czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Azoty stawiają na węgiel, elektrownia się opóźni. Komentarze polityków i samorządowców

Dodano: 3 kwietnia 2017, 21:35

Nie gazowa, a węglowa ma być nowa elektrownia przy Zakładach Azotowych „Puławy”. Decyzją zarządu spółki unieważniono przetarg na wybór wykonawcy bloku gazowo-parowego, więc cała procedura będzie musiała rozpocząć się od początku.

Piątkowy komunikat prasowy dla akcjonariuszy ZAP wywołał konsternację wśród osób, które spodziewały się rozstrzygnięcia przetargu i rychłego rozpoczęcia budowy elektrowni gazowej.

Inwestycja za ponad miliard złotych miała być jedną z najważniejszych w całym województwie, przynieść nowe miejsca pracy oraz pokryć zapotrzebowanie spółki na energię elektryczną. Zamiast tego zarząd firmy zdecydował, że elektrownia gazowa ostatecznie nie powstanie. Rozpocząć mają się natomiast prace nad dokumentacją dla elektrowni opartej na węglu kamiennym.

Zebraliśmy komentarze radnych, polityków i samorządowców -> PRZECZYTAJ.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 01:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisiory są od łamania wszelakich przepisów począwszy od konstytucji skończywszy na dyrektywach i myślą dalej co by tu jeszcze spieprzyć.
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2017 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
te głąby z Pis już zaskarżyły dyrektywę o emisji hehe. Bułgaria także. I wydaje im się, że UE się zgodzi, bo 2 państwa, w przeciwieństwie do pozostałych 25, chcą sobie trochę potruć swoich obywateli. Mam wskazówkę: wyborcami PiS są najstarsi mieszkańcy Polski. W iwaszym interesie jest, by żyli jak najdłużej, bo gdy umrą, nikt na was nie zagłosuje. Co do węgla.... ceny rosną rosną! Ale nie przez brak surowca, lecz wysokie koszty wydobycia, czyli m.in. premie dla związkowców...
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2017 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miała być nowa elektrownia a została z tego jedynie pusta obietnica modernizacji i rozbudowy istniejącej elektrociepłowni zakładowej. Jakie koszty poniesiono na funkcjonowanie spółki Elektrownia Puławy ? Przez ostatni rok w spółce tej wynagrodzenia odbierali ludzie z nadania PiSu. Ile to kosztowało ? DOJNA ZMIANA PiSu niszczy kolejną inwestycję.
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2017 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patologia Pisiorów nie zna granic lepiej dokonywać emisji CO2 i SO3 płacić z tego tytułu kary, truć obywateli i zanieczyszczać środowisko naturalne. Koszt budowy elektrowni na gaz jest tańszy, paliwo jakim jest gaz jest tańsze i czystsze. Dla pisu liczy się ideologiczny bełkot a nie dobro i zdrowie obywateli. Brawo dla PISIRÓW ciekawe jak spełnią wymagania dyrektyw UE dotyczące czystości powietrza i emisji gazów cieplarnianych.
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2017 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Import gazu z Rosji to ok 9 mld m3,własne wydobycie to ponad 4 mld m3, revers z Niemiec i Czech to ok. 1/4 potrzeb, zużycie całkowite to ponad 14 mld m3. Tendencją jestt ograniczanie dostaw ze wschodu, powiększanie portu LNG do 7 mld m3 oraz nitka norweska. Skutek może być taki, że Gazprom zmieni politykę cenową wobec Polski. Więc jeden z drugim powiedz, gdzie tu uzależnienie od rosyjskiego gazu? Zastanów się, co w tej sytuacji będzie robił Gazprom? Pozbawiał się dochodów z 9 mld m3 paliwa, bo ma widzimisię zamknięcie elektrowni 400MW w Puławach czy konkurował ceną? Sprzedaż gazu jest dla ruskich dochodem, a nie narzędziem szantażu. Nie te czasy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!