piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Będą zmiany na stacjach i przystankach kolejowych w Puławach

Dodano: 27 lutego 2017, 15:30
Autor: drs

Stacja kolejowa Puławy Miasto
Stacja kolejowa Puławy Miasto (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Całkowicie przebudowane ma być przejście podziemne przy dworcu, na peronie pojawi się winda i wyświetlacz z godzinami odjazdów. Takie zmiany zapowiada kolej na stacji Puławy Miasto. Rewolucja czeka też m.in. przystanek Puławy Chemia.

Trzy puławskie przystanki będą przebudowane w ramach kompleksowej modernizacji torów między Lublinem a Pilawą. – Prace w Puławach będą prowadzone od czerwca bieżącego roku do końca 2018 r. – zapowiada Karol Jakubowski z centrali spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Na terenie powiatu puławskiego, oprócz stacji i przystanków, zmodernizowany zostanie m.in. most kolejowy nad kanałem Zakładów Azotowych w Puławach oraz przejazd kolejowy w pobliżu mostu.
Co zmieni się dla pasażerów? Od nowa zbudowany ma być peron przystanku Puławy Miasto.

Będą tu nowe ławki, oświetlenie i elektroniczna informacja o odjazdach. Nowy peron będzie nieco wyższy, dzięki czemu nie będzie trzeba już się tak wspinać na stopnie przy wsiadaniu do pociągów. Całość ma być w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych. – Kolejarze zamontują m.in. windę z tunelu na peron – informuje Jakubowski. Winda przyda się też osobom starszym i z ciężkim bagażem. Sam tunel ma być gruntownie odnowiony.

Duża zmiana ma również zajść na przystanku Puławy Chemia. Zamiast jednego peronu „wyspowego” powstaną dwa, do których prowadzić ma nowe podziemne przejście dla pieszych. Natomiast na stacji Puławy (tzw. „Puławy Drewniane”) perony mają być odnowione, wyposażone w nowe wiaty i stojaki dla rowerów.

Przypomnijmy, że od 11 czerwca do końca przyszłego roku przez Puławy nie będą kursować żadne pociągi pasażerskie. W zamian za składy regionalne nie zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza, a na pociąg dalekobieżny trzeba będzie się pofatygować do Dęblina. – Od początku 2019 r. składy wrócą na zmodernizowany odcinek od Pilawy do Lublina – zapowiada Jakubowski. – Prace przeniosą się na odcinek Pilawa-Otwock i zakończą rok później.

olo
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olo
olo (2 marca 2017 o 06:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
olo a jakie są twoje mądrości?
Nie bardzo rozumiem posunięcia z tymi dwoma peronami na przystanku Puławy Chemia. Myślę, że pomysł z zabudowaniem na przystanku Puławy Chemia zamiast jednego (istniejącego obecnie) peronu „wyspowego” - to dwóch peronów, nie bardzo rozumiem czemu ma służyć. Podziemnie przejście istnieje tam obecnie i prowadzi do peronu wyspowego, dosyć szerokiego. Skoro zakładamy, że ma to służyć poprawie bezpieczeństwa (innego wytłumaczenia nie widzę), to czemu dwóch peronów nie robią na przystanku Puławy Miasto gdzie jest o wiele większy ruch podróżnych, tylko na przystanku gdzie wsiada/wysiada 2 osoby na dobę?
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego nie będzie komunikacji zastępczej. Puławy odcięte od świata. Po co otwarto nowy dworzec. Tak się dba o codziennych pasażerów. Powodzenia. Powodzenia.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
olo a jakie są twoje mądrości?
Rozwiń
olo
olo (1 marca 2017 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...a wogóle to weźcie wy ludzie się ogarnijcie z logiką bo bredzicie jak po kilku głębszych. Wypowiedzi z jakąkolwiek nutą mądrości tu jak na lekarstwo. Większość pisze jakieś faramazony jak niepoczytalni...
Rozwiń
olo
olo (1 marca 2017 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podróżny napisał:
Puławy "drewniane" zabytkowy dworzec a wygląda jak speluna z pozabijanymi dyktą oknami.
To jak wygląda dworzec "drewniany" na stacji PUŁAWY to efekt tego, że po pierwsze - właścicielem jest PKP i nie chce go utrzymywać (i najchętniej by go zburzyło) - ale nie pozwala mu na to wpisanie tego dworca do rejestru zabytków. Państwo chroni abytek, a właściciel go nie ma zamiaru remontować, bo właściciel działa na zasadach komercji i z jego kalkulacji mu wynika, że nie opłaca się utrzymywać tego obiektu. Pretensję więc możesz mieć do kapitalizmu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!