niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Dyrektor szkoły nowym burmistrzem Kazimierza Dolnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2014, 15:29

Grzegorz Dunia, który przez ostatnie dwie kadencje był burmistrzem Kazimierza Dolnego przegrał z Andrzejem Pisulą, dotychczasowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Bochotnicy. Dunia zdobył 35 proc. głosów, podczas gdy jego kontrkandydat 64,9 proc.

- Najważniejszy jest dla mnie dialog z mieszkańcami gminy oraz przejrzystość mojej działalności. Wśród priorytetów jest na pewno odbudowa szkoły, która już się rozpoczęła - zaznacza Pisula. - Bardzo ważne jest też zagospodarowanie terenu kamieniołomów. To niewykorzystany potencjał, który może przyciągnąć do nas mnóstwo turystów.

- Z wynikami wyborów się nie dyskutuje, przyjmuję je więc z pokorą. Mojemu następcy życzę powodzenia w tym, żeby jak najlepiej wywiązał się z obietnic, które złożył wyborcom - mówi Dunia. - Teraz zajmę się odpoczynkiem po ciężkiej ośmioletniej pracy. Nie wycofuję się z polityki, chociaż na razie nie chcę składać żadnych deklaracji co do dalszych planów. Polityka jest tym, co lubię i czuję.

A co nowy burmistrz sądzi o układzie sił w radzie miejskiej? - W radzie jest bardzo dużo nowych osób, więc najpierw musimy zapoznać się z sytuacją w gminie, przede wszystkim finansową. Dopiero wtedy będzie można rozmawiać i podejmować decyzje. Nie widzę jednak powodów, żeby sceptycznie podchodzić do przyszłej współpracy - mówi Pisula. - Przede wszystkim chodzi o to, żeby działać dla naszej gminy. Sądzę więc, że będziemy współpracować. Również z radnymi, którzy nie startowali z mojego komitetu. Jeśli chodzi o kandydata na przewodniczącego rady z naszego komitetu, to jeszcze nie wyłoniliśmy lidera.

RADA MIEJSKA W KAZIMIERZU DOLNYM:

KWW Andrzeja Pisuli: Andrzej Kozłowski, Grzegorz Górecki, Leszek Skocz, Piotr Guz, Laurencja Krasowicz, Arkadiusz Ostrowski, Kamil Kubiś
KWW Nasza Mała Ojczyzna Kazimierz Dolny: Ewa Wolna, Mirosław Opoka, Magdalena Grabczak, Jakub Pruchniak
PSL: Renata Mokijewska, Stanisław Kuś
KWW "Teraz Parchatka”: Adam Gębal
PiS: Tomasz Marczak
  Edytuj ten wpis
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 listopada 2014 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie burmistrzu Pisula. Gratuluję wygranej i bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że nie otoczy się Pan hienami, które po pana plecach chcą się dostać do władzy, do której nie dorośli. Społeczność naszej gminy ich nie wybrała, ale wiadomo, że nie odpuszczą

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!