poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Nowa rada nadzorcza i nowe pomysły na Azoty

Dodano: 5 lutego 2016, 17:27
Autor: pab

W poniedziałek Walne Zgromadzenie zmieniło skład Rady Nadzorczej Grupy Azoty. Częścią Grupy Azoty są także Zakłady Azotowe „Puławy”, a zmiany w radzie nadzorczej będą miały również wpływ na zmiany w puławskiej firmie.

Ze składu Rady Nadzorczej Grupy Azoty odwołani zostali: przewodnicząca Monika Kacprzyk-Wojdyga oraz Marek Mroczkowski, Jacek Obłękowski i Ryszard Trepczyński. Do rady powołani zostali: Przemysław Lis na przewodniczącego oraz Maciej Baranowski, Tomasz Karusewicz i Bartłomiej Litwińczuk. W obecnym składzie rady nadzorczej pozostał wybrany poprzednio Artur Kucharski oraz członkowie wybrani z ramienia pracowników: Robert Kapka, Tomasz Klikowicz i Zbigniew Paprocki.

Zanim zapadną dalsze zmiany w Azotach musi dojść do ukonstytuowania się rady. Pierwsze jej posiedzenie może się odbyć w drugiej części lutego.

Tymczasem jak donosi „Rzeczpospolita”, w Ministerstwie Skarbu Państwa rozważane jest połączenie PGNiG z Grupą Azoty. Według dziennika mogłoby to osłabić wpływy rosyjskiego Acronu, który posiada w tej chwili 20 proc. akcji Grupy Azoty. Uzasadnieniem dla ewentualnej decyzji o fuzji obu spółek mogłoby być także to, że są ze sobą powiązane – Azoty są znaczącym odbiorcą gazu od PGNiG. Żadne decyzje jednak, jak dotąd nie zapadły.

Czytaj więcej o: biznes Grupa Azoty Puławy Puławy
gros
Gość
Kondzio
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gros
gros (10 lutego 2016 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Guest, nie wiesz co mówisz czy jesteś ruskim naganiaczem? To strategiczna firma i tysiące miejsc pracy, każdy o tym wie więc idź robić prywatyzację w Monopoly Game :)

Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2016 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprzedac tą firmę rodzinną osyjskiemu bogaczowi.
Rozwiń
Kondzio
Kondzio (8 lutego 2016 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zatrudnienie to niech zostawią w spokoju, tak samo jak i całą spółkę bo żadna rewolucja czy zmiana (ani dobra ani zła) nie jest nikomu potrzebna. Niech się lepiej zajmą resztą przemysłu, bo z palca można wymienić kilka innych firm w których faktycznie jest potrzebne działanie

Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2016 o 19:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Łynkeli wszyscy.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2016 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to będzie zajebis..ty wzrost znaczenia pułąwskich Azotów w Grupie - takie były obiecanki posłów Lubelszczyzny Szulowskiego i Kruk. Teraz to już pis zrobi klasyczne zaoranie Puław. Brawo wyborcy jak zwykle kupiliście te pislamskie bzdury.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!