Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2014 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Czesne z góry, kradzieże, wykwaterowania. Dyrektor bursy: zarzuty są przesadzone

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
4 7 A A

Przymusowe wykwaterowania, wyższe stawki za żywność, kradzieże oraz czesne płatne za cztery miesiące z góry - na to wszystko skarży się anonimowy lokator bursy przy ul. Wojska Polskiego w Puławach. Dyrektor Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego tłumaczy się z decyzji, ale jednocześnie uważa, że zarzuty są przesadzone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Anonimowy list otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową.

- To bardzo smutne, że ktoś wysłał taką wiadomość, znajduje się w niej dużo nieprawdziwych słów, a całość jest zdecydowanie przesadzona - przekonuje Wiesław Smyrgała, dyrektor RCKU. Jednak przyznaje: - Faktycznie, zdarzyło się, że poprosiłem o czesne z góry, ale chciano nam wtedy odciąć prąd, nie miałem innego wyjścia.

Dyrektor wyjaśnia, że w obecnej sytuacji finansowej podniesienie stawek za żywność również było konieczne. Tak samo wykwaterowania mieszkańców. - To było ostateczne wyjście, odbyły się tylko cztery wykwaterowania. Raz mieliśmy sporo przyjezdnych w związku z turniejem piłkarskim, a innym razem przyjęliśmy osoby z rodzin patologicznych na resocjalizację. Bardzo często, gdy ktoś nie chciał opuszczać bursy to zostawał, spośród maturzystów nikogo nie wykwaterowaliśmy. Ci, którzy pojechali do domu, byli zwolnieni z zajęć.
Autor listu wytknął również zdarzające się w bursie kradzieże. - Owszem, niestety zdarzyło się, że coś komuś zniknęło z depozytu, albo uszkodzony został czyjś laptop, ale za wszystko zwracaliśmy pieniądze. Nie sądzę, żeby u nas takie rzeczy zdarzały się częściej, niż w innych bursach i internatach.

Wiesław Smyrgała nie zgadza się również z opinią, jakoby nie spełniał obietnic wychowanków. - Niektóre prośby są dosyć wygórowane, np. wyjazd na mecz do Warszawy lub wymiana tapczanów na nowe. To duże koszty, dlatego zastrzegłem, że nie uda się zrobić wszystkiego naraz - mówi dyrektor. Dodaje, że jego zdaniem bursa jak na swoją sytuację finansową i tak radzi sobie dobrze. - Proszę znaleźć internat z łazienkami w każdym pokoju lub ze stołem szwedzkim na stołówce. U nas mieszka 250 osób, czasem podnosimy opłaty, ale z drugiej strony duża część wychowanków jest zupełnie zwolniona z czesnego z powodu gorzej sytuacji materialnej. Uważam, że ta anonimowa opinia jest przesadzona i krzywdząca.

Dyrektor w rozmowie z nami obiecuje, że ograniczy wykwaterowania do minimum. - Być może w przyszłym roku takie sytuacje juz się nie pojawią. Wiadomo, że nie wszystko można zaplanować, ale postaram się nie dopuścić do wykwaterowania mieszkańców - zapowiada Smyrgała.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anyuser / 2 grudnia 2014 o 21:51

Pan dyrektor" to lepszy cwaniak!"Kręci lody" na wszystkim!!!Dobrze że wyszło to na światło dzienne.Może ktoś to wreszcie ukróci.

Realia działalności puławskiej oświaty.. niestety dla dyrektora jak i dla młodzieży brak kasy powoduje takie szopki jak wykwaterownia i czesne z góry, zastanówcie się wszyscy co piszecie bo Smyrgała to facet który działa 7 dni w tygodniu dla tej placówki

Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 14:37

:o  :(  :angry:

Avatar
Gość / 1 grudnia 2014 o 11:22

Wreszcie ktoś mu się do dupy dobierze?Nareszcie!!!

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 o 18:43

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  gdy są lekcje  z papieroskami przesiaduje za garażami?

Ojojoj!to chyba pan "dyrektor"napisał.Panie "dyrektorze" czy przypomina pan sobie przetargi na wypoczynek letni nad morzem?No ładnie pan załatwiał swoje zasrane interesy!!WSTYD!!!

Ojojoj!to chyba pan "dyrektor"napisał.Panie "dyrektorze" czy przypomina pan sobie przetargi na wypoczynek letni nad morzem?No ładnie pan załatwiał swoje zasrane interesy!!WSTYD!!!

rozwiń
Avatar
123 / 27 listopada 2014 o 21:51

Zarzuty są przesadzone, ale jednocześnie przyznaje, że miały miejsce.

Avatar
Bywalec / 27 listopada 2014 o 21:29

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  gdy są lekcje  z papieroskami przesiaduje za garażami?

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  ... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 16:25

Pan dyrektor" to lepszy cwaniak!"Kręci lody" na wszystkim!!!Dobrze że wyszło to na światło dzienne.Może ktoś to wreszcie ukróci.

Avatar
anyuser / 2 grudnia 2014 o 21:51

Pan dyrektor" to lepszy cwaniak!"Kręci lody" na wszystkim!!!Dobrze że wyszło to na światło dzienne.Może ktoś to wreszcie ukróci.

Realia działalności puławskiej oświaty.. niestety dla dyrektora jak i dla młodzieży brak kasy powoduje takie szopki jak wykwaterownia i czesne z góry, zastanówcie się wszyscy co piszecie bo Smyrgała to facet który działa 7 dni w tygodniu dla tej placówki

Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 14:37

:o  :(  :angry:

Avatar
Gość / 1 grudnia 2014 o 11:22

Wreszcie ktoś mu się do dupy dobierze?Nareszcie!!!

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 o 18:43

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  gdy są lekcje  z papieroskami przesiaduje za garażami?

Ojojoj!to chyba pan "dyrektor"napisał.Panie "dyrektorze" czy przypomina pan sobie przetargi na wypoczynek letni nad morzem?No ładnie pan załatwiał swoje zasrane interesy!!WSTYD!!!

Ojojoj!to chyba pan "dyrektor"napisał.Panie "dyrektorze" czy przypomina pan sobie przetargi na wypoczynek letni nad morzem?No ładnie pan załatwiał swoje zasrane interesy!!WSTYD!!!

rozwiń
Avatar
123 / 27 listopada 2014 o 21:51

Zarzuty są przesadzone, ale jednocześnie przyznaje, że miały miejsce.

Avatar
Bywalec / 27 listopada 2014 o 21:29

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  gdy są lekcje  z papieroskami przesiaduje za garażami?

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  ... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 16:25

Pan dyrektor" to lepszy cwaniak!"Kręci lody" na wszystkim!!!Dobrze że wyszło to na światło dzienne.Może ktoś to wreszcie ukróci.

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia]
Pilne
galeria

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia] 3 0

Spore utrudnienia występują w okolicach skrzyżowania ulic Nadbystrzyckiej i Zana w Lublinie. Tuż przed godz. 17 doszło tam do zderzenia audi z fordem

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej 0

Nasz region to idealne miejsce do realizowania pasji z zakresu kultury, sztuki, ale też do kontaktu z przyrodą. Tu tradycja inspiruje młodych duchem Europejczyków do życia nowoczesnego i nastawionego na rozwój

Teraz naprawdę mamy LUZ!
galeria

Teraz naprawdę mamy LUZ! 0

LUZ to oficjalny kod Portu Lotniczego Lublin. Nadany został w czerwcu 2012 roku przez organizację IATA (International Air Transport Association – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych). Kod LUZ służy do oznaczenia portu lotniczego według używanego na całym świecie standardu. Wykorzystywany jest w rozkładach lotów, systemach rezerwacyjnych oraz na dokumentach podróży

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem 3 1

Rozpoczął się proces Andrzeja R. - oskarżonego o zabójstwo byłego starosty świdnickiego. Mężczyźni przyjaźnili się od lat. Do brutalnej zbrodni doszło podczas imprezy zakrapianej alkoholem

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie 0 1

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Trzeciego Urzędu Skarbowego. Agentów interesuje umarzanie podatków dużych firm

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
galeria

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] 3 0

Matematyka była stosunkowo prosta i znacznie łatwiejsza niż testy z ubiegłych lat - mówią uczniowie, którzy zdawali dziś egzamin

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego 0 12

Tzw. mały ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych, niższy podatek CIT dla małych i średnich firm, więcej pieniędzy na lokalne drogi i po 300 zł na szkolne wyprawki dla każdego dziecka

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie 1 0

Czy polityka ma wpływ na lokalne sprawy - na debatę o tej tematyce zaprasza Obywatelski Lubartów i i Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność?

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność? 1 0

Żyjemy w czasach, gdzie rzekomo nadmiar informacji, rozwój Internetu i mediów społecznościowych, a także spadek czytelnictwa miały spowodować ogromną społeczną zmianę – brak tolerancji dla dłuższych tekstów w sieci, czy ogólnie - kulturze. Do niedawna, w komunikacji marketingowej czy nawet brandingu, widać było ślady tych wizji – skracanie opisów, zamiana tekstu na ikony, czy nawet redukowania firmowych haseł do postaci jednowyrazowej. Wydaje się jednak, że jesteśmy świadkami zwrotu w tej sprawie. Długie teksty na stronach internetowych znów wracają do łask, a zjawisko to ma solidne, racjonalne, podstawy.

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia  w ruchu

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia w ruchu 2 0

Postępują prace przy budowie parkingu naprzeciwko urzędu miasta. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Polskie Wesele w klubie Silence
21 kwietnia 2018, 21:00
galeria

Polskie Wesele w klubie Silence 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie Silence (Radziszewskiego 8) odbędzie się impreza z cyklu Polskie Wesele.

Klubowa impreza w Rivierze
21 kwietnia 2018, 21:00

Klubowa impreza w Rivierze 0 0

Klub Plażowy Riviera (ul. Zesłańców Sybiru 5) zaprasza na imprezę I House U, która odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 21.

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara 4 0

Rozmowa z Zofią Ślotałą, właścicielką marki Petite Maison, a prywatnie synową Riada Haidara ordynatora bialskiej neonatologii. Ślotała była gościem wydarzenia Aktywna Mama w Białej Podlaskiej.

Rudy się żeni - impreza w House of Sound
21 kwietnia 2018, 21:00

Rudy się żeni - impreza w House of Sound 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie House of Sound (ul. Peowiaków 6) odbędzie się impreza pt. Rudy się żeni.

Nirvana tribute show w Graffiti
26 kwietnia 2018, 20:00

Nirvana tribute show w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 26 kwietnia o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się Nirvana tribute show, czyli impreza dla miłośników kultowej formacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!