piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Wielka wyprowadzka z Pałacu Czartoryskich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2014, 16:15

Naukowcy z IUNG w styczniu rozpoczną wyprowadzkę z Pałacu Czartoryskich do nowych laboratoriów. W pałacu może za to powstać kolejne muzeum, a IUNG oferował miastu umieszczenie tu także nowej siedziby dla Biblioteki Miejskiej.

Pałac Czartoryskich już teraz pustoszeje. Do nowej siedziby przy ul. Kowalskiego wyprowadził się Zespół Szkół Europejskich, który do niedawna mieścił się w prawym skrzydle pałacu. Właściciel zabytku, czyli Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa pomieszczenia po szkole zaoferował urzędowi miasta. - Biblioteka Miejska nie mieści się ze swoimi zbiorami w obecnej siedzibie. Dlatego zaproponowaliśmy możliwość wynajęcia naszych pomieszczeń. Uważam, że to byłoby fantastyczne miejsce na bibliotekę - przekonuje Grażyna Hołubowicz-Kliza, zastępca dyrektora IUNG. Według naszych ustaleń w urzędzie nie myślą jednak o przeprowadzce biblioteki akurat do pałacu. IUNG będzie musiał więc znaleźć najprawdopodobniej innych najemców dla zwolnionych przez szkołę sal.

Już na początku przyszłego roku ruszą kolejne wyprowadzki z pałacu. Tym razem to sam IUNG rozpocznie przenosiny części swoich pracowników do nowego laboratorium przy ul. Krańcowej. Budowa Innowacyjno - Naukowego Centrum Badań Rolniczych właśnie się kończy. Instytut rozstrzygnął już przetarg na ogrodzenie budynku, trwają jeszcze przetargi na wyposażenie laboratoriów w sprzęt i aparaturę oraz meble. - Po Nowym Roku, powoli wszystkie zakłady będą się przeprowadzały. Przenoszenie sprzętu może potrwać do jesieni - zapowiada Hołubowicz-Kliza. Co stanie się ze zwolnionymi pomieszczeniami w Pałacu Czartoryskich? IUNG ma już pomysł. Złożył wniosek do ministra rolnictwa o utworzenie w pałacu Muzeum Nauk Rolniczych. - Mamy naprawdę ciekawe i bogate zbiory: dokumenty, sprzęt badawczy używany od 1862 roku - wylicza zast. dyr. IUNG. Muzeum Nauk Rolniczych byłoby już drugim po Muzeum Czartoryskich, którego siedziba znajdowałaby się w pałacu.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!