sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Rodzice proszą o dodatkową furtkę, ale szkoła pozostanie za płotem

Dodano: 5 grudnia 2017, 18:54

Mieszkańcy chcieliby, żeby dzieci mogły w drodze do szkoły chodzić bez konieczności przechodzenia przez ulicę
Mieszkańcy chcieliby, żeby dzieci mogły w drodze do szkoły chodzić bez konieczności przechodzenia przez ulicę (fot. Radosław Szczęch)

Część mieszkańców osiedla Atrium sąsiadującego ze Szkołą Podstawową nr 11 prosi o budowę nowej bramki w ogrodzeniu. Według urzędu będzie to kolidować z planowanym chodnikiem i ścieżką rowerową. Nowego wejścia na teren szkoły nie chce także dyrekcja.

Rodzice dzieci, które mieszkają po sąsiedzku ze szkołą, chcieliby żeby ich pociechy mogły przejść na jej teren bezpośrednio od strony osiedla. Obecnie obie działki dzieli stary chodnik oraz ogrodzenie. Po stronie bloków jest furtka, którą można wyjść na trakt. Żeby wejść do szkoły, dzieci muszą jednak okrążyć boisko i udać się do głównego wejścia.

– Nam zależy na tym, żeby dzieci mogły przejść do szkoły bezpiecznie i bezpośrednio z osiedla, nie przechodząc trzy razy przez ulicę. Od marca wysyłamy w tej sprawie pisma do władz prosząc o montaż furtki w ogrodzeniu szkoły, ale cały czas otrzymujemy decyzje odmowne – mówi Dariusz Malinowski, jeden z mieszkańców zaangażowanych w tę sprawę. – Jesteśmy rozczarowani, bo wydawało nam się, że sprawa jest załatwiona. Wiosną byli tutaj radni, oglądali to miejsce i popierali nasz pomysł, a teraz okazuje się, że się nie da – dodaje.

Sprawy się skomplikowały, gdy dokonano pomiarów, który wykazały, że pomiędzy wejściem na osiedle, a boiskiem szkolnym jest znaczna różnica poziomów. – Wiązałoby się to z koniecznością budowy w tym miejscu schodów o długości około trzech metrów, co wynika z obowiązujących warunków technicznych – tłumaczy Paweł Wójcik z Urzędu Miasta Puławy, przytaczając oficjalną odpowiedź wiceprezydenta w tej sprawie.

Ponadto, władze miasta zwracają uwagę na kolidującą ich zdaniem z propozycją mieszkańców, nową inwestycją z budżetu obywatelskiego. Chodzi o trakt pieszo-rowerowy, który w przyszłym roku zastąpi stary chodnik oddzielający osiedla od boiska SP 11. – W związku z tym planowany jest demontaż starego ogrodzenia szkoły, a po zakończeniu tej inwestycji, funkcjonowanie furtki będzie niemożliwe – dodaje Wójcik.

To jednak nie przekonuje orędowników budowy nowego wejścia na teren szkoły, którzy uważają, że wystarczy trochę więcej dobrej woli. Według radnego Pawła Maja, można byłoby np. cofnąć bramkę w stronę boiska, żeby zmieścić schody. – Poza tym to wejście nie musi być przecież na przeciwko bramki osiedlowej. Można byłoby je przesunąć tam, gdzie różnica poziomów jest mniejsza – podpowiada radny.

Przeciw otwarciu kolejnego wejścia na szkolny teren są również pracownicy szkoły. – Ta furtka nie ma sensu w tym miejscu, a może stworzyć dodatkowe problemy związane np. z bezpieczeństwem. Nie będziemy mieli możliwości kontrolowania tego, kto będzie z niej korzystał. Takie przejście może powodować, że sami mieszkańcy przez boisko będą robili sobie skrót np. idąc do sklepu. Moim zdaniem do szkoły wystarczy jedno, główne wejście – mówi Jacek Rudnik, wicedyrektor SP nr 11.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście, że okoliczni mieszkańcy zrobią sobie skrót w przypadku wstawienia furtki. Tak jest w Dziewiątce oraz pomiędzy Chemikiem a Czartorychem. Problemem skrzyżowania Spacerowej i Armii Ludowej jest brak chodnika wzdłuż przedszkola oraz przejścia dla pieszych. Dzieci muszą okrążać skrzyżowanie dookoła. Chyba planowany remont traktu pieszo-rowerowego niewiele zmieni. Tam powinni zrobić przejście dla pieszych przez AL (Pileckiego)bo parkingu nie zlikwidują
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj widzę że w d...... się co niektórym poprzewracało z tego nadmiaru luksusu. Pomysł z tunelem: THE BEST .... :) + złote klamki w nowej furtce :)
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moje dziecko musi iść do szkoły ok. kilometr i przechodzić przez 3 ruchliwe ulice, więc żądam rozwiązania tego palącego problemu poprzez realizację jednej z moich propozycji: a. wydrążenie tunelu spod mojej klatki do szkoły b. wybudowanie kładki spod mojej klatki do szkoły c. zorganizowanie bezpiecznego dowozu mojego dziecka spod klatki do szkoły. Panie Malinowski mogę liczyć na Pana wsparcie w walce z urzędem miasta?
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 14:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gościu z 12.09 ja też jestem mieszkańcem Puław i uważam, że to bardzo głupi pomysł i nie zgadzam się, żeby z budżetu miasta finansować zrobienie tej furtki, bo ty masz wyimaginowany problem i uparłeś się, że ta furtka zbawi świat
Rozwiń
xyz
xyz (6 grudnia 2017 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie kupiliście sobie mieszkania w osiedlu zamkniętym to teraz trzeba się ruszać :-) a poza tym ile wejść na teren szkoły chcielibyście mieć ? spacer z dzieckiem do szkoły to też może być dla was zapracowanych fajny czas :-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!