Jego autor podaje w nim, że Muszyński został skazany za bezprawne zwolnienie z pracy działacza związku zawodowego Sierpień 80.

- To nie wyrok, tylko wykroczenie - stwierdza Grzegorz Muszyński. I wyjaśnia, że sprawa dotyczyła pracownika odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, który miał nieprawidłowo zareagować na człowieka przenoszącego przez bramkę elementy nabojów. - Jest to absolutnie karalna sprawa, nie powinno to mieć miejsca - mówi Muszyński. Jak informuje, decyzję o zwolnieniu pracownika podjął cały, trzyosobowy zarząd spółki. - Zarząd jest wieloosobowy, ale zawsze jest brany do sądu kierownik zakładu pracy, a zgodnie z prawem pracy ja byłem kierownikiem - wyjaśnia.

Grzegorz Muszyński został skazany, ale jedynie za wykroczenie. - Wyrok w tej sprawie zapadł 15 kwietnia w Sądzie Rejonowym Lublin Wschód - przyznaje sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - Dotyczył rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia i wymaganej przepisami zgody przedstawicieli związków zawodowych.

Grzegorz Muszyński został ukarany grzywną w wysokości 500 zł. Nie odwołał się, więc wyrok jest prawomocny.

Tomasz Och w swoim liście otwartym wzywa też Muszyńskiego do rezygnacji z udziału w wyborach prezydenta Lublina. - Ja się nie odnoszę do tego co pan Och mówił. To jest jakby dla mnie poza większym znaczeniem - stwierdza kandydat.

Dodajmy, że Kodeks wyborczy (w. art. 11, par. 2, ust. 2) zabrania startu w wyborach osobom skazanym, ale tylko na karę pozbawienia wolności i wyłącznie "za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”, a o takim skazaniu nie ma mowy w tym przypadku.
  Edytuj ten wpis
Gość
rob
Heidi
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 listopada 2014 o 23:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Związkowiec O... widać skumał się z lublinem bez polityki i popiera przez to pewien mezalians dwóch facetów. Jednocześnie związkowiec O.... to gad przeszkadzający ludziom pracować. Związki zawodowe to darmozjady, unikajmy nich. W całym tym temacie O.... stał się du..... i daje du.... Jak go określić inaczej?

Rozwiń
rob
rob (12 listopada 2014 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Muszyński ma wiele racji dlaczego przy wynajęciu biurowca w planach  od dewolopera  jest bardzo dużo niejasności panie Żuk panie Kowalczyk - 2.Dlaczego w Panoramie Żuk tłumaczy być może kłamie że wynaim?  biurowca  bo fundusze potrzebne są na budowę i remonty drug -gdzie na plac LITEWSKI JEST KASA co ważniejsze .mydlenie oczu .,Stadion tak mały tylko piłkarski  bez LA  czy żużla ] jest po czasie nietrafiony.zagłosuje na Żuka pod warunkiem korekty własnych planów .

Rozwiń
Heidi
Heidi (12 listopada 2014 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brawo Panie Muszyński gonić tych wszystkich związkowców co nic nie robią tylko zawracają głowę wszystkim pracodawcą .

Drodzy Czytelnicy

Wcale tak nie było,  a zwolniono osobę czysto z powodów działalności związkowej.

Niech Pan Muszyński przypomni sobie co mówił o "związkach zawodowych" na naradach kierownictwa portu.

Rozwiń
dr
dr (12 listopada 2014 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zwolnił to zwolnił mnie ciągle sprawa tego wystąpienia w telewizji mierzi, skad u Pana Muszyńskiego takie dziwne zachowanie i coś piszczącym głosem mówił i miotał się, jak jakiś niezrównoważony dosłownie, no nie dało sie tego słuchać i oglądać

Pewnie sobie nie radzi z wystąpieniami i rozmowami pod stresem i albo coś chlapnął na rozluźnienie albo coś wziął. Ludzka rzecz, zdarza się, ale dlaczego na litość boską, ktoś kto sobie nie radzi ze stresem startuje na prezydenta miasta??? Niech się nie bierze za robotę do której nie ma kwalifikacji! Przed rozmowami z inwestorami też by wystąpił tak bełkocząc???

Rozwiń
Stanisław
Stanisław (12 listopada 2014 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Człowiek z wyrokami ma miastem rządzić jaka to bedzie wizytówka Lublina, jak inwestorzy zaufaja takiemu, pis nie powinien dopuścić nawet na kandydata takiej osoby, Prezes Jarosław szanuje zwiazkowców, jakby o tym wiedział nie pozwoliłby nigdy w życiu na takiego kandydata, wstyd

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!