poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Puławy

Dyrektor odszedł, zamknęli szkołę. Zbigniew Śliwiński szefem Domu Chemika

Dodano: 31 sierpnia 2016, 21:46

Od czwartku dyrektorem Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” będzie Zbigniew Śliwiński. Były przewodniczący, a ostatnio wiceprzewodniczący rady miasta, zrzekł się mandatu. Zrezygnował także z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Skowieszynie.

Śliwiński zastąpi pełniącą obowiązki dyrektora Kamilę Salwowską-Duk. Jeszcze wcześniej Domem Chemika zarządzała Aleksandra Kozak-Kotowska.

Doświadczony samorządowiec był znany ze swojej działalności kulturalnej, wychowawczej i edukacyjnej. To jeden z pomysłodawców i organizator m.in. Festiwalu Kolęd, Wigilii Miejskiej, wakacyjnych festiwali dla dzieci, czy konkursów wiedzy na temat Brata Alberta, patrona Puław. Wśród jego inicjatyw warto wymienić także powołanie Młodzieżowej Rady Miasta. Od 1994 roku nieprzerwanie pełnił funkcję radnego, a przez osiem lat przewodniczył puławskiej radzie miasta.

O stanowisko dyrektora „Domu Chemika” w marcu Zbigniew Śliwiński konkurował z dyrektorem Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, Mariuszem Płoszajem-Mazurkiem oraz byłym dyrektorem Teatru Muzycznego w Lublinie, Krzysztofem Kutarskim. Ostatecznie konkurs przegrał, ale po tym, jak zwycięzca, Płoszaj-Mazurek, zrezygnował z tej funkcji, prezydent Janusz Grobel, stanowisko szefa POK zaproponował właśnie jemu. Śliwiński propozycję przyjął, ale zanim zajął fotel w gabinecie przy ul. Wojska Polskiego, dokończył ostatni rok szkolny jako dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynie. Po wakacjach złożył mandat radnego, którego wygaszenie wkrótce powinien potwierdzić komisarz wyborczy oraz wojewoda.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy, najprawdopodobniej w listopadzie, w Puławach odbędą się wybory uzupełniające do rady miasta. Do tego czasu, radni będą obradowali w niepełnym składzie.

Tymczasem prowadzona przez Zbigniewa Śliwińskiego (w ramach stowarzyszenia) SP w Skowieszynie, została rozwiązana. Jak mówi Agnieszka Popiołek, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Końskowoli, rodzice 16 dzieci zapisali je do SP w Końskowoli, a jedno dziecko prawdopodobnie trafi do Puław. Na razie nie wiadomo co stanie się z budynkiem szkoły, który należy do gminy. Jedną z możliwości jest jego dalsza adaptacja na mieszkania socjalne.

W „Domu Chemika” pracownicy oczekują natomiast na pierwsze zebranie z nowym dyrektorem. Dotychczasowa p.o. dyrektora POK, Kamila Salwowska-Duk, wraca do zarządzania Puławską Galerią Sztuki, działającą również w ramach POK.

Czytaj więcej o: Końskowola Dom Chemika Puławy
p
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

p
p (24 listopada 2017 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zamknij morde nieudaczniku
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2016 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja bym napisał tak: niektórzy sadza ze : czy sie stoi czy sie leży wypłata sie należy. Amen
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2016 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Złap 5 wróbli za ogon ciekawe który ci zostanie? Człowiek ma ograniczoną percepcje nie może zajmować sie wszystkim. Wtedy zajmuje się wszystkim i niczym.
Rozwiń
.
. (6 września 2016 o 06:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli jak wspomniano pracował. Pracował to jak każdemu z nas należała się wypłata. Niech się odezwa Ci, którzy chcą pracować za darmo. Znajdę Wam zajęcie
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2016 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Śliwiński jeśli się nie mylę był całe swoje życie zawodowe nauczycielem, więc utrzymywaliśmy go za nasze pieniądze z budżetu "rządowego" i gminy, w której pracował. Nawet jeśli ostatnio szkoła była prowadzona przez stowarzyszenie to i tak dostawała dotację na uczniów. A dodatkowo był radnym miejskim, który nie zrezygnował z pobierania diety. 10 czy 12 tys rocznie do kieszeni też wpadło.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!