czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Po protestach OPEC wycofuje nową opłatę

Dodano: 15 września 2017, 21:28

Władze Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zdecydowały o wycofaniu się z nowych zasad rozliczeń, w tym opłaty stałej za ciepłą wodę. Ostateczna decyzja zapadła w tym tygodniu. Na wniosek prezesa, projekt uchwały w tej sprawie zdjęto z posiedzenia rady PSM.

To właśnie podczas wtorkowego zebrania rady nadzorczej Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej miało dojść do szerokiej dyskusji na temat zaproponowanych przez OPEC zmian. Jak już pisaliśmy, za wprowadzeniem stałej opłaty przy jednoczesnym obniżeniu ceny metra sześciennego ciepłej wody, optował prezes Ryszard Jabłoński, jak i szef PSM Wacław Strzelec. Wydawało się więc, że nowe zasady przejdą, mimo że dla połowy odbiorców oznaczały podwyżkę opłaty zaliczkowej. Ostateczną decyzję w tej sprawie mieli podjąć członkowie rady nadzorczej PSM, którzy zebrali się we wtorek. Wydawało się, że prezes Jabłoński będzie ich przekonywał do przyjęcia uchwały formalizującej zapoczątkowane w lipcu zmiany, ale zamiast tego, szef OPEC złożył wniosek o wycofanie tego punktu z porządku obrad.

– Zrobiłem to, bo zobligowała mnie do tego moja rada nadzorcza, która uznała, że nie ma wystarczającego społecznego poparcia do wprowadzenia opłaty stałej. Z pewnością na jej postawę znaczący wpływ miał protest części mieszkańców i dyskusja, która miała miejsce na posiedzeniu komisji gospodarki – wyjaśnia prezes Jabłoński, który podkreśla, że sam nadal jest przekonany o zasadności wprowadzenia zmian oraz tego, że są one nieuchronne. – Nie unikniemy wprowadzenia tej opłaty, ale być może chcieliśmy zrobić to zbyt szybko – przyznaje.

Co wtorkowa decyzja oznacza dla odbiorców OPEC? Jak informuje prezes tej miejskiej spółki, wszystko wraca do stanu sprzed 1 lipca. – W przyszłym tygodniu każdy nasz klient znajdzie w swojej skrzynce informację o wysokości opłaty zaliczkowej, która będzie taka sama, jak była przed wprowadzeniem opłaty stałej – zapowiada Jabłoński. Tym samym, cena metra ciepłej wody, wbrew intencjom spółki, idzie do góry, a stała opłata (cyrkulacyjna) znika. Osoby, które w ostatnich miesiącach zapłaciły więcej (lub mniej) nie mają powodów do niepokoju. Firma uwzględni te różnice przy najbliższym rozliczeniu rocznym.

Użytkownik niezarejestrowany
mieszkaniec
Wa
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 stycznia 2018 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niebawem coś nowego wymyślili prezes opecu bo trzeba będzie jakoś pokryć podwyżki które zafundował swoim pracownikom
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (20 września 2017 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wa napisał:
Ludzie,  okazuje się,  że nie należy cicho siedzieć gdy ci od żłobów próbują nas oskubać. A do czyich kieszeni się dobierali?  Do tych najsłabszych.  Wydawało im się,  że starzy,  samotni i nieudolni to wszystko przełkną.  Na takich najłatwiej żerować.
 I nadal żerują.Wczoraj wyłożyli do skrzynek niby obniżone do stanu poprzedniego opłaty a u mnie o 4 zł wyższe.Czyżby myśleli,że ludzie nie zwrócą uwagi?
Rozwiń
Wa
Wa (18 września 2017 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie,  okazuje się,  że nie należy cicho siedzieć gdy ci od żłobów próbują nas oskubać. A do czyich kieszeni się dobierali?  Do tych najsłabszych.  Wydawało im się,  że starzy,  samotni i nieudolni to wszystko przełkną.  Na takich najłatwiej żerować. 
Rozwiń
Gość
Gość (17 września 2017 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to drodzy mieszkańcy Puław korzystający z OPECu pan prezes kolejny raz roześle do 7 tys. mieszkań PSM nowe - stare naliczenie, czyli zużyje 7 tys. kartek papieru i tusz do druku, a kto za to wszystko zapłaci? Panowie prezesi Strzelec i Jabłoński bawiący się w szeryfów miasta czy my odbiorcy ciepła? Ot taka zagadka.
Rozwiń
Gość
Gość (17 września 2017 o 07:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może i URE decyduje ale to jest chore skoro materiał grzewczy kosztuje 20 tys a obsługa przez OPEC ponad 40 tyś gdzie ich zadaniem jest zasypac podajnik i wynieść popiół w razie awarii wzywają serwis do pieca. To jest sponsorowanie spółek miejskich
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!