czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny. Nikt nie chce budować obiektów sportowych

Dodano: 23 lutego 2016, 21:47
Autor: kp

W tym momencie na działce stoją kontenery, w których tymczasowo odbywają się lekcje dla uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym (fot. Jerzy Szubiela)
W tym momencie na działce stoją kontenery, w których tymczasowo odbywają się lekcje dla uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym (fot. Jerzy Szubiela)

Od kilku lat nie ma chętnych na budowę obiektów sportowych na hektarowej działce przy ul. Szkolnej w Kazimierzu Dolnym (w sąsiedztwie drogi powiatowej ul. Kwaskowa Góra i drogi gminnej ul. Lubelska).

– Ta działka nie jest na sprzedaż. Chodzi o wspólne działania gminy i potencjalnego inwestora na rzecz sportu i budowę np. basenu, boiska, sali gimnastycznej. Gmina daje miejsce, a inwestor wkład finansowy – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Ogłoszenie na stronie urzędu zostało zamieszczone jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza. Do tej pory nie było jednak żadnych chętnych.

Działka o kształcie prostokąta ma pełne uzbrojenie z przyłączami wodno-kanalizacyjnym i energetycznym. Jest objęta ochroną konserwatorską, co oznacza, że wszelkie działania inwestycyjne wymagają uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Lublinie.

W tym momencie na działce stoją kontenery, w których tymczasowo odbywają się lekcje dla uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Cztery lata temu budynek szkoły został zniszczony przez wybuch gazu.

Podobnie jak w ubiegłym roku kolejny etap budowy szkoły jest priorytetową inwestycją. Na prace w 2016 roku pójdzie 13,5 mln zł. 80 proc. tej kwoty pochodzi z rządowej promesy, 20 proc. czyli ok. 2,7 mln zł, to wkład własny gminy. Nowy budynek ma być gotowy jeszcze w tym roku. Wtedy działka, na której stoją kontenery, będzie do dyspozycji inwestora.

Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny Andrzej Pisula
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 lutego 2016 o 06:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej ogłosić na sprzedaż obywatelom Izraela, oni już SPA wybudują!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!