środa, 24 stycznia 2018 r.

Puławy

Brakuje kawałka bulwaru nad Wisłą. Nie ma porozumienia ws. budowy

Dodano: 22 czerwca 2015, 11:58

Kilkaset metrów zabrakło do połączenia ścieżek i zagospodarowania nabrzeża Wisły wzdłuż ul. 6 Sierpnia (fot. Radosław Szczęch)
Kilkaset metrów zabrakło do połączenia ścieżek i zagospodarowania nabrzeża Wisły wzdłuż ul. 6 Sierpnia (fot. Radosław Szczęch)

270 metrów dzieli odnowione nabrzeże Wisły od bulwaru. Projekt zagospodarowania tego odcinka jest. Nie ma porozumienia z właścicielami działek.

Powstała Marina, ścieżki rowerowe, ławeczki, lampy i punkt widokowy. Z drugiej strony jest bulwar sięgający nowego mostu. W środku – zarośnięte krzakami działki Skarbu Państwa oraz teren hotelu Trzy Korony firmy Elektropaks. Ścieżka rowerowa i chodnik kończą się na ogrodzeniu.

Gdy sześć lat temu miasto planowało zagospodarowanie nabrzeża Wisły, do rozmów zaproszono m.in. właścicieli hotelu. Liczono, że uda się odkupić część działki tuż nad rzeką, by móc przedłużyć bulwar.

- Zadeklarowaliśmy wtedy cały szereg prac ale właściciele działki postawili nam wtedy wysokie roszczenia finansowe. To były warunki nie do przyjęcia - mówi Robert Domański, szef Wydziału Rozwoju Miasta Puławy. Do rozmów wrócono po kilku latach, ale efekt był ten sam.
Ale porozumienie z Elektropaksem nic by nie dało, bo są jeszcze tereny Skarbu Państwa. Interesuje się nimi Elektropaks.

- Teren nie jest przewidziany do sprzedaży. Jeżeli w przyszłości zostanie podjęta decyzja o sprzedaży części gruntu, to na drodze publicznego przetargu - wyjaśnia Agata Majcher ze Starostwa Powiatowego w Puławach, która zaznacza, że wniosek złożony przez przedsiębiorstwo czeka na rozpatrzenie.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, po zakupie części zaniedbanego terenu właściciele hotelu planowali wrócić do rozmów z miastem na temat sprzedaży nadrzecznego terenu.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 czerwca 2015 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest tam ostatni kawałek wolnego od tłumów spacerowiczów brzegu Wisły gdzie od młodzieńczych lat można było przyjść z wędką i w spokoju pocieszyć się naturą. Teraz jest to jedno z miejsc gdzie można zabrać dziecko i uczyć go sztuki wędkarskiej i oby tak zostało.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!