Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 lipca 2014 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Będzie złocony krzyż, ale do końca budowy kościoła brakuje jeszcze 300 tys. zł

44 14 A A

Jeszcze 300 tys. zł potrzeba na dokończenie budowy kaplicy pw. Św. Ducha, której inicjatorami są Elżbieta i Krzysztof Zanussi. O wsparcie chcą prosić m.in. abpa Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budowa kaplicy trwa od ponad pół roku. W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace przy budowie dachu. - Brakuje nam jeszcze sporej sumy pieniędzy. Początkowo miało to być 100 tysięcy złotych, ale okazało się, że nie został doliczony koszt instalacji elektrycznej i tynków. Droższy był też dach. W związku z tym, wliczając wnętrze kaplicy, brakuje nam 300 tys. zł - mówi Elżbieta Zanussi. - Do tej pory wydaliśmy już milion złotych. Część brakującej sumy będę chciała pozyskać m.in. od abpa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego. Chcę się z nim spotkać w tej sprawie w przyszłym tygodniu. Być może jakieś środki pomoże nam również zdobyć ks. Tomasz Lewniewski, proboszcz kościoła farnego w Kazimierzu, który ofiarował nam już czterometrowy złocony krzyż.

Wnętrze kaplicy ma być proste. W prezbiterium będzie znajdować się wysokie okno z witrażem przedstawiającym Ducha Świętego. Wokół kaplicy zostały postawione naturalnej wielkości stacje drogi krzyżowej. - Są wykonane z tego samego białego kamienia, co kaplica. Niebawem między stacjami pojawią się tuje - dodaje Zanussi.
Przypomnijmy, że budowa kościoła zaczęła wzbudzać spore kontrowersje, po tym jak w listopadzie ubiegłego roku do mieszkańców Bochotnicy trafiły kontrowersyjne ulotki. Miały zachęcać do wsparcia finansowego budowy kościoła. Można było w nich m.in. przeczytać, że Bochotnica to "wieś obciążona do dziś alkoholizmem, złodziejstwem, której niesłychanie potrzebne jest miejsce wsparcia duchowego i odnowy moralnej”. Mieszkańcy wsi byli oburzeni. Żona filmowca przekonywała wówczas, że nie mieli zamiaru nikogo z mężem obrażać, a ulotka znalazła się w Bochotnicy przypadkowo. Zaznaczyła też, że jej treść jest bardzo stara, została zredagowana w latach 90.

W marcu Zanussi spotkała się z mieszkańcami Bochotnicy i przeprosiła. - Obiecałam publiczne przeprosiny i dotrzymałam słowa. Przeprosiłam wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte treścią ulotki - mówiła wówczas Zanussi.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lipca 2014 o 10:34

a co? ZANUSSI też PODPISALI KLAUZULĘ SUMIENIA"? Alej jaja! jak PiS-Anki...

Avatar
M. / 8 lipca 2014 o 09:30

Jak tacy mądrzy (olo i inni) jesteście to zamiast kościoła pobudujcie jakąś fabrykę, to jeszcze ludziom pracę dacie... Takich tęgich mózgów nam trzeba, co im się od pomysłów i chęci aż głowa kipi... 

Avatar
D / 8 lipca 2014 o 07:19

"po co się bierze jak nie ma kasy" on nie ma ale wierni mają i dadzą/ na rodzine będzie tyle i tyle i choćby  człowiek miał nie zjeść to musi dać na budowe "pałacu" dla księdza

PARANOJA!!

Avatar
olo / 8 lipca 2014 o 06:34

ZANUSIEMU TEŻ WALNĘLO NA DEKIEL W KATO OSZOŁOMWSTWIE!!PRZED 1989 ROKIEM MIELIŚMY ARMIĘ KOMUCHÓW A TERAZ ARMIA FARBOWANYCH KATOLI!!POLAK CHYBA NIGDY NIE BĘDZIE KIEROWAŁ SIĘ ROZUMEM!!WON CZARNA MAFIO Z MEGO KRAJU!!

Popieram. POLAK jest ubezwłasnowolniony czarnymi. Jak nie przyjmiesz czarnego, to reszta krzywo na ciebie patrzy. A ja pier***ę, nie wpuszczam. Niech sobie zarobi, a nie łapę wyciąga. i tak ledwo przęde od wyplaty do wypłaty.... tfu...

Popieram. POLAK jest ubezwłasnowolniony czarnymi. Jak nie przyjmiesz czarnego, to reszta krzywo na ciebie patrzy. A ja pier***ę, nie wpuszczam. Niech sobie zarobi, a nie łapę wyciąga. i tak ledwo przęde od wyplaty do wypłaty.... tfu...

rozwiń
Avatar
olo / 8 lipca 2014 o 06:31

Niegdy nie spodziewałbym się, że znany reżyser zabierze się za budowy kościołów....

To primo po pierwsze....

Secundo...po drugie.... po cholerę się za to zabiera, jak kasy nie ma. Tacy pewni, że wieś dołoży? A jak nie dołoży? To co? Będzie taki niedokończony szkielet stał? Potrzebne kolejne kościoły, kurka wodna mać... nie mają na co kasy łożyć? Są ludzie potrzebujący - głównie chore dzieci. Nie lepiej im pomóc, niż budowac kolejny kloc ze złtym krzyżem?

Avatar
Gość / 7 lipca 2014 o 22:18

no, może sie jego wielebność deczko zdenerwować

A niech się denerwuje...chociaż nie sądzę ponieważ nie damy my to dadzą inni,a prawda zawsze boli.
Avatar
hehe / 7 lipca 2014 o 21:48

Kolejny Kościół... a co za tym idzie: kolejny ksiądz, któy będzie ciągnął z ludzi pieniądzę... Po co? Pomodlić można się wszędzie... "dziecko głoduje, nowy kościół się buduje..." Dajcie te pieniądze naprawdę potrzebującym ludziom? Po co tyle tychbudowli, jak ktoś będzie chciał porozmawiać z Bogiem, to i tak z nim porozmawia, miejsceniema tu znaczenia.

no, może sie jego wielebność deczko zdenerwować

Avatar
elohim / 7 lipca 2014 o 21:46

już dawno zauważono,że niemcy w usa budowali fabryki ,a nasza emigracjw kościoły ,zgadnijcie kto u kogo pracuje? niech se jeszcze złota do środka naleją i będom mieli złotego klocka nawiedzeni sekciarze ,ludzie lubią się widać bać,bo straszenie piekłem przez 1700 lat (kościół załozył konstantyn w. ) odbierają jako dość przyjemny horror

Avatar
Buzal... / 7 lipca 2014 o 20:27

Pluja na Kosciol swiety, ale nie zastanowią się i nie pomodlą.... Tusk wydaje na wszystko ale nie na to co narodowi potrzebne i mile widziane, bo oni nie POtrzebuja nas Polakow. Sami się, jak już mówili, wyzywia. Taki wybudowany Kosiol jest potrzebny i jak już tyle zrobione to tylko zglosic do ludzi potrzebe i kazden da co ma. Nie patrzyć na komuchow tylko na chwale boska wysuplac z beilizniarki i dokonczyc budowę. Ja sam z rodzina dam tysiaka.

Avatar
ANTYKLECHA344 / 7 lipca 2014 o 18:40

ZANUSIEMU TEŻ WALNĘLO NA DEKIEL W KATO OSZOŁOMWSTWIE!!PRZED 1989 ROKIEM MIELIŚMY ARMIĘ KOMUCHÓW A TERAZ ARMIA FARBOWANYCH KATOLI!!POLAK CHYBA NIGDY NIE BĘDZIE KIEROWAŁ SIĘ ROZUMEM!!WON CZARNA MAFIO Z MEGO KRAJU!!

Avatar
Gość / 8 lipca 2014 o 10:34

a co? ZANUSSI też PODPISALI KLAUZULĘ SUMIENIA"? Alej jaja! jak PiS-Anki...

Avatar
M. / 8 lipca 2014 o 09:30

Jak tacy mądrzy (olo i inni) jesteście to zamiast kościoła pobudujcie jakąś fabrykę, to jeszcze ludziom pracę dacie... Takich tęgich mózgów nam trzeba, co im się od pomysłów i chęci aż głowa kipi... 

Avatar
D / 8 lipca 2014 o 07:19

"po co się bierze jak nie ma kasy" on nie ma ale wierni mają i dadzą/ na rodzine będzie tyle i tyle i choćby  człowiek miał nie zjeść to musi dać na budowe "pałacu" dla księdza

PARANOJA!!

Avatar
olo / 8 lipca 2014 o 06:34

ZANUSIEMU TEŻ WALNĘLO NA DEKIEL W KATO OSZOŁOMWSTWIE!!PRZED 1989 ROKIEM MIELIŚMY ARMIĘ KOMUCHÓW A TERAZ ARMIA FARBOWANYCH KATOLI!!POLAK CHYBA NIGDY NIE BĘDZIE KIEROWAŁ SIĘ ROZUMEM!!WON CZARNA MAFIO Z MEGO KRAJU!!

Popieram. POLAK jest ubezwłasnowolniony czarnymi. Jak nie przyjmiesz czarnego, to reszta krzywo na ciebie patrzy. A ja pier***ę, nie wpuszczam. Niech sobie zarobi, a nie łapę wyciąga. i tak ledwo przęde od wyplaty do wypłaty.... tfu...

Popieram. POLAK jest ubezwłasnowolniony czarnymi. Jak nie przyjmiesz czarnego, to reszta krzywo na ciebie patrzy. A ja pier***ę, nie wpuszczam. Niech sobie zarobi, a nie łapę wyciąga. i tak ledwo przęde od wyplaty do wypłaty.... tfu...

rozwiń
Avatar
olo / 8 lipca 2014 o 06:31

Niegdy nie spodziewałbym się, że znany reżyser zabierze się za budowy kościołów....

To primo po pierwsze....

Secundo...po drugie.... po cholerę się za to zabiera, jak kasy nie ma. Tacy pewni, że wieś dołoży? A jak nie dołoży? To co? Będzie taki niedokończony szkielet stał? Potrzebne kolejne kościoły, kurka wodna mać... nie mają na co kasy łożyć? Są ludzie potrzebujący - głównie chore dzieci. Nie lepiej im pomóc, niż budowac kolejny kloc ze złtym krzyżem?

Avatar
Gość / 7 lipca 2014 o 22:18

no, może sie jego wielebność deczko zdenerwować

A niech się denerwuje...chociaż nie sądzę ponieważ nie damy my to dadzą inni,a prawda zawsze boli.
Avatar
hehe / 7 lipca 2014 o 21:48

Kolejny Kościół... a co za tym idzie: kolejny ksiądz, któy będzie ciągnął z ludzi pieniądzę... Po co? Pomodlić można się wszędzie... "dziecko głoduje, nowy kościół się buduje..." Dajcie te pieniądze naprawdę potrzebującym ludziom? Po co tyle tychbudowli, jak ktoś będzie chciał porozmawiać z Bogiem, to i tak z nim porozmawia, miejsceniema tu znaczenia.

no, może sie jego wielebność deczko zdenerwować

Avatar
elohim / 7 lipca 2014 o 21:46

już dawno zauważono,że niemcy w usa budowali fabryki ,a nasza emigracjw kościoły ,zgadnijcie kto u kogo pracuje? niech se jeszcze złota do środka naleją i będom mieli złotego klocka nawiedzeni sekciarze ,ludzie lubią się widać bać,bo straszenie piekłem przez 1700 lat (kościół załozył konstantyn w. ) odbierają jako dość przyjemny horror

Avatar
Buzal... / 7 lipca 2014 o 20:27

Pluja na Kosciol swiety, ale nie zastanowią się i nie pomodlą.... Tusk wydaje na wszystko ale nie na to co narodowi potrzebne i mile widziane, bo oni nie POtrzebuja nas Polakow. Sami się, jak już mówili, wyzywia. Taki wybudowany Kosiol jest potrzebny i jak już tyle zrobione to tylko zglosic do ludzi potrzebe i kazden da co ma. Nie patrzyć na komuchow tylko na chwale boska wysuplac z beilizniarki i dokonczyc budowę. Ja sam z rodzina dam tysiaka.

Avatar
ANTYKLECHA344 / 7 lipca 2014 o 18:40

ZANUSIEMU TEŻ WALNĘLO NA DEKIEL W KATO OSZOŁOMWSTWIE!!PRZED 1989 ROKIEM MIELIŚMY ARMIĘ KOMUCHÓW A TERAZ ARMIA FARBOWANYCH KATOLI!!POLAK CHYBA NIGDY NIE BĘDZIE KIEROWAŁ SIĘ ROZUMEM!!WON CZARNA MAFIO Z MEGO KRAJU!!

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury
22 czerwca 2018, 16:30

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Czas na przedostatni weekend czerwca na Moście Kultury. Tradycyjnie na uczestników czekają koncerty i warsztaty. Gwiazdą weekendu będzie Orkiestra Św. Mikołaja.

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni?

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni? 1 0

Gotowy jest już wakacyjny rozkład jazdy autobusów i trolejbusów. Jak zwykle pojadą rzadziej, a linie nocne nawet w weekendy mają kursować co 60 minut. Co jeszcze czeka pasażerów?

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend 1 0

Gospodarzem tegorocznej edycji jest po raz drugi w historii Gmina Miączyn.– W Gminie Miączyn są doskonałe warunki do organizacji rywalizacji w Igrzyskach Zrzeszenia LZS. Samorząd lokalny, z wójtem Ryszardem Borowskim na czele, bardzo angażuje się w sport masowy, jest przyjazny wszelkim działaniom i inicjatywom w tej dziedzinie – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać 3 0

31-latek tłumaczył, że sam przewrócił się na nóż. Okazało się, że ugodził go mężczyzna, który był zazdrosny o swoją dziewczynę.

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze 1 0

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 57-letni kierowca Forda, który został zatrzymany przez policję.

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala 2 0

W niedzielę o godzinie 13 Budowlani Lublin rozegrają mecz z Ogniwem Sopot. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja 0 0

Chcemy, żeby nasi podopieczni mogli spędzić trochę czasu w gronie przyjaznych osób i w otoczeniu pięknej przyrody – mówi Urszula Kępczyk ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Można im w tym pomóc.

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił?
galeria

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił? 38 7

Wróciłem do tego, co robiłem. A lubię swoją pracę – mówi Grzegorz Iżycki, popularny Super Zbieracz z Lublina. Iżycki sprzedał lokal z kebabem przy ulicy Jasnej.