poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Puławy mają już miliony na Dom Chemika

Dodano: 4 grudnia 2016, 20:17
Autor: rs

Tak ma wyglądać mediateka w Domu Chemika
Tak ma wyglądać mediateka w Domu Chemika

W drodze negocjacji z innymi miastami, unijna dotacja na inwestycje związane z kulturą w wysokości 16,4 mln złotych trafi do Puław. Pieniądze mogą być przeznaczone na przebudowę głównej części Puławskiego Ośrodka Kultury lub budowę połączonej z nim nowej siedziby miejskiej biblioteki (mediateki).

Jak wyjaśnia Elżbieta Grzęda, skarbnik miasta Puławy, te pieniądze są już pewne. – Ustalenia dotyczące rezygnacji z konkursu i podziału środków zgodnie z wynikiem negocjacji odbyły się przy udziale i akceptacji marszałka województwa, więc jesteśmy przekonani, że nikt ich nam już nie odbierze. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami – zapewnia skarbnik.

To nie jedyne środki, o jakie ubiegają się Puławy w kontekście przebudowy Domu Chemika. Miasto złożyło także aplikację do konkursu, w którym do zdobycia jest 18 milionów złotych. – Jeśli otrzymaliśmy te środki, tamte 16 mln zł przeznaczymy prawdopodobnie na budowę mediateki. Jeśli nie - termin budowy mediateki zostanie przesunięty, a skupimy się w pierwszym etapie na przebudowie POK – tłumaczy Elżbieta Grzęda.

Urzędnicy starają się także o pozyskanie innych dotacji. Chodzi o 6 mln złotych na wyposażenie obiektu w sprzęt nagłośnieniowy oraz 4 mln złotych na termomodernizację budynku. Na razie nie wiadomo, czy uda się pozyskać wszystkie zaplanowane środki. Wyniki konkursów powinny być znane w przyszłym roku. Do tego czasu gotowy powinien być już komplet dokumentacji technicznej na oba te budynki.

Łączne nakłady na przebudowę Puławskiego Ośrodka Kultury są szacowane na ponad 35 mln złotych, a budowa mediateki pochłonie dodatkowe prawie 22 mln. 

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2016 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak katecheta może "kreować duchowy profil polskiej kultury i ogniskować życie społeczno-kulturalne społeczności lokalnych'" ? 13 grudnia należy zaprotestować przeciwko misiewiczom z prawicy puławskiej i pisu !!!!! Nawet złote mury nie zapewnia wysokiej oferty kulturalnej pod takim kierownictwem. Dotychczasowa oferta jest nędzna !!! Szkoda pieniędzy na utrzymywanie takiego obiektu. Nieuczciwością jest wyznaczenie na dyrektora osoby która najgorzej wypadła w konkursie na dyrektora. Dlaczego, b. dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie nie został dyrektorem?, był drugi w konkursie, miał doświadczenie, wiedzę i umiejętności do objęcia tej funkcji. On gwarantowałby celowość takiej inwestycji. Kultura to nie tylko festiwal kolęd i szopek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!