Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2015 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Zwolennicy budowy toru znowu protestowali. Przyjechało kilkaset osób

Autor: Zdjęcie autora aa
224 27 A A

Kilkuset zwolenników budowy toru wyścigowego w Lublinie - kierowców samochodów i motocyklistów - po raz kolejny protestowało w mieście. Tym razem legalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Walczymy o nowy Tor Lublin”, "Gdzie obiecany tor, prezydencie?” - takie hasła umieszczone na szybach aut towarzyszyły manifestacji. Protest rozpoczął się o godz. 13. Uczestnicy akcji ruszyli z parkingu przed stadionem Arena Lublin.

Trasa ich przejazdu wiodła przez ul. Stadionową, ul. Krochmalną, ul. Jana Pawła II, al. Kraśnicką, al. Sikorskiego, al. Solidarności, al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej, ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Młyńską, ul. Krochmalną, ul. Jana Pawła II, al. Kraśnicką, al. Sikorskiego, al. Solidarności, al. Tysiąclecia, pl. Zamkowy. Protest zakończył się po godz. 15 na błoniach pod zamkiem.

- Wiele razy jeździłem na torze przy ul. Zemborzyckiej. Brałem udział w zawodach - przyznaje Marek Smoliński z Lublina, który uczestniczył w proteście. - Potrzebujemy miejsca, gdzie można byłoby doskonalić umiejętność jazdy - dodaje. - Dołączamy się do protestu. Podpisujemy się pod nim. O akcji dowiedzieliśmy się z Facebooka - usłyszeliśmy od kolejnej z osób, która popiera akcję.

To nie pierwszy protest zwolenników budowy nowego toru. Na poprzedni, pod koniec stycznia, miasto nie dało zgody. Tym razem zgromadzenie publiczne polegające na jeździe wyznaczonymi ulicami było legalne.

Stary tor kartingowy przy ul. Zemborzyckiej został zamknięty. Na jego terenie jest planowana budowa bloków mieszkalnych. Na nowy podobny tor nie ma na razie miejsca.

Ratusz cały czas szuka lokalizacji, także poza granicami miasta. Pod uwagę brane były m.in. okolice Lubartowa i teren przy ul. Grygowej w Lublinie. W pierwszym przypadku działka okazała się zbyt mała. Z kolei nieruchomość przy Grygowej ma nieuregulowane sprawy własnościowe.

- Miastu nie udałoby się pozyskać tego gruntu. Jest zbyt wielu właścicieli - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznika prezydenta miasta. - Poza tym ta działka też byłaby za mała na tor.
Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zło / 26 lutego 2015 o 13:30

ok  chcą sobie walczyć niech sobie walczą.... ale nie rozumiem po co wywieszają na autach bandery?? Pewnie mają zapasy po Euro tego chinskiego badziewia...

Avatar
jacek / 24 lutego 2015 o 08:13

to racja

Avatar
ijfkt9oi0 / 24 lutego 2015 o 08:11

Z tych zdjec co wywnioskowalem tu i na [-SPAM-] to wiekszosc tych samochodow w ogole nie powinno znalezc sie na drodze.

Parking przy "Arenie Lublin" jest NOWY, a plam po plynach eksploatacyjnych (oleje, plyny chlodnicze) jest pelno.

Te wasze "Auta" to na prawde powinny tylko po torze jezdzic (a dojazd do toru tylko na lawecie) bo w Niemczech byscie za to TÜV na pewno nie dostali. Ale niestety to jest Polska i nie dba sie o ekologie i stan techniczny pojazdow. Polowa to przeglady pewnie ma po znajomosci.

Najpierw zrobcie sobie auta bo zagrazacie bezpieczenstwu na drodze !!!

Z tych zdjec co wywnioskowalem tu i na [-SPAM-] to wiekszosc tych samochodow w ogole nie powinno znalezc sie na drodze.

Parking przy "Arenie Lublin" jest NOWY, a plam po plynach eksploatacyjnych (oleje, plyny chlodnicze) jest pelno.

Te wasze "Auta" to na prawde powinny tylko po torze jezdzic (a dojazd do toru tylko na lawecie) bo w Niemczech byscie za to TÜV na pewno nie dostali. Ale niestety to jest Polska i nie dba sie o ekologie i stan techniczny pojazdow. Polowa to przeglady pewnie ma po znajomosci.

Najpierw zrobcie sobie auta bo zagrazacie bezpieczenstwu na drodze !!!

rozwiń
Avatar
fun / 24 lutego 2015 o 07:20
Skoro masz tak zenujace poczucie humoru, twoj problem. Tor owszem, ale po pieniazki przecz z kasy wspolnej. Jako kierunek proponuje pzmot. W koncu 9 baniek zainkasowal.
Avatar
drke / 23 lutego 2015 o 21:11

... ale sie ubawilem czytajac glosy, ktore sa przeciwne, idac waszym tokiem myslenia, jezeli nie korzytam z basenu, parku, trasy rowerowej, pks'u, pkp, orlikow, sluzbu zdrowia, wymiary sprawiedliwosci, to sie nie zgadzam, zebym moje podatki na to byly przeznaczone :) proponuje wam drodzy przeciwnicy glosowac na Kononowicza z haslem 'niech nie bedzie niczego', z wami przeciwnicy tylko patrzec jak nasz kraj sie cudownie zatrzyma w letargu :) 

Avatar
mitek / 23 lutego 2015 o 19:06

Niech załozą stwowarzyszenie i szukają sobie środków na budowę. Co za hipokryzja, bo on i ona chcą!!! LUDZIE!!!

Avatar
on / 23 lutego 2015 o 19:05

Mamy kolejnego internetowego kozaka :-) Jak się możemy ustawić? Zapraszam na matę do Gladio - spróbujemy się na dowolnie wybranych przez Ciebie zasadach ;-)


Ja proponuję mszę św o godz. 13, poczekajka. Będe czekał.

Avatar
alek / 23 lutego 2015 o 16:42

Proponuję zrzucić się na kilka ha ziemi gdziekolwiek, byle poza Lublinem, wykonać nawierzchnię i jeździć do woli. Za własne środki nie miasta.

Avatar
khalidow / 23 lutego 2015 o 14:14

Mamy kolejnego internetowego kozaka :-) Jak się możemy ustawić? Zapraszam na matę do Gladio - spróbujemy się na dowolnie wybranych przez Ciebie zasadach ;-)

Taki sam kozak jak i z ciebie, pan i władca swiata.

Avatar
mieszkaniec / 23 lutego 2015 o 11:23

Jestem absolutnie przeciwny budowie toru. Powód? Prosty - większość zwolenników budowy toru w Lublinie, ani tu nie mieszka ani nie płaci podatków. Nie widzę żadnego powodu by z podatków moich, mojej rodziny i znajomych fundowano taką "imprezę" grupce mieszkańców z okolicznych miejscowości. Chcą toru? niech zbierają pieniądze, szukają kogoś kto tę "imprezę" im zasponsoruje w całości ale niech nie wyciągają łap po pieniądze z budżetu miasta Lublin. Co do stadionu - tutaj nie ma wątpliwości, że służyć ma on przede wszystkim mieszkańcom Lublina a nie ludziom, którzy do Lublina zaglądają tylko po to, żeby zrobić zakupy w Felicity albo się pościgać.

Jestem absolutnie przeciwny budowie toru. Powód? Prosty - większość zwolenników budowy toru w Lublinie, ani tu nie mieszka ani nie płaci podatków. Nie widzę żadnego powodu by z podatków moich, mojej rodziny i znajomych fundowano taką "imprezę" grupce mieszkańców z okolicznych miejscowości. Chcą toru? niech zbierają pieniądze, szukają kogoś kto tę "imprezę" im zasponsoruje w całości ale niech nie wyciągają łap po pieniądze z budżetu miasta Lublin. Co do stadionu - tutaj nie ma wątpliwości, że służyć ma on przede wszystkim mieszkańcom Lubli... rozwiń

Avatar
zło / 26 lutego 2015 o 13:30

ok  chcą sobie walczyć niech sobie walczą.... ale nie rozumiem po co wywieszają na autach bandery?? Pewnie mają zapasy po Euro tego chinskiego badziewia...

Avatar
jacek / 24 lutego 2015 o 08:13

to racja

Avatar
ijfkt9oi0 / 24 lutego 2015 o 08:11

Z tych zdjec co wywnioskowalem tu i na [-SPAM-] to wiekszosc tych samochodow w ogole nie powinno znalezc sie na drodze.

Parking przy "Arenie Lublin" jest NOWY, a plam po plynach eksploatacyjnych (oleje, plyny chlodnicze) jest pelno.

Te wasze "Auta" to na prawde powinny tylko po torze jezdzic (a dojazd do toru tylko na lawecie) bo w Niemczech byscie za to TÜV na pewno nie dostali. Ale niestety to jest Polska i nie dba sie o ekologie i stan techniczny pojazdow. Polowa to przeglady pewnie ma po znajomosci.

Najpierw zrobcie sobie auta bo zagrazacie bezpieczenstwu na drodze !!!

Z tych zdjec co wywnioskowalem tu i na [-SPAM-] to wiekszosc tych samochodow w ogole nie powinno znalezc sie na drodze.

Parking przy "Arenie Lublin" jest NOWY, a plam po plynach eksploatacyjnych (oleje, plyny chlodnicze) jest pelno.

Te wasze "Auta" to na prawde powinny tylko po torze jezdzic (a dojazd do toru tylko na lawecie) bo w Niemczech byscie za to TÜV na pewno nie dostali. Ale niestety to jest Polska i nie dba sie o ekologie i stan techniczny pojazdow. Polowa to przeglady pewnie ma po znajomosci.

Najpierw zrobcie sobie auta bo zagrazacie bezpieczenstwu na drodze !!!

rozwiń
Avatar
fun / 24 lutego 2015 o 07:20
Skoro masz tak zenujace poczucie humoru, twoj problem. Tor owszem, ale po pieniazki przecz z kasy wspolnej. Jako kierunek proponuje pzmot. W koncu 9 baniek zainkasowal.
Avatar
drke / 23 lutego 2015 o 21:11

... ale sie ubawilem czytajac glosy, ktore sa przeciwne, idac waszym tokiem myslenia, jezeli nie korzytam z basenu, parku, trasy rowerowej, pks'u, pkp, orlikow, sluzbu zdrowia, wymiary sprawiedliwosci, to sie nie zgadzam, zebym moje podatki na to byly przeznaczone :) proponuje wam drodzy przeciwnicy glosowac na Kononowicza z haslem 'niech nie bedzie niczego', z wami przeciwnicy tylko patrzec jak nasz kraj sie cudownie zatrzyma w letargu :) 

Avatar
mitek / 23 lutego 2015 o 19:06

Niech załozą stwowarzyszenie i szukają sobie środków na budowę. Co za hipokryzja, bo on i ona chcą!!! LUDZIE!!!

Avatar
on / 23 lutego 2015 o 19:05

Mamy kolejnego internetowego kozaka :-) Jak się możemy ustawić? Zapraszam na matę do Gladio - spróbujemy się na dowolnie wybranych przez Ciebie zasadach ;-)


Ja proponuję mszę św o godz. 13, poczekajka. Będe czekał.

Avatar
alek / 23 lutego 2015 o 16:42

Proponuję zrzucić się na kilka ha ziemi gdziekolwiek, byle poza Lublinem, wykonać nawierzchnię i jeździć do woli. Za własne środki nie miasta.

Avatar
khalidow / 23 lutego 2015 o 14:14

Mamy kolejnego internetowego kozaka :-) Jak się możemy ustawić? Zapraszam na matę do Gladio - spróbujemy się na dowolnie wybranych przez Ciebie zasadach ;-)

Taki sam kozak jak i z ciebie, pan i władca swiata.

Avatar
mieszkaniec / 23 lutego 2015 o 11:23

Jestem absolutnie przeciwny budowie toru. Powód? Prosty - większość zwolenników budowy toru w Lublinie, ani tu nie mieszka ani nie płaci podatków. Nie widzę żadnego powodu by z podatków moich, mojej rodziny i znajomych fundowano taką "imprezę" grupce mieszkańców z okolicznych miejscowości. Chcą toru? niech zbierają pieniądze, szukają kogoś kto tę "imprezę" im zasponsoruje w całości ale niech nie wyciągają łap po pieniądze z budżetu miasta Lublin. Co do stadionu - tutaj nie ma wątpliwości, że służyć ma on przede wszystkim mieszkańcom Lublina a nie ludziom, którzy do Lublina zaglądają tylko po to, żeby zrobić zakupy w Felicity albo się pościgać.

Jestem absolutnie przeciwny budowie toru. Powód? Prosty - większość zwolenników budowy toru w Lublinie, ani tu nie mieszka ani nie płaci podatków. Nie widzę żadnego powodu by z podatków moich, mojej rodziny i znajomych fundowano taką "imprezę" grupce mieszkańców z okolicznych miejscowości. Chcą toru? niech zbierają pieniądze, szukają kogoś kto tę "imprezę" im zasponsoruje w całości ale niech nie wyciągają łap po pieniądze z budżetu miasta Lublin. Co do stadionu - tutaj nie ma wątpliwości, że służyć ma on przede wszystkim mieszkańcom Lubli... rozwiń