poniedziałek, 18 grudnia 2017 r.

Puławy

Dlaczego prezes Puławskiej Izby Gospodarczej zrezygnował?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2014, 22:06

Waldemar Capała zrezygnował z funkcji prezesa Puławskiej Izby Gospodarczej. Zarząd tłumaczy to konfliktem interesów. W tle pojawiają się oskarżenia o szantaż.

- Prezes złożył rezygnację dobrowolnie. Zaistniało podejrzenie, że mógłby wystąpić konflikt interesów w związku z tym, że jednocześnie był prezesem izby gospodarczej i jako właściciel firmy, która brała udział w realizowanym przez nas projekcie unijnym - jego partnerem. Do takiego wniosku doszliśmy w kwietniu, ponieważ zaistniały pewne okoliczności świadczące o takim konflikcie - tłumaczy Artur Nowakowski, członek zarządu Puławskiej Izby Gospodarczej w Puławach.

Chodzi o projekt unijny dotyczący szkoleń dla firm na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego.

W sprawie pojawia się jednak jeszcze inny wątek. Z naszą redakcją skontaktowała się Mariola Sowińska, prezes kancelarii prawnej i ekonomicznej Ad Rem, która współpracowała z Puławską Izbą Gospodarczą. Twierdzi, że Waldemar Capała został zmuszony szantażem do rezygnacji ze stanowiska właśnie przez Artura Nowakowskiego. - Złożyłam w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Puławach, ponieważ ja również byłam szantażowana. Pan Nowakowski stwierdził, że jeśli nie wpłynę na prezesa, żeby zrezygnował, to wykorzysta informacje na mój temat. Poza tym w ramach projektu powinnam dostać pieniądze za 7 miesięcy pracy - ok. 35 tys. zł. A nie dostałam jeszcze ani złotówki - dodaje Sowińska.

- Doniesienie wpłynęło do nas 23 maja. Na razie trwa postępowanie wyjaśniające. Nikt nie ma postawionych zarzutów - informuje Grzegorz Kwit, zastępca prokuratora rejonowego w Puławach.
Artur Nowakowski nie chciał komentować postępowania prowadzonego w puławskiej prokuraturze i rzekomego zmuszenia prezesa do rezygnacji.

Były prezes Puławskiej Izby Gospodarczej Waldemar Capała był dla nas niedostępny.
  Edytuj ten wpis
Cezary Kruk
Krwisty lustator
Cezary Kruk
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Cezary Kruk
Cezary Kruk (2 listopada 2017 o 01:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krwisty lustator napisał:
Cezary Kruk odleaciał ... w kosmos. Co się stało z danym KPN-owcem? Uwiarygodnia niejakiego Artura Nowakowskiego, który jest zidentyfikowany przez IPN jako KO "AN". Atakuje radnego Tomasza Kraszawkeiego, aby za chwilę go przepraszać.  Rozpacza, ze nie chcą go przyjać do znanego Stowarzyszenia. Koledzy z Klubu Grota odcinaja się od niego. Od wileu miesięcy w Komitecie niezłownie "ujawnia prawdę". Gdzie są efekty? Tak w jego wykonaniu wygłąda ostra lustracja. Akowcy w Puławach to dla niego komuniści. LORD opanowali złodzieje. Człowiek który pobił kolegę Jerzego Lenartoicza z KPN. Na forum DW nadaktywny i rozchwiaany emocjolanie. Panie Cezary apeluję do Pana, nie zapowiadaj Pan, że coś zrobisz, tylko rób. Nie oświeszaj się tym, że masz organizaować wykład o SOR "Konspiratorzy", skoro w 1981 - 1982 nie działałeśc w podziemiu mlodzieżowym, a jedynie czerpesz dane od współpracownika SB i z akt esbeckich. Ujawniał agentów, a nie twórz o nich mitów. Nie pisz głupota na forum, że zrobiłeśc 1000 razy więcej dla Polski niż to wynika z z decyzji IPN. Więcej skromności. Z konspiracyjnym pozdrowieniem zwolennik ostrej, nieesbeckiej lustracji.
  Z dokumentów IPN "Krwisty Lustratorze" vel Tomaszu Kraszewski wynika, że byłem inwigilowany przez SB od 22 października 1982 roku do 26 maja 1990 roku. Ty Tomku Kraszewski byłeś zatrzymany w dniu 13 lipca 1982 roku. Natychmiast sypnąłeś 16 osób. Wszyscy z tych 16 osób byli przesłuchiwani, a kilka osób miało rewizję. Pokajałeś się. Wykazałeś ogromą skruchę. Dostałeś rekomendację od PZPR, że będziesz grzeczny i że będziesz zawsze się stawiał na kazde wezwanie SB. To wynika z Twoich akt Tomku Kraszewski. Z moich akt wynika, że w latach 1982- 1990 żyłe żarliwym patriotą i antykomunistą nigdy nie złamanym przez SB. To tyle w kwestii porównań mnie i Ciebie "Krwisty Lustratorze" vel Tomaszu Kraszewski. Co do mojej działalności w lat 1971- 1981 to IPN nie ma wiedzy bo byla to działalność co do sprawców nie wykryta przez SB. Zdumiewa mnie, że IPN nie ma dokumentu na temat aresztowania mnie w dniu 7 styvcznia 1982 roku. Wyjaśniam w okresie od 13 grudnia 1981 do 7 stycznia 1982 nosiłem demonstracyjnie na sercu wielki znaczek "Solidarności". Mimo kategorycznych żądań Dyrektora Państwowego Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli odmówiłem go zdjęcia. Ze szkoły zabrało mnie 4 funkcjonariuszy MO z kałachami. Zastanowiali się czy skuć mnie kajdankami. Ostrzegli, że przy próbie ucieczki będą strszelać. Zatrzymany byłem w okresie 7-8 stycznia 1982 roku w Areszcie Śledczym w Bychawie w nieogrzewnej celi. Potwornie zmarzłem. Potem 8 stycznia 1982 roku pod uzbrojona eskorta zawieziony byłem na kolegim do Strzyrzewic. Podczas kolegium jasno powieedziałem, że potępiam stan wojenny, Wojciecha Jaruzelskuego i domagam się zwolnienia wszystkich internowanych i aresztowanych. Dostałem wyrok 2100 zł kolegium z zamianą na 21 wiązienia jeżeli wyroku w ciągu 7 dni nie zapłacę. Tryb doraźny bez prawa odwołania. Niestety w ostatnim dni w ostaniej chwili tą karę zaopłaciłem. Miałem zabrane w szkole stypendium i obniżone sprawowanie wzorowego do dobrego. I tego ""Krwisty Lustratorze" vel Tomaszu Kraszewski w aktach IPN nie ma a to z łatwością mogę udowodnić. No i nie sypałem przyjacxiół trak jak Ty. Cezary Kruk, tel. 518-482-726, cezarykruk2@wp.pl
Rozwiń
Krwisty lustator
Krwisty lustator (1 listopada 2017 o 22:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cezary Kruk odleaciał ... w kosmos. Co się stało z danym KPN-owcem? Uwiarygodnia niejakiego Artura Nowakowskiego, który jest zidentyfikowany przez IPN jako KO "AN". Atakuje radnego Tomasza Kraszawkeiego, aby za chwilę go przepraszać.  Rozpacza, ze nie chcą go przyjać do znanego Stowarzyszenia. Koledzy z Klubu Grota odcinaja się od niego. Od wileu miesięcy w Komitecie niezłownie "ujawnia prawdę". Gdzie są efekty? Tak w jego wykonaniu wygłąda ostra lustracja. Akowcy w Puławach to dla niego komuniści. LORD opanowali złodzieje. Człowiek który pobił kolegę Jerzego Lenartoicza z KPN. Na forum DW nadaktywny i rozchwiaany emocjolanie. Panie Cezary apeluję do Pana, nie zapowiadaj Pan, że coś zrobisz, tylko rób. Nie oświeszaj się tym, że masz organizaować wykład o SOR "Konspiratorzy", skoro w 1981 - 1982 nie działałeśc w podziemiu mlodzieżowym, a jedynie czerpesz dane od współpracownika SB i z akt esbeckich. Ujawniał agentów, a nie twórz o nich mitów. Nie pisz głupota na forum, że zrobiłeśc 1000 razy więcej dla Polski niż to wynika z z decyzji IPN. Więcej skromności. Z konspiracyjnym pozdrowieniem zwolennik ostrej, nieesbeckiej lustracji. 
Rozwiń
Cezary Kruk
Cezary Kruk (1 listopada 2017 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dysponuję aktami Służby Bezpieczeństwa SOR "Konspiratorzy". Są tam donosy agenta SB o kryptonimie KO "AN". Nawiązałem kontakt z Panem Arturem Nowakowskim. Zawsze trzeba wysłuchać także drugiej strony. Rozmawialismy kilka razy bardzo kulturalnie. Pan Artur Nowakowski zaprzeczył aby był kiedykolwiek agentem SB i był w ZOMO. Przytoczył na to wiele faktów i dowodów. Twierdzi, że ma wiele dowodów swiadzczacych o Jego niewinnosci. Wiele tych argumentów brzmi wiarygodnie. Postanowiłem szczegółowo zająć się tą spawą. Zwrócił mi uwagę na bardzo istotny szczegół. W aktach SOR "Konspiratorzy" jest bardzo precyzyjny donos agenta SB o ogromnej wartości operacyjnej dla SB z dnia 5 lipca 1982 roku o kryptonimie OZ "AK". Pozdrawiam wszystkich zwolenników ostrej lustracji komunistycznej agentury. Cezary Kruk, ulica Kaniowczyków 15/5, cezarykruk2@wp.pl, telefon 518-482-726
Rozwiń
Cezary Kruk
Cezary Kruk (2 października 2017 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dysponuję akta aktami Służby Bezpieczeństwa SOR "Konspiratorzy". Są tam donosy agenta SB o kryptonimie KO "AN". W jednym z donosów na kolegów funkcjonariusz SB przez pomyłkę podał donos już nie tylko pod inicjałami AN tylko wprost jako donos agenta SB o kryptonimie KO "Artur Nowakowski". Pozdrawiam wszystkich zwolenników ostrej lustracji komunistycznej agentury. Cezary Kruk, ulica Kaniowczyków 15/5, cezarykruk2@wp.pl, telefon 518-482-726
Rozwiń
kolega
kolega (9 marca 2015 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W chwili obecnej Artur Nowakowski uzywa znanych sobie tekstów i myków, ale co do Prokuratury, to chyba się myli, która po której stronie. Co do zomo, to faktycznie w nim był i donosił na kolegów.

Kolega z podstawówki Gestapo - taka miąłeś ksywe

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!