niedziela, 25 marca 2018 r.

Puławy

Bieg Zielonych Sznurowadeł w Puławach. Dwa dystanse: 5 km lub półmaraton

Dodano: 14 marca 2016, 13:11

Ubiegłoroczny Bieg Zielonych Sznurowadeł (fot. Fundacja BezMiar)
Ubiegłoroczny Bieg Zielonych Sznurowadeł (fot. Fundacja BezMiar)

Ponad 300 osób z całego kraju zadeklarowało swój udział w tegorocznym Biegu Zielonych Sznurowadeł, który 19 marca, już po raz drugi, odbędzie się w Puławach. Biegacze do wyboru mają dwie trasy, krótszą - na 5 km oraz półmaraton, czyli niewiele ponad 21 km.

Impreza organizowana przez fundację BezMiar w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Jej pomysłodawcy mają nadzieję, że w tym roku powtórzą frekwencyjny sukces. Liczą na to, że na starcie w Puławach pojawi się pół tysiąca, ubranych w stroje sportowe z zielonymi elementami biegaczy. Zielone sznurowadła to symbol rozpoczynającej wiosną imprezy, a jednocześnie kolor, który łączy przyjeżdżających nad Wisłę z różnych stron kraju (i nie tylko) zawodników.

– Na liście zawodników mamy osoby z Puław, Dęblina, Lublina, Ryk, Chełma, Zamościa, Białej Podlaskiej, a także z Warszawy, Zabrza, Kielc i Ukrainy. W tym roku zaproponowaliśmy nową trasę. Uczestnicy pobiegną ulicą Rybacką pod starym mostem w kierunku ul. 4. Pułku Piechoty, a następnie wałem wiślanym do Bochotnicy i z powrotem – mówi Maryla Miłek, organizatorka imprezy.

Uczestnicy mogą liczyć także na ciepły posiłek oraz pamiątkowy medal. Najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe. W obsłudze imprezy swój udział zadeklarowało już dziesiątki wolontariuszy, uczniów Zespołu Szkół Technicznych, I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego oraz ZSO nr 2.
Zapisy trwają do 16 marca. Opłaty w zależności od dystansu wynoszą 20 i 50 złotych. Na dwa dni przed imprezą będzie to możliwe (za dodatkową opłatą) w biurze zawodów w Galerii Zielonej. Biegi rozpoczną się w sobotę 19 marca. Start o godz. 10:30 (półmaraton) i 11:00 (bieg na 5 km).

W ramach zawodów przewidziano także charytatywną zbiórkę dla wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych w Puławach (im. M. Grzegorzewskiej i sióstr Benedyktynek).

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 marca 2016 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Zawiść nie bardzo szkodzi temu, przeciw komu jest skierowana, ten bowiem może łatwo ją zlekceważyć, a widzi przecież, że zawistnik sam się ośmiesza. Szkodzi jednak samemu zawistnemu i przyprawia go o męki." Leszek Kołako­wski , Mini wykłady o maxi sprawach. Gość który o 3 nad ranem pisze takie posty i tak raczej w biegu nie wystartuje - choć by mu nawet dopłacano ;-) Pani Marylko wytrwałości!
Rozwiń
Gość
Gość (18 marca 2016 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zrozumie tego ktoś kto nigdy dla nikogo nie poświęcił czasu aby pomóc a już o zorganizowaniu, biegu, zbiórki itp szkoda gadać, mali, zawiśni ludzie zawsze tak piszą, nie zna a komentuje, nic nie robi a chce rozliczać innych, biedny Ty człowieku jesteś.
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2016 o 02:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe z czego żyje pani Miłek. Coś dużo kosztują te wpisowe. A w zamian dostaje się miskę zupiny i kawałek blaszki. Na co idą te pieniążki pani Marylo? Skoro ma być 500 biegaczy to będzie ładna sumka, blisko 20 tys. zł. Rozumiem, że kasę przekazujecie na ten ośrodek młodzieżowy, a jeśli nie to na co? Na pensje dla zarządu pani fundacji? A skoro na ośrodek to po co jest jeszcze dodatkowa zbiórka darów od uczestników. No i jeszcze pewnie sponsorzy dają kasę. Jeśli tak, to ile, jeśli to nie tajemnica. I na co to idzie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!