piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Młodzi radni będą działać i kontrolować dorosłych

Dodano: 12 lutego 2016, 19:56

Przewodniczący Młodzieżowej Rada Miasta chce, by młodzi radni wzięli się do pracy. Twierdzi, że młodzież też ma coś do powiedzenia w mieście.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Dla każdego z młodych radnych, udział w sesjach, nauka demokratycznych procedur, kontakt z samorządowcami już samo w sobie jest dużym przeżyciem. Młodzież nie ma zamiaru jednak ograniczać się do roli fasadowego gremium, którego działalność zakończy się ustaleniu składów komisji i przyjęciu kilku wymaganych statutem uchwał. Innymi słowy – tym razem ma być inaczej, niż dotychczas.

– Przyznam, że dotychczas nie słyszałem o działaniach młodzieżowej rady i nie wiem, czy kiedykolwiek zrobiła coś ważnego. Ja będę się starał to zmienić. Uważam, że młodzież to nie są ryby, mamy swój głos i powinniśmy mieć coś do powiedzenia w naszym mieście – mówi Piotr Rodzoch, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Puławach.

On sam chciałby, żeby rada wspomagała organizacje charytatywne. Jego zdaniem o potrzebujących różnego rodzaju pomocy, powinno się mówić więcej i głośniej. Wiele pomysłów na działania dla miasta mają także inni młodzi radni.

– Ja chciałabym mieć większy udział w promocji naszego miasta na zewnątrz. Uważam, że powinniśmy realizować nowe pomysły, które mogą zmieniać Puławy. Jesteśmy także otwarci na wszelkie wskazówki oraz inicjatywy – mówi radna Karolina Wójcik.

– Naszym zadaniem powinna być współpraca z całą młodzieżą i organizowanie różnych wydarzeń na świeżym powietrzu, zawodów sportowych, festiwali, by młodzi ludzie nie siedzieli tak długo przed komputerami. Ważne jest aktywne spędzanie czasu – podkreśla radny Szymon Szczuka.

Niektórzy z radnych, jak Jakub Wilkiej już myślą o tym, by nie tylko tworzyć własne uchwały, ale przede wszystkim przyglądać się tym, które przyjmowane są przez dorosłą Radę Miasta Puławy. Jego zdaniem młodzież powinna kontrolować swoich odpowiedników w miejskim samorządzie, a jednocześnie działać w kierunku doskonalenia miasta, by było bogatsze w imprezy i wydarzenia nie tylko dla młodzieży.

Nastolatki wiedzą o tym, że nie mają bezpośredniego wpływu na kształt budżetu miasta, ale mogą wywierać wpływ na różne decyzje dorosłej rady. Zapał i entuzjazm młodych radnych będzie zależał jednak w dużej mierze od tego, czy dorośli potraktują ich poważnie.

Gość
Gość
gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 lutego 2016 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kontrolować, chyba im się coś pomyliło.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2016 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czerpią przykład z dorosłych
Rozwiń
gość
gość (14 lutego 2016 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

niestety zapału im starcza na jedną sesję. Potem się nawet nie zbierają. Proszę podać choć jeden przykład zrealizowanej przez nich inicjatywy. To jest lipa na resorach. Kolejna młodzieżowa rada w Puławach obdzieli się funkcjami i to będzie koniec jej działań. Niestety puławska młodzież na tym polu bardzo rozczarowuje

Rozwiń
Gość
Gość (14 lutego 2016 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ich entuzjazm i zapał do pracy było widać na opublikowanym kiedyś zdjęciu. Młodzi niech się raczej nauką zajmą bo z Puław pewnie i tak prędzej czy później wyjadą ...
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2016 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro chcą sprawdzać dorosłych niech zaczną od budżetu obywatelskiego, to młodzież straciła na nim najwięcej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!