Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 lipca 2017 r.
10:13

Klub Lawa w Puławach na sprzedaż. Ile kosztuje?

121 27 A A
Klub Lawa
Klub Lawa (fot. Radosław Szczęch)

Właściciel jednej z najbardziej znanych dyskotek w powiecie prowadzi rozmowy z nowymi dzierżawcami. Jeśli przedsiębiorcy zdecydują się zainwestować w Puławach to dawny Disco Club „Lawa” czeka metamorfoza i reaktywacja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Lawa” lata największej świetności miała w latach 90-tych i na początku nowego tysiąclecia. Była to wtedy największa i najpopularniejsza dyskoteka w regionie, rywalizująca z klubami w Leokadiowie, Parafiance, Parczewie i Lublinie. Do klubu przy ul. Lubelskiej w Puławach młodzież rozmiłowana w muzyce techno i trance przyjeżdżała z całego województwa. W mogącym pomieścić nawet do 3 tysięcy osób lokalu grywali zagraniczni didżeje, a wyposażenie, w tym przede wszystkim oświetlenie sali, kilkanaście lat temu mogło zrobić ogromne wrażenie.

Po latach, gdy swoista moda na techno mijała, klub pustoszał, zyski spadały, a imprezy organizowano coraz mniej regularnie. Od dłuższego czasu nie ma ich już wcale, a młodzież z Puław i okolic, w części przejął otwarty kilka lat temu klub w Oleksowie.

Właściciel puławskiej „Lawy” zamierza obiekt sprzedać lub wydzierżawić. Aktualna cena za działkę to ok. 4 mln.

– Nie jest to dużo za budynek w tak atrakcyjnej okolicy, gdzie wewnątrz jest sala wysoka na 8 metrów – przekonuje Gustaw Król.

Król zdradza, że zainteresowanie dzierżawą „Lawy” potwierdziła już grupa inwestorów z Lublina i Warszawy. Jak zaznacza, na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o pewnej reaktywacji klubu jeszcze w tym roku, ale takie są właśnie plany wobec puławskiej dyskoteki. Jeśli nowi dzierżawcy nie wycofają się, wnętrza oraz wyposażenie lokalu przeszłyby gruntowny lifting.
Czy Puławach, z uwagi m.in. na nową konkurencję, istnieje jeszcze zapotrzebowanie na tak duży klub? O zdanie na ten temat pytamy Piotra Nieleszczuka, znanego jako DJ Nielo.

– Puławy to miasto, w którego centrum powstało kilka klubów, lecz są one małe i świecą pustkami. Nie można ich nazwać dyskotekami. Wiem, że bardzo dużo młodych ludzi z Puław jeździ do dużych dyskotek w regionie, gdzie organizowane są m.in. koncerty disco-polo. Świadczy o tym, że zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy istnieje – mówi puławski didżej.

Zobacz także: Weekend w lubelskich klubach - Klub Plener

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
przedmonitorem / 11 sierpnia 2017 o 15:39
chce tam *** mieszkać!
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 08:35
Gość (3 dni temu o 20:28) Taa mieszkam na osiedlu obok .za czasow swietnosci pelno nacpanych golych mlodych ludzi lezalo rano w niedziele wzdluz ulicy Kolejowej.dziewczyny spaly w trawie a gole tylki swiecily w sloncu. To pozazdrościć widoków gołych tyłków.
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 20:28
Taa mieszkam na osiedlu obok .za czasow swietnosci pelno nacpanych golych mlodych ludzi lezalo rano w niedziele wzdluz ulicy Kolejowej.dziewczyny spaly w trawie a gole tylki swiecily w sloncu.
Avatar
lawowicz / 31 lipca 2017 o 13:35
taka prawda napisał:
undefined napisał:
A ktoś bierze pod uwagę że od końcówki lat dziewięćdziesiątych,  ubyło w Puławach ładnych parę tysięcy ludzi?  Zwłaszcza młodych.
Chyba nie bierze.W mieście emerytów i staruszków do Lawy pójdą jednostki.
 Owszem emerytów i rencistów masz rację ale jest też i młodych sporo poza tym w sąsiedztwie są też i inne duże miasta min Lublin i jak ktoś rozkręci ten lokal z jajem, może dołoży jakąś imprezę tematyczną, zaprosi dobrego dj-a to i ludzie się znajdą. Ja sam bym ponownie zwitał bo na tą chwilę nie ma gdzie niestety. Poza tym skoro inne kluby mogą to czemu w Lawie nie można ? Energy 2000 ? Ekwador Manieczki ?
 Owszem emerytów i rencistów masz rację ale jest też i młodych sporo poza tym w sąsiedztwie są też i inne duże miasta min Lublin i jak ktoś rozkręci ten lokal z jajem, może dołoży jakąś imprezę tematyczną, zaprosi dobrego dj-a to i ludzie się znajdą. Ja sam bym ponownie zwitał bo na tą chwilę nie ma gdzie niestety. Poza tym skoro inne kluby mogą to czemu w Lawie nie można ? Energy 2000 ? Ekwador Manieczki ? rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 07:09
"Po latach, gdy swoista moda na techno mijała, klub pustoszał, zyski spadały, a imprezy organizowano coraz mniej regularnie." ---- bzdura. Zamknęli nie dlatego, że moda mijała, tylko tam co drugi był naćpany amfetaminą.
Avatar
taka prawda / 30 lipca 2017 o 13:31
undefined napisał:
A ktoś bierze pod uwagę że od końcówki lat dziewięćdziesiątych,  ubyło w Puławach ładnych parę tysięcy ludzi?  Zwłaszcza młodych.
 Chyba nie bierze.W mieście emerytów i staruszków do Lawy pójdą jednostki.
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 21:48
A ktoś bierze pod uwagę że od końcówki lat dziewięćdziesiątych, ubyło w Puławach ładnych parę tysięcy ludzi? Zwłaszcza młodych.
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 21:43
Każdy klub tego typu jest modny przez jakiś czas a następnie ludzie się nudzą i jeżdżą gdzie indziej.
Avatar
Party / 29 lipca 2017 o 10:11
Lokal parametry ma zajebiste pojemność do 3 tys nagłośnienie tez konkret poprawić oświetlenie konkretni dj e i chętnych nie bedzie brakować Tym bardziej ze jest e mieście a nie gdzies poza
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 09:49
powiem tak......niech zrobia z tego 2 MINISTRY OF SOUND jakie jest w londynie sciagna konkret dj a ten klub sam zarobi na siebie....
Avatar
przedmonitorem / 11 sierpnia 2017 o 15:39
chce tam *** mieszkać!
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 08:35
Gość (3 dni temu o 20:28) Taa mieszkam na osiedlu obok .za czasow swietnosci pelno nacpanych golych mlodych ludzi lezalo rano w niedziele wzdluz ulicy Kolejowej.dziewczyny spaly w trawie a gole tylki swiecily w sloncu. To pozazdrościć widoków gołych tyłków.
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 20:28
Taa mieszkam na osiedlu obok .za czasow swietnosci pelno nacpanych golych mlodych ludzi lezalo rano w niedziele wzdluz ulicy Kolejowej.dziewczyny spaly w trawie a gole tylki swiecily w sloncu.
Avatar
lawowicz / 31 lipca 2017 o 13:35
taka prawda napisał:
undefined napisał:
A ktoś bierze pod uwagę że od końcówki lat dziewięćdziesiątych,  ubyło w Puławach ładnych parę tysięcy ludzi?  Zwłaszcza młodych.
Chyba nie bierze.W mieście emerytów i staruszków do Lawy pójdą jednostki.
 Owszem emerytów i rencistów masz rację ale jest też i młodych sporo poza tym w sąsiedztwie są też i inne duże miasta min Lublin i jak ktoś rozkręci ten lokal z jajem, może dołoży jakąś imprezę tematyczną, zaprosi dobrego dj-a to i ludzie się znajdą. Ja sam bym ponownie zwitał bo na tą chwilę nie ma gdzie niestety. Poza tym skoro inne kluby mogą to czemu w Lawie nie można ? Energy 2000 ? Ekwador Manieczki ?
 Owszem emerytów i rencistów masz rację ale jest też i młodych sporo poza tym w sąsiedztwie są też i inne duże miasta min Lublin i jak ktoś rozkręci ten lokal z jajem, może dołoży jakąś imprezę tematyczną, zaprosi dobrego dj-a to i ludzie się znajdą. Ja sam bym ponownie zwitał bo na tą chwilę nie ma gdzie niestety. Poza tym skoro inne kluby mogą to czemu w Lawie nie można ? Energy 2000 ? Ekwador Manieczki ? rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 07:09
"Po latach, gdy swoista moda na techno mijała, klub pustoszał, zyski spadały, a imprezy organizowano coraz mniej regularnie." ---- bzdura. Zamknęli nie dlatego, że moda mijała, tylko tam co drugi był naćpany amfetaminą.
Avatar
taka prawda / 30 lipca 2017 o 13:31
undefined napisał:
A ktoś bierze pod uwagę że od końcówki lat dziewięćdziesiątych,  ubyło w Puławach ładnych parę tysięcy ludzi?  Zwłaszcza młodych.
 Chyba nie bierze.W mieście emerytów i staruszków do Lawy pójdą jednostki.
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 21:48
A ktoś bierze pod uwagę że od końcówki lat dziewięćdziesiątych, ubyło w Puławach ładnych parę tysięcy ludzi? Zwłaszcza młodych.
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 21:43
Każdy klub tego typu jest modny przez jakiś czas a następnie ludzie się nudzą i jeżdżą gdzie indziej.
Avatar
Party / 29 lipca 2017 o 10:11
Lokal parametry ma zajebiste pojemność do 3 tys nagłośnienie tez konkret poprawić oświetlenie konkretni dj e i chętnych nie bedzie brakować Tym bardziej ze jest e mieście a nie gdzies poza
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 09:49
powiem tak......niech zrobia z tego 2 MINISTRY OF SOUND jakie jest w londynie sciagna konkret dj a ten klub sam zarobi na siebie....
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 4 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 6 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 176 8

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?