wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Wkrótce decyzja ws. opłat za wodę

Dodano: 5 września 2017, 19:42
Autor: rs

Wkrótce okaże się, czy zaproponowany przez OPEC nowy sposób podziału kosztów za ciepłą wodę wprowadzający opłatę stałą zostanie z nami na dłużej. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada nadzorcza Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


Nowy system rozliczeń dla połowy klientów OPEC oznacza wyższe miesięczne zaliczki, dla drugiej połowy (48 proc.) - niższe. Ci pierwsi w ubiegłym tygodniu zademonstrowali swoje niezadowolenie z wprowadzenia opłaty stałej podczas obrad komisji gospodarki w UM Puławy. Przeciwko wprowadzanym rozwiązaniom zebrali kilkaset podpisów i zapowiadają zaskarżenie nieprzepisowych, ich zdaniem, rozwiązań. Ostatecznie to jednak nie od nich, a od rady nadzorczej PSM będzie zależał los nowego sposobu rozliczeń.

Prezes OPEC, Ryszard Jabłoński, przyznał, że jeśli rada odrzuci projekt uchwały w tej sprawie, spółka wróci do poprzedniego systemu, czyli zrezygnuje z pobierania opłaty za tak zwaną gotowość do skorzystania z ciepłej wody. O to, jaka będzie decyzja rady, zapytaliśmy jej przewodniczącego, Marka Muszyńskiego.

– To skomplikowana sprawa. Sam nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy, by wypowiedzieć się za lub przeciw tym dwóm rozwiązaniom. Wiadomo, że nie ma idealnego sposobu rozliczeń, ale chodzi o to, by znaleźć ten najbardziej sprawiedliwy - stwierdził szef rady nadzorczej PSM, która będzie obradowała już 12 września.

Na jej zaproszenie w obradach weźmie udział prezes Jabłoński, który ma zamiar przekonać członków rady do zachowania opłaty stałej. Do jej zwolenników należy m.in. prezes PSM, Wacław Strzelec, ale decyzja w tej sprawie będzie zależała od woli członków rady. Jeśli projekt przyjmą – skorzystają na tym rodziny wielodzietne i małżeństwa z małymi dziećmi, a stracą właściciele pustych mieszkań, samotni i osoby starsze.

Czytaj więcej o: Puławy
robotka
Użytkownik niezarejestrowany
laak
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

robotka
robotka (17 września 2017 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W nocy to jak twierdzi prezes system cyrkulację jest wyłączony. A co do sprawiedliwości to ci którzy dziś zużywają mniej ciepłej wody wcześniej też mieli większe rodziny i więcej za ciepłą wodę płacili. To się ciągle zmienia, bo dzieci dorastają i się usamodzielniają. Żadna opłata stała nie uczyni rozliczenia sprawiedliwym.  Tylko opłata za każdy zużyty m3 daje szansę na obiektywny podział kosztów.  puste mieszkania to  z pewnością mniej niż 1 procent w stosunku do 5000 mieszkań w Puławach pod zarządem PSM. Panowie Prezesi OPEC i PSM łatwo szafuą naszymi pieniędzy, bo co to dla nich 20 czy 50 zł. Uwaga młodzi, wy też się zestarzejecie i przekonacie się o możliwośći wyżywienie za emeryturę. No chyba,  że dzisiaj jesteście prezesami to podwyżki nie będą dla was straszne 
Rozwiń
Gość
Gość (11 września 2017 o 07:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak ---- podwyższajta dalej, wykończta finansowo nas do reszty. A potem durne tłumaczenia, że inwestycje potrzebne były i są. Tak - nawet jeśli, to trzeba to planować latami podwyższając lekko opłaty, a nie z dnia na dzień i potem "jeb" opłata w górę.... planisty z wodą zamiast mózgu.
Rozwiń
laak
laak (6 września 2017 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie bronię opecu, ponieważ nie jest tego wart, ale akurat w tej sytuacji to dla opecu jest obojętne jaki będzie sposób rozliczania kosztów za ciepła wodę bo oni niezależnie od tego i tak zarobią tyle samo czyli wezmą za tyle ciepła ile dostarczyli do danego budynku. Ta zmiana miałaby dotyczyć tylko podziału kosztów na poszczególne mieszkania czyli tak na prawdę jest to sprawa mieszkańców tego bloku jak chcą się między sobą rozliczać za ciepłą wodę. Dla mnie np. ten sposób który jest w tej chwili jest korzystniejszy niż ten z opłatą stała, ale obiektywnie patrząc to według mnie nie jest on sprawiedliwy, bo nie uwzględnia tego że woda nawet jak nie jest pobierana przez mieszkańców tez jest podgrzewana i krąży w rurach, żeby w razie jak się komuś zachce wykąpać w nocy to od razu miał ciepłą, a to kosztuje i nie ma tu wcale znaczenia jakie kto ma zużycie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2017 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast ludziom ułatwiać życie, to tylko utrudniają podnosząc opłaty. A winno się robić aby ludziom było jak najlżej. Nie po to są instytucje by gnębić lud.
Rozwiń
polak
polak (6 września 2017 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Opec rozwalić i przyłączyć do Azotów!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!