Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 listopada 2015 r.
7:50

Puławy: Przedszkolaki zostają i dostaną nowy plac zabaw

0 12 A A
Spotkanie z rodzicami dzieci z przedszkola (fot. Radosław Szczęch / archiwum)
Spotkanie z rodzicami dzieci z przedszkola (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Dobra wiadomość dla rodziców dzieci z Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4 na osiedlu Włostowice. Prezydent miasta zapewnił, że placówki nie zostaną połączone.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Temat połączenia pojawił się latem tego roku po jednym ze spotkań, w którym o takiej możliwości poinformowała zastępca prezydenta miasta, Ewa Wójcik. Chodziło o spadającą liczbę dzieci zapisywanych do przedszkola. Władze miasta szukały sposobów, dzięki którym mogłyby obniżyć koszty utrzymania przedszkola i szkoły. Rodzice na wieść o możliwości „fuzji” stanęli w obronie przedszkola. 

Ich zdaniem, zbyt duże byłyby koszty adaptacji budynku „czwórki”, niekorzystna byłaby też reorganizacja zajęć – w praktyce część uczniów kończyłaby zajęcia wieczorem. O swoich obawach mówili na sesjach rady miasta oraz na spotkaniu z radnymi. Ci ostatni przed miesiącem zapewniali rodziców, że stoją po ich stronie. Nie byli w stanie jednak obiecać, że do połączenia placówek nie dojdzie. W ostatni czwartek zrobił to prezydent Janusz Grobel, który przyznał, że analizowano skutki przyjęcia dzieci sześcioletnich do „czwórki”.

Jakie są wyniki analizy? – Przeniesienie przedszkola do szkoły podstawowej nie znajduje uzasadnienia techniczno-ekonomicznego. W związku z tym nie przewiduję dalszych zmian w funkcjonowaniu obu placówek, które będą działać w dotychczasowych budynkach – zapewnił prezydent.

Gdyby miasto miało przebudować „czwórkę”, by dostosować ją dla przedszkolaków, musiałoby zapłacić za to 1,4 mln zł. Ponieważ te pieniądze nie zostaną wydane, władze postanowiły wpisać do projektu budżetu na przyszły rok przebudowę placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2, o co również walczyli rodzice maluchów. Ta inwestycja może pochłonąć około 300 tysięcy złotych i muszą zgodzić się na nią radni. 

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 13:31
Witam . Mam pytanie do czego są karty ,które wczytujemy jak dzieciaczki są zostawiane i zabierane z przedszkola jak i tak godziny nie są naliczane ile dzieci przebywaja chore ,po co ten system
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 07:39
No nie mogę, dobroć i miłosierdzie radnych pisowskich nie zna granic. Ale prymitywny PR.
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 15:11
A ja się pytam co dalej z opłatami za przedszkole? Dlaczego płacimy za deklarowany, a nie za rzeczywisty czas pobytu dziecka w przedszkolu?? Gdzie prawo i sprawiedliwość?
Avatar
gość / 8 listopada 2015 o 00:21

Zdzicho, wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie do końca, w którym kościele. Ilość spraw, które musiałbym prostować w Twoich elaboratach sprawia, że mi się nie chce, ale nie odbieraj tego jako moją kapitulację, po prostu mam bardziej pasjonujące zajęcia niż wykłócanie się ze Zdzichem na forum :) Doczytaj, sprawdź dokładnie i nie ustawaj w dążeniu do prawdy :) Pozdrawiam

W wypowiedzi dostrzegam analogię z odpowiedzią pani dyrektor na interpelację... Czyżbyś też startował z listy... :lol:

W wypowiedzi dostrzegam analogię z odpowiedzią pani dyrektor na interpelację... Czyżbyś też startował z listy... :lol:

rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:04
Zdzicho, wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie do końca, w którym kościele. Ilość spraw, które musiałbym prostować w Twoich elaboratach sprawia, że mi się nie chce, ale nie odbieraj tego jako moją kapitulację, po prostu mam bardziej pasjonujące zajęcia niż wykłócanie się ze Zdzichem na forum :) Doczytaj, sprawdź dokładnie i nie ustawaj w dążeniu do prawdy :) Pozdrawiam
Avatar
zdzicho / 7 listopada 2015 o 20:26

Kłamiesz pisząc, że w PPNT hula wiatr. Fajnie, że znasz ustawę o samorządzie terytorialnym, wobec tego zakładam, że znasz również ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, której art. 8 ust. 1 stanowi: organy administracji publicznej (w tym organy samorządu terytorialnego) mają obowiązek wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Gmina ma do tego różne instrumenty wsparcia- z podziałem na dochodowe i wydatkowe. Właśnie w wydatkowych plasuje się instrument "inwestycje w infrastrukturę techniczną" oraz "instytucje wsparcia biznesu"- w ramach tych instrumentów mieści się zjawisko stawiania przez gminy parków naukowo- technologicznych. Całkowity koszt parku w Puławach (łącznie z wyposażeniem) to 114 milionów złotych. Wkład własny gminy to 14 milionów. Wkładając 14 baniek mamy obiekt o wartości 114. Każdy, kto ma otwartą głowę potrafi dostrzec, że jest to korzyścią- to nie jest wysoka matematyka. Pomyśl na przykład tak- gdyby miasto chciało sprzedać park- jego wartość to 114 milionów, wkład własny 14 milionów- jaki dla miasta byłby zysk? :) Zamiast cieszyć się, że mamy w naszym mieście instrumenty, które mogą służyć wprowadzaniu nowych technologii, a w perspektywie także ich komercjalizacji wolisz pisać niepoparte żadnymi faktami pierdoły o hulającym wietrze. Słyszałeś o tym, że w parku powstało laboratorium nowych technologii medycznych? Słyszałeś o tym, że w Puławach będą opracowywane nowoczesne implanty, a w perspektywie także produkowane? Pewnie nie słyszałeś, bo wolisz się nabijać z wycieczek. A ja się cieszę, że moje dziecko może pójść na wykład prowadzony przez naukowców z UMCS i w przystępny sposób przyjąć wiedzę, obejrzeć doświadczenia, które potem z radością relacjonuje w domu (mimo, że to tylko poboczna działalność parku). Siedź dalej w internecie i się oburzaj.


Zapomniałem o najważniejszym - o treści art. 8.1 ustawy o swobodzie gospodarczej, na którą to ustawę się powołujesz. Brzmi następująco:

"Organy administracji publicznej wspierają rozwój przedsiębiorczości, tworząc korzystne warunki do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej, w szczególności wspierają mikroprzedsiębiorstwa oraz małych i średnich przedsiębiorców"

Czy Instytut Nowych Syntez Chemicznych dla którego powstały sfinansowane w kwocie kilkudziesięciu milionów przez Miasto Puławy laboratoria, prowadzący na działalność na rzecz zakładów azotowych zalicza się do mikroprzedsiębiorców? A może małych przedsiębiorców, czy też średnich?


Zapomniałem o najważniejszym - o treści art. 8.1 ustawy o swobodzie gospodarczej, na którą to ustawę się powołujesz. Brzmi następująco:

"Organy administracji publicznej wspierają rozwój przedsiębiorczości, tworząc korzystne warunki do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej, w szczególności wspierają mikroprzedsiębiorstwa oraz małych i średnich przedsiębiorców"

Czy Instytut Nowych Syntez Chemicznych dla którego powstały sfinansowane w kwocie kilkudziesięciu milionów przez Mias... rozwiń

Avatar
zdzicho / 7 listopada 2015 o 20:17

Kłamiesz pisząc, że w PPNT hula wiatr. Fajnie, że znasz ustawę o samorządzie terytorialnym, wobec tego zakładam, że znasz również ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, której art. 8 ust. 1 stanowi: organy administracji publicznej (w tym organy samorządu terytorialnego) mają obowiązek wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Gmina ma do tego różne instrumenty wsparcia- z podziałem na dochodowe i wydatkowe. Właśnie w wydatkowych plasuje się instrument "inwestycje w infrastrukturę techniczną" oraz "instytucje wsparcia biznesu"- w ramach tych instrumentów mieści się zjawisko stawiania przez gminy parków naukowo- technologicznych. Całkowity koszt parku w Puławach (łącznie z wyposażeniem) to 114 milionów złotych. Wkład własny gminy to 14 milionów. Wkładając 14 baniek mamy obiekt o wartości 114. Każdy, kto ma otwartą głowę potrafi dostrzec, że jest to korzyścią- to nie jest wysoka matematyka. Pomyśl na przykład tak- gdyby miasto chciało sprzedać park- jego wartość to 114 milionów, wkład własny 14 milionów- jaki dla miasta byłby zysk? :) Zamiast cieszyć się, że mamy w naszym mieście instrumenty, które mogą służyć wprowadzaniu nowych technologii, a w perspektywie także ich komercjalizacji wolisz pisać niepoparte żadnymi faktami pierdoły o hulającym wietrze. Słyszałeś o tym, że w parku powstało laboratorium nowych technologii medycznych? Słyszałeś o tym, że w Puławach będą opracowywane nowoczesne implanty, a w perspektywie także produkowane? Pewnie nie słyszałeś, bo wolisz się nabijać z wycieczek. A ja się cieszę, że moje dziecko może pójść na wykład prowadzony przez naukowców z UMCS i w przystępny sposób przyjąć wiedzę, obejrzeć doświadczenia, które potem z radością relacjonuje w domu (mimo, że to tylko poboczna działalność parku). Siedź dalej w internecie i się oburzaj.


Jeśli już powołujesz się na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej z 2  lipca 2004r, to należy zauważyć, że ma ona względem samorządu terytorialnego charakter fakultatywny, w przeciwieństwie do obligatoryjnych  zadań przewidzianych w ustawie o samorządzie terytorialnym z 8 marca 1990r. Po wtóre należy podnieść iż art. 8 pkt1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej mówi o wspieraniu przedsiębiorczości przez administrację publiczną (samorządowa i rządowa). Jeśli tak, to niezaprzeczalnym faktem jest, że administracja rządowa dysponuje znacznie większymi kwotami w przeciwieństwie do zadłużonych na zdaje się 70 milionów samorządzie Puław. Kolejną kwestią którą należy poruszyć, to fakt iż ostatnie wydatki miasta Puławy na laboratoria w kwocie ok 40 milionów złotych zostały przeznaczone dla działalności Instytutu Nowych Syntez Chemicznych działającego na rzecz komercyjnych zakładów Azotowych i przemysłu Chemicznego. Czy z tego powodu, że miasto Puławy wyłożyło kilkadziesiąt milionów złotych (wkład własny plus fundusze unijne) dla INS astronomiczne ceny nawozów spadną? A no nie spadną! Co więcej jestem przekonany, że pójdą w górę.

Reasumując zatem po jasną anielkę miasto Puławy wywaliło kilkadziesiąt milionów złotych "zadawalając" tym samym komercyjne przedsiębiorstwo/ stwa.  


Jeśli już powołujesz się na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej z 2  lipca 2004r, to należy zauważyć, że ma ona względem samorządu terytorialnego charakter fakultatywny, w przeciwieństwie do obligatoryjnych  zadań przewidzianych w ustawie o samorządzie terytorialnym z 8 marca 1990r. Po wtóre należy podnieść iż art. 8 pkt1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej mówi o wspieraniu przedsiębiorczości przez administrację publiczną (samorządowa i rządowa). Jeśli tak, to niezaprzeczalnym fakt... rozwiń

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 17:38
A na niwie taki beznadziejny plac zrobili, porazka, ten skwerek też kicha będzie, widać że ktoś bez pojęcia zajmuje się organizowaniem tych placów zabaw. Mamy chyba najgorsze place zabaw, niech pojadą do Warszawy, Wrocławia i zobaczą jak place zabaw wyglądają!
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 16:28
Kłamiesz pisząc, że w PPNT hula wiatr. Fajnie, że znasz ustawę o samorządzie terytorialnym, wobec tego zakładam, że znasz również ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, której art. 8 ust. 1 stanowi: organy administracji publicznej (w tym organy samorządu terytorialnego) mają obowiązek wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Gmina ma do tego różne instrumenty wsparcia- z podziałem na dochodowe i wydatkowe. Właśnie w wydatkowych plasuje się instrument "inwestycje w infrastrukturę techniczną" oraz "instytucje wsparcia biznesu"- w ramach tych instrumentów mieści się zjawisko stawiania przez gminy parków naukowo- technologicznych. Całkowity koszt parku w Puławach (łącznie z wyposażeniem) to 114 milionów złotych. Wkład własny gminy to 14 milionów. Wkładając 14 baniek mamy obiekt o wartości 114. Każdy, kto ma otwartą głowę potrafi dostrzec, że jest to korzyścią- to nie jest wysoka matematyka. Pomyśl na przykład tak- gdyby miasto chciało sprzedać park- jego wartość to 114 milionów, wkład własny 14 milionów- jaki dla miasta byłby zysk? :) Zamiast cieszyć się, że mamy w naszym mieście instrumenty, które mogą służyć wprowadzaniu nowych technologii, a w perspektywie także ich komercjalizacji wolisz pisać niepoparte żadnymi faktami pierdoły o hulającym wietrze. Słyszałeś o tym, że w parku powstało laboratorium nowych technologii medycznych? Słyszałeś o tym, że w Puławach będą opracowywane nowoczesne implanty, a w perspektywie także produkowane? Pewnie nie słyszałeś, bo wolisz się nabijać z wycieczek. A ja się cieszę, że moje dziecko może pójść na wykład prowadzony przez naukowców z UMCS i w przystępny sposób przyjąć wiedzę, obejrzeć doświadczenia, które potem z radością relacjonuje w domu (mimo, że to tylko poboczna działalność parku). Siedź dalej w internecie i się oburzaj.
Kłamiesz pisząc, że w PPNT hula wiatr. Fajnie, że znasz ustawę o samorządzie terytorialnym, wobec tego zakładam, że znasz również ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, której art. 8 ust. 1 stanowi: organy administracji publicznej (w tym organy samorządu terytorialnego) mają obowiązek wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Gmina ma do tego różne instrumenty wsparcia- z podziałem na dochodowe i wydatkowe. Właśnie w wydatkowy... rozwiń
Avatar
zdicho / 7 listopada 2015 o 13:54

Kłamiesz. Żółć ci oczy zalewa. Pojedź do PPNT w środku tygodnia i zobacz ile laboratoriów pracuje.


Wycieczki szkolne, kino samochodowe i mikołajki w wybudowanym za dziesiątki milionów złotych Parku Naukowo Technologicznym to niby Twoim zdaniem kłamstwo? To fakty i nic tego nie zmieni. Rozumiem, że należysz do tej grupy osób która uważa, że jeśli fakty nie pasują do głoszonej teorii tym gorzej dla faktów... A swoją drogą to od kiedy miasto sponsoruje laboratoria?  Jakie to niby zadanie zapisane w ustawie o samorządzie terytorialnym mówi o laboratoriach? Co innego zadania związane z oświatą.


Wycieczki szkolne, kino samochodowe i mikołajki w wybudowanym za dziesiątki milionów złotych Parku Naukowo Technologicznym to niby Twoim zdaniem kłamstwo? To fakty i nic tego nie zmieni. Rozumiem, że należysz do tej grupy osób która uważa, że jeśli fakty nie pasują do głoszonej teorii tym gorzej dla faktów... A swoją drogą to od kiedy miasto sponsoruje laboratoria?  Jakie to niby zadanie zapisane w ustawie o samorządzie terytorialnym mówi o laboratoriach? Co innego zadania związane z oświatą.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 13:31
Witam . Mam pytanie do czego są karty ,które wczytujemy jak dzieciaczki są zostawiane i zabierane z przedszkola jak i tak godziny nie są naliczane ile dzieci przebywaja chore ,po co ten system
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 07:39
No nie mogę, dobroć i miłosierdzie radnych pisowskich nie zna granic. Ale prymitywny PR.
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 15:11
A ja się pytam co dalej z opłatami za przedszkole? Dlaczego płacimy za deklarowany, a nie za rzeczywisty czas pobytu dziecka w przedszkolu?? Gdzie prawo i sprawiedliwość?
Avatar
gość / 8 listopada 2015 o 00:21

Zdzicho, wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie do końca, w którym kościele. Ilość spraw, które musiałbym prostować w Twoich elaboratach sprawia, że mi się nie chce, ale nie odbieraj tego jako moją kapitulację, po prostu mam bardziej pasjonujące zajęcia niż wykłócanie się ze Zdzichem na forum :) Doczytaj, sprawdź dokładnie i nie ustawaj w dążeniu do prawdy :) Pozdrawiam

W wypowiedzi dostrzegam analogię z odpowiedzią pani dyrektor na interpelację... Czyżbyś też startował z listy... :lol:

W wypowiedzi dostrzegam analogię z odpowiedzią pani dyrektor na interpelację... Czyżbyś też startował z listy... :lol:

rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:04
Zdzicho, wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie do końca, w którym kościele. Ilość spraw, które musiałbym prostować w Twoich elaboratach sprawia, że mi się nie chce, ale nie odbieraj tego jako moją kapitulację, po prostu mam bardziej pasjonujące zajęcia niż wykłócanie się ze Zdzichem na forum :) Doczytaj, sprawdź dokładnie i nie ustawaj w dążeniu do prawdy :) Pozdrawiam
Avatar
zdzicho / 7 listopada 2015 o 20:26

Kłamiesz pisząc, że w PPNT hula wiatr. Fajnie, że znasz ustawę o samorządzie terytorialnym, wobec tego zakładam, że znasz również ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, której art. 8 ust. 1 stanowi: organy administracji publicznej (w tym organy samorządu terytorialnego) mają obowiązek wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Gmina ma do tego różne instrumenty wsparcia- z podziałem na dochodowe i wydatkowe. Właśnie w wydatkowych plasuje się instrument "inwestycje w infrastrukturę techniczną" oraz "instytucje wsparcia biznesu"- w ramach tych instrumentów mieści się zjawisko stawiania przez gminy parków naukowo- technologicznych. Całkowity koszt parku w Puławach (łącznie z wyposażeniem) to 114 milionów złotych. Wkład własny gminy to 14 milionów. Wkładając 14 baniek mamy obiekt o wartości 114. Każdy, kto ma otwartą głowę potrafi dostrzec, że jest to korzyścią- to nie jest wysoka matematyka. Pomyśl na przykład tak- gdyby miasto chciało sprzedać park- jego wartość to 114 milionów, wkład własny 14 milionów- jaki dla miasta byłby zysk? :) Zamiast cieszyć się, że mamy w naszym mieście instrumenty, które mogą służyć wprowadzaniu nowych technologii, a w perspektywie także ich komercjalizacji wolisz pisać niepoparte żadnymi faktami pierdoły o hulającym wietrze. Słyszałeś o tym, że w parku powstało laboratorium nowych technologii medycznych? Słyszałeś o tym, że w Puławach będą opracowywane nowoczesne implanty, a w perspektywie także produkowane? Pewnie nie słyszałeś, bo wolisz się nabijać z wycieczek. A ja się cieszę, że moje dziecko może pójść na wykład prowadzony przez naukowców z UMCS i w przystępny sposób przyjąć wiedzę, obejrzeć doświadczenia, które potem z radością relacjonuje w domu (mimo, że to tylko poboczna działalność parku). Siedź dalej w internecie i się oburzaj.


Zapomniałem o najważniejszym - o treści art. 8.1 ustawy o swobodzie gospodarczej, na którą to ustawę się powołujesz. Brzmi następująco:

"Organy administracji publicznej wspierają rozwój przedsiębiorczości, tworząc korzystne warunki do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej, w szczególności wspierają mikroprzedsiębiorstwa oraz małych i średnich przedsiębiorców"

Czy Instytut Nowych Syntez Chemicznych dla którego powstały sfinansowane w kwocie kilkudziesięciu milionów przez Miasto Puławy laboratoria, prowadzący na działalność na rzecz zakładów azotowych zalicza się do mikroprzedsiębiorców? A może małych przedsiębiorców, czy też średnich?


Zapomniałem o najważniejszym - o treści art. 8.1 ustawy o swobodzie gospodarczej, na którą to ustawę się powołujesz. Brzmi następująco:

"Organy administracji publicznej wspierają rozwój przedsiębiorczości, tworząc korzystne warunki do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej, w szczególności wspierają mikroprzedsiębiorstwa oraz małych i średnich przedsiębiorców"

Czy Instytut Nowych Syntez Chemicznych dla którego powstały sfinansowane w kwocie kilkudziesięciu milionów przez Mias... rozwiń

Avatar
zdzicho / 7 listopada 2015 o 20:17

Kłamiesz pisząc, że w PPNT hula wiatr. Fajnie, że znasz ustawę o samorządzie terytorialnym, wobec tego zakładam, że znasz również ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, której art. 8 ust. 1 stanowi: organy administracji publicznej (w tym organy samorządu terytorialnego) mają obowiązek wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Gmina ma do tego różne instrumenty wsparcia- z podziałem na dochodowe i wydatkowe. Właśnie w wydatkowych plasuje się instrument "inwestycje w infrastrukturę techniczną" oraz "instytucje wsparcia biznesu"- w ramach tych instrumentów mieści się zjawisko stawiania przez gminy parków naukowo- technologicznych. Całkowity koszt parku w Puławach (łącznie z wyposażeniem) to 114 milionów złotych. Wkład własny gminy to 14 milionów. Wkładając 14 baniek mamy obiekt o wartości 114. Każdy, kto ma otwartą głowę potrafi dostrzec, że jest to korzyścią- to nie jest wysoka matematyka. Pomyśl na przykład tak- gdyby miasto chciało sprzedać park- jego wartość to 114 milionów, wkład własny 14 milionów- jaki dla miasta byłby zysk? :) Zamiast cieszyć się, że mamy w naszym mieście instrumenty, które mogą służyć wprowadzaniu nowych technologii, a w perspektywie także ich komercjalizacji wolisz pisać niepoparte żadnymi faktami pierdoły o hulającym wietrze. Słyszałeś o tym, że w parku powstało laboratorium nowych technologii medycznych? Słyszałeś o tym, że w Puławach będą opracowywane nowoczesne implanty, a w perspektywie także produkowane? Pewnie nie słyszałeś, bo wolisz się nabijać z wycieczek. A ja się cieszę, że moje dziecko może pójść na wykład prowadzony przez naukowców z UMCS i w przystępny sposób przyjąć wiedzę, obejrzeć doświadczenia, które potem z radością relacjonuje w domu (mimo, że to tylko poboczna działalność parku). Siedź dalej w internecie i się oburzaj.


Jeśli już powołujesz się na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej z 2  lipca 2004r, to należy zauważyć, że ma ona względem samorządu terytorialnego charakter fakultatywny, w przeciwieństwie do obligatoryjnych  zadań przewidzianych w ustawie o samorządzie terytorialnym z 8 marca 1990r. Po wtóre należy podnieść iż art. 8 pkt1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej mówi o wspieraniu przedsiębiorczości przez administrację publiczną (samorządowa i rządowa). Jeśli tak, to niezaprzeczalnym faktem jest, że administracja rządowa dysponuje znacznie większymi kwotami w przeciwieństwie do zadłużonych na zdaje się 70 milionów samorządzie Puław. Kolejną kwestią którą należy poruszyć, to fakt iż ostatnie wydatki miasta Puławy na laboratoria w kwocie ok 40 milionów złotych zostały przeznaczone dla działalności Instytutu Nowych Syntez Chemicznych działającego na rzecz komercyjnych zakładów Azotowych i przemysłu Chemicznego. Czy z tego powodu, że miasto Puławy wyłożyło kilkadziesiąt milionów złotych (wkład własny plus fundusze unijne) dla INS astronomiczne ceny nawozów spadną? A no nie spadną! Co więcej jestem przekonany, że pójdą w górę.

Reasumując zatem po jasną anielkę miasto Puławy wywaliło kilkadziesiąt milionów złotych "zadawalając" tym samym komercyjne przedsiębiorstwo/ stwa.  


Jeśli już powołujesz się na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej z 2  lipca 2004r, to należy zauważyć, że ma ona względem samorządu terytorialnego charakter fakultatywny, w przeciwieństwie do obligatoryjnych  zadań przewidzianych w ustawie o samorządzie terytorialnym z 8 marca 1990r. Po wtóre należy podnieść iż art. 8 pkt1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej mówi o wspieraniu przedsiębiorczości przez administrację publiczną (samorządowa i rządowa). Jeśli tak, to niezaprzeczalnym fakt... rozwiń

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 17:38
A na niwie taki beznadziejny plac zrobili, porazka, ten skwerek też kicha będzie, widać że ktoś bez pojęcia zajmuje się organizowaniem tych placów zabaw. Mamy chyba najgorsze place zabaw, niech pojadą do Warszawy, Wrocławia i zobaczą jak place zabaw wyglądają!
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 16:28
Kłamiesz pisząc, że w PPNT hula wiatr. Fajnie, że znasz ustawę o samorządzie terytorialnym, wobec tego zakładam, że znasz również ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, której art. 8 ust. 1 stanowi: organy administracji publicznej (w tym organy samorządu terytorialnego) mają obowiązek wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Gmina ma do tego różne instrumenty wsparcia- z podziałem na dochodowe i wydatkowe. Właśnie w wydatkowych plasuje się instrument "inwestycje w infrastrukturę techniczną" oraz "instytucje wsparcia biznesu"- w ramach tych instrumentów mieści się zjawisko stawiania przez gminy parków naukowo- technologicznych. Całkowity koszt parku w Puławach (łącznie z wyposażeniem) to 114 milionów złotych. Wkład własny gminy to 14 milionów. Wkładając 14 baniek mamy obiekt o wartości 114. Każdy, kto ma otwartą głowę potrafi dostrzec, że jest to korzyścią- to nie jest wysoka matematyka. Pomyśl na przykład tak- gdyby miasto chciało sprzedać park- jego wartość to 114 milionów, wkład własny 14 milionów- jaki dla miasta byłby zysk? :) Zamiast cieszyć się, że mamy w naszym mieście instrumenty, które mogą służyć wprowadzaniu nowych technologii, a w perspektywie także ich komercjalizacji wolisz pisać niepoparte żadnymi faktami pierdoły o hulającym wietrze. Słyszałeś o tym, że w parku powstało laboratorium nowych technologii medycznych? Słyszałeś o tym, że w Puławach będą opracowywane nowoczesne implanty, a w perspektywie także produkowane? Pewnie nie słyszałeś, bo wolisz się nabijać z wycieczek. A ja się cieszę, że moje dziecko może pójść na wykład prowadzony przez naukowców z UMCS i w przystępny sposób przyjąć wiedzę, obejrzeć doświadczenia, które potem z radością relacjonuje w domu (mimo, że to tylko poboczna działalność parku). Siedź dalej w internecie i się oburzaj.
Kłamiesz pisząc, że w PPNT hula wiatr. Fajnie, że znasz ustawę o samorządzie terytorialnym, wobec tego zakładam, że znasz również ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, której art. 8 ust. 1 stanowi: organy administracji publicznej (w tym organy samorządu terytorialnego) mają obowiązek wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej. Gmina ma do tego różne instrumenty wsparcia- z podziałem na dochodowe i wydatkowe. Właśnie w wydatkowy... rozwiń
Avatar
zdicho / 7 listopada 2015 o 13:54

Kłamiesz. Żółć ci oczy zalewa. Pojedź do PPNT w środku tygodnia i zobacz ile laboratoriów pracuje.


Wycieczki szkolne, kino samochodowe i mikołajki w wybudowanym za dziesiątki milionów złotych Parku Naukowo Technologicznym to niby Twoim zdaniem kłamstwo? To fakty i nic tego nie zmieni. Rozumiem, że należysz do tej grupy osób która uważa, że jeśli fakty nie pasują do głoszonej teorii tym gorzej dla faktów... A swoją drogą to od kiedy miasto sponsoruje laboratoria?  Jakie to niby zadanie zapisane w ustawie o samorządzie terytorialnym mówi o laboratoriach? Co innego zadania związane z oświatą.


Wycieczki szkolne, kino samochodowe i mikołajki w wybudowanym za dziesiątki milionów złotych Parku Naukowo Technologicznym to niby Twoim zdaniem kłamstwo? To fakty i nic tego nie zmieni. Rozumiem, że należysz do tej grupy osób która uważa, że jeśli fakty nie pasują do głoszonej teorii tym gorzej dla faktów... A swoją drogą to od kiedy miasto sponsoruje laboratoria?  Jakie to niby zadanie zapisane w ustawie o samorządzie terytorialnym mówi o laboratoriach? Co innego zadania związane z oświatą.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 0 0

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.