czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Dlaczego prezes Puławskiej Izby Gospodarczej zrezygnował?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2014, 22:06

Waldemar Capała zrezygnował z funkcji prezesa Puławskiej Izby Gospodarczej. Zarząd tłumaczy to konfliktem interesów. W tle pojawiają się oskarżenia o szantaż.

- Prezes złożył rezygnację dobrowolnie. Zaistniało podejrzenie, że mógłby wystąpić konflikt interesów w związku z tym, że jednocześnie był prezesem izby gospodarczej i jako właściciel firmy, która brała udział w realizowanym przez nas projekcie unijnym - jego partnerem. Do takiego wniosku doszliśmy w kwietniu, ponieważ zaistniały pewne okoliczności świadczące o takim konflikcie - tłumaczy Artur Nowakowski, członek zarządu Puławskiej Izby Gospodarczej w Puławach.

Chodzi o projekt unijny dotyczący szkoleń dla firm na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego.

W sprawie pojawia się jednak jeszcze inny wątek. Z naszą redakcją skontaktowała się Mariola Sowińska, prezes kancelarii prawnej i ekonomicznej Ad Rem, która współpracowała z Puławską Izbą Gospodarczą. Twierdzi, że Waldemar Capała został zmuszony szantażem do rezygnacji ze stanowiska właśnie przez Artura Nowakowskiego. - Złożyłam w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Puławach, ponieważ ja również byłam szantażowana. Pan Nowakowski stwierdził, że jeśli nie wpłynę na prezesa, żeby zrezygnował, to wykorzysta informacje na mój temat. Poza tym w ramach projektu powinnam dostać pieniądze za 7 miesięcy pracy - ok. 35 tys. zł. A nie dostałam jeszcze ani złotówki - dodaje Sowińska.

- Doniesienie wpłynęło do nas 23 maja. Na razie trwa postępowanie wyjaśniające. Nikt nie ma postawionych zarzutów - informuje Grzegorz Kwit, zastępca prokuratora rejonowego w Puławach.
Artur Nowakowski nie chciał komentować postępowania prowadzonego w puławskiej prokuraturze i rzekomego zmuszenia prezesa do rezygnacji.

Były prezes Puławskiej Izby Gospodarczej Waldemar Capała był dla nas niedostępny.
  Edytuj ten wpis
Krwisty lustator
Cezary Kruk
kolega
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krwisty lustator
Krwisty lustator (1 listopada 2017 o 22:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cezary Kruk odleaciał ... w kosmos. Co się stało z danym KPN-owcem? Uwiarygodnia niejakiego Artura Nowakowskiego, który jest zidentyfikowany przez IPN jako KO "AN". Atakuje radnego Tomasza Kraszawkeiego, aby za chwilę go przepraszać.  Rozpacza, ze nie chcą go przyjać do znanego Stowarzyszenia. Koledzy z Klubu Grota odcinaja się od niego. Od wileu miesięcy w Komitecie niezłownie "ujawnia prawdę". Gdzie są efekty? Tak w jego wykonaniu wygłąda ostra lustracja. Akowcy w Puławach to dla niego komuniści. LORD opanowali złodzieje. Człowiek który pobił kolegę Jerzego Lenartoicza z KPN. Na forum DW nadaktywny i rozchwiaany emocjolanie. Panie Cezary apeluję do Pana, nie zapowiadaj Pan, że coś zrobisz, tylko rób. Nie oświeszaj się tym, że masz organizaować wykład o SOR "Konspiratorzy", skoro w 1981 - 1982 nie działałeśc w podziemiu mlodzieżowym, a jedynie czerpesz dane od współpracownika SB i z akt esbeckich. Ujawniał agentów, a nie twórz o nich mitów. Nie pisz głupota na forum, że zrobiłeśc 1000 razy więcej dla Polski niż to wynika z z decyzji IPN. Więcej skromności. Z konspiracyjnym pozdrowieniem zwolennik ostrej, nieesbeckiej lustracji. 
Rozwiń
Cezary Kruk
Cezary Kruk (2 października 2017 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dysponuję akta aktami Służby Bezpieczeństwa SOR "Konspiratorzy". Są tam donosy agenta SB o kryptonimie KO "AN". W jednym z donosów na kolegów funkcjonariusz SB przez pomyłkę podał donos już nie tylko pod inicjałami AN tylko wprost jako donos agenta SB o kryptonimie KO "Artur Nowakowski". Pozdrawiam wszystkich zwolenników ostrej lustracji komunistycznej agentury. Cezary Kruk, ulica Kaniowczyków 15/5, cezarykruk2@wp.pl, telefon 518-482-726
Rozwiń
kolega
kolega (9 marca 2015 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W chwili obecnej Artur Nowakowski uzywa znanych sobie tekstów i myków, ale co do Prokuratury, to chyba się myli, która po której stronie. Co do zomo, to faktycznie w nim był i donosił na kolegów.

Kolega z podstawówki Gestapo - taka miąłeś ksywe

Rozwiń
Członkowie PIG w Puławach
Członkowie PIG w Puławach (9 marca 2015 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bóg wie wszystko, Capała Waldemar wie jeszcze więcej :)

Rozumiem, że to co napisałeś na temat Nowakowskiego oparłeś o własne doświadczenia w donoszeniu na kolegów, koleżanki i nauczycieli.

Masz do niego pretensje bo wyrzucił Cię z Izby za Twoje przekręty finansowe i próbę przekręcenia Członków Izby na ponad dwa miliony złotych.

Waldek, Waldek, jesteś zwykłym malwersantem, krętaczem i kombinatorem nielubianym przez nikogo w Puławach.

W IUNG-u przekręciłeś granty i wyrzucili Cię a potem leczyłeś się psychiatrycznie.

Choroba psychiczna to straszna rzecz ale mamy wszyscy nadzieję, że Prokurator Okręgowy w Lublinie udowodni Tobie to co zarzuca Ci CBA.

Idź do kościoła, pomódl się za Nowakowskiego, żeby nie zebrał wszystkiego to co zrobiłeś w Izbie przez te lata i nie zaniósł do Prokuratury, bo się nie wybronisz.

Zastanawiamy się wszyscy co kieruje Nowakowskim, że jeszcze nie złożył na Ciebie doniesienia bo inni już dawno by to zrobili :)

Pozdrawiamy

Członkowie PIG

Rozwiń
To prawda
To prawda (1 marca 2015 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PIG to dziwna organizacja, jej cżłonek zarządu Artur Nowakowski ma ciekawą przeszłość. W szkole podstawowej powtatrzał klasy, w tym 7, bo był znanym donosicielem. Na kolegów i nauczycieli. Znienawidzony przez wszystkich. Potem rozpoczął karierę w ZOMO. Szkół nie kończył, bo nie było takich potrzeb miał silną rękę więc pałował. Był donosicielem na wielu znanych mieszkańców Lublina. Teraz osiadł w zarządzie. Co ciekawe, szydzi z p. Donalda Tuska nazywając go zdrajcą narodu. Jednocześnie jest znajomym na fb jego dobrych znajomych z Puław, czynnych działaczy PO.

Czym jest PIG zarządzany przez ZOMO-wca ? Wstyd dla mieszkańców , wstyd dla przedsiebiorców. Tylko Kani z Azotów nie jest wstyd jak z nim kolaboruje. Szkoda pisać o nim, ale powstaje właśnie kronika ludzi przeklętych i nazwisko tego ZOMO-wca ma swoje miejsce. ZOMO PIG, nowy twór Nowakowskiego. 

Prawda.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!