Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 lutego 2018 r.
17:13

Puławy: Są już nowi instruktorzy ZPiT „Powiśle”

0 12 A A
Do ZPiT „Powiśle” dołączyli nowi instruktorzy. Pierwsze zajęcia z tancerzami puławskiego zespołu poprowadzą po feriach
Do ZPiT „Powiśle” dołączyli nowi instruktorzy. Pierwsze zajęcia z tancerzami puławskiego zespołu poprowadzą po feriach

Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury powołał nowych instruktorów, którzy będą prowadzić zajęcia we wszystkich grupach Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Aleksandrę i Annę Rolskie zastąpi choreograf ZTL „Bystrzacy” oraz m.in. tancerz ZPiT UW „Warszawianka”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany personalne były konieczne po tym, jak pod koniec stycznia na emeryturę odeszła wieloletnia kierownik zespołu, Aleksandra Rolska, a jej córka, instruktor turniejowych par tanecznych, Anna Rolska, nie porozumiała się w kwestii organizacji pracy z dyrektorem POK i złożyła wypowiedzenie.

Anna Rolska odchodząc napisała list otwarty, w którym opowiedziała o narastającym konflikcie w „Powiślu” i wezwała prezydenta miasta do podjęcia działań zanim – jak to określiła - sytuacja całkiem wymknie się spod kontroli.

We wtorek Janusz Grobel zaprosił instruktorkę na spotkanie. Ze słów pracowników puławskiego ratusza wynika, że na razie zmian nie będzie. 

– Z tego, co wiem, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury zadbał o to, żeby po feriach zajęcia w ZPiT „Powiśle” odbywały się normalnie. Planuje również rozmowy z rodzicami tancerzy ze wszystkich grup wiekowych. Najważniejsze dla nas jest obecnie to, żeby wieloletni dorobek zespołu nie poszedł na marne. Wierzę w to, że zespół przetrwa – mówi Jolanta Wróbel, kierownik Wydziału Kultury i Promocji w UM Puławy, która przyznaje, że o konflikcie w „Powiślu” dotychczas nie wiedziała.

Ze znalezieniem następców Anny Rolskiej dyrektor POK nie miał kłopotów. Opiekę nad starszymi grupami powierzył Małgorzacie Knap. To była choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Bystrzacy” z Wąwolnicy.

Pozostałymi tancerzami zajmą się związani w „Powiślem” Łukasz Czerwiński i Konrad Grabowski. Ten ostatni poza Puławami występował także w ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Podłożem konfliktu w ‘Powiślu”, który spowodował rozłam w zespole miał ubiegłoroczny wyjazd na festiwal w Pyrzycach. Po powrocie do Puław, poprzednie instruktorki tańca, z uwagi na zachowanie części tancerzy, nie chciały z nimi dłużej pracować. Na rozwiązanie najstarszej grupy „Powiśla” nie zgodził się z kolei dyrektor Zbigniew Śliwiński. Na odejście z ZPiT zdecydowały się więc panie Rolskie.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 20:15
myślę że to ktoś kto grzeje *** w otoczeniu dyrektora...
Avatar
ixi / 13 lutego 2018 o 20:10
undefined napisał:
Powiśle nadal jest i nic się nie zmienia. Konflikt rozdmuchała pani Rolska, a urzędnicy gdyby mieli się zajmować każdym nieporozumieniem dziwaczejącej emerytki i panny z pieskiem w podległych jednostkach, to byśmy mieli w mieście cyrk. Dyrektor zadbał o zapewnienie ciągłości pracy zespołu idealnie, po pierwszych próbach z nowymi instruktorami wszyscy zadowoleni. Więc nie ma tematu.
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!!
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:58
Chyba Ciebie myślenie boli !! Tak się składa że od lat przez 2 tyg ferii dzieci miały próby - może nie wszystkie grupy, ale część owszem..skoro poszło pismo z prośbą o spotkanie to znaczy, że zainteresowani rodzice mieli jednak czas. Sama radna była zdziwiona, że w okresie dwóch tygodni, kiedy sprawa jest tak żywa, dyrektor nie miał czasu spotkać się z rodzicami. A poziom Twoich komentarzy i odzywek świadczy o Twoim poziomie...jak widać zenujaco niskim...sorry - dyskusje z Tobą to nie mój level :)
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:41
w ferie spotkanie? przerwa w próbach, wyjazdy. połowy ludzi nie było. gdyby pan dyrektor zrobił spotkanie w tym czasie- rodzice mieliby (zasadne) pretensje. proszę myśleć. to nie boli.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:06
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie okazja zadać pytania Panu Dyrektorowi ! Gdyby raczył się spotkać z nami wcześniej to może nawet nikt by się tam nie wybrał ;)
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie ... rozwiń
Avatar
x / 13 lutego 2018 o 14:00
Bardzo śmiałe wypowiedzi.Obrażanie innych będąc anonimowym łatwo przychodzi, ale należy pamiętać, że w sieci nikt nie jest anonimowy.A informacja o radnych mam nadzieję poparta dowodami.Może jakieś nazwiska bo anonimowo to tylko plotki, a plotkami zajmują się ludzie bez honoru i żądni sensacji.Od czasów wojny wiadomo, że skłóconym narodem najłatwiej się rządzi.Powiślu życzę jak najlepiej -czas wszystko weryfikuje.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:59
Znów się chamstwo budzi z uśpienia. Wylali się trochę pod poprzednim artykułem i ucichli. Teraz znów świeży temat można sobie poużywać. Krzywdzicie swoje dzieci gadając w ten sposób i tu, i w swoich domach. Dajcie już spokój. Nie przekręcajcie znaczenia słów Pana, który na spotkaniu z radnymi się wypowiadał. Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:45
Umarł król, niech żyje król! Oto hasło tych, którzy z taką łatwością pożegnali się z ludźmi, którzy przez ostatnich kilkadziesiąt lata dbali w dzień i w noc, aby ten zespół mógł uczyć, wychowywać, promować miasto i Polskę. Niestety, ale to nie wina pana Grobla tylko innej jednej osoby, która z kulturą nie powinna mieć już od dawna do czynienia, bo ta dziedzina życia zawsze była jej obca.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:22
Dziwię się że "władze" tak podziękowały Pani Aleksandrze Rolskiej za 33 lata prowadzenia zespołu.
Avatar
bywalec / 13 lutego 2018 o 10:57
To bardzo krzywdzące dla pani Rolskiej nazwać ją  "dziwaczejącą emerytką"! Przez 33 lata  będąc następczynią pani Kazimiery Walczakowej Mamci stworzyłaZespół na bardzo wyskoim poziomie artystycznym.Zawsze walczyła o Powiśle często narażając  się  "władzom"Co na to "wielka rodzina  Powiślą" ? Ano nic ! Pan Knap na wczorajszej komisji w Urzędzie Miasta podsumował dyskusję ,że to niczyja sprawa on sprawę załatwi i niech się nikt nie wtrąca do Powiślą! Co za tupet. .Kim jest ten pan ? To nie jest prywatny folwark rodziny p. Knapów. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... Pani olu to bardzo przykre że tak Panią potraktowano! Kolejna "dobra zmiana" zaczynając od  pana dyrektora i jego dziwnego wyniku w konkursie na to stanowisko przez niezwykłą kompetyencyjność nowej pani kierownik i zupełny brak oreientacji pani Wróbel
To bardzo krzywdzące dla pani Rolskiej nazwać ją  "dziwaczejącą emerytką"! Przez 33 lata  będąc następczynią pani Kazimiery Walczakowej Mamci stworzyłaZespół na bardzo wyskoim poziomie artystycznym.Zawsze walczyła o Powiśle często narażając  się  "władzom"Co na to "wielka rodzina  Powiślą" ? Ano nic ! Pan Knap na wczorajszej komisji w Urzędzie Miasta podsumował dyskusję ,że to niczyja sprawa on sprawę załatwi i niech się nikt nie wtrąca do Powiślą! Co za tupet. .Kim jest ten pan ? To nie jest prywatny folwark r... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 20:15
myślę że to ktoś kto grzeje *** w otoczeniu dyrektora...
Avatar
ixi / 13 lutego 2018 o 20:10
undefined napisał:
Powiśle nadal jest i nic się nie zmienia. Konflikt rozdmuchała pani Rolska, a urzędnicy gdyby mieli się zajmować każdym nieporozumieniem dziwaczejącej emerytki i panny z pieskiem w podległych jednostkach, to byśmy mieli w mieście cyrk. Dyrektor zadbał o zapewnienie ciągłości pracy zespołu idealnie, po pierwszych próbach z nowymi instruktorami wszyscy zadowoleni. Więc nie ma tematu.
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!!
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:58
Chyba Ciebie myślenie boli !! Tak się składa że od lat przez 2 tyg ferii dzieci miały próby - może nie wszystkie grupy, ale część owszem..skoro poszło pismo z prośbą o spotkanie to znaczy, że zainteresowani rodzice mieli jednak czas. Sama radna była zdziwiona, że w okresie dwóch tygodni, kiedy sprawa jest tak żywa, dyrektor nie miał czasu spotkać się z rodzicami. A poziom Twoich komentarzy i odzywek świadczy o Twoim poziomie...jak widać zenujaco niskim...sorry - dyskusje z Tobą to nie mój level :)
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:41
w ferie spotkanie? przerwa w próbach, wyjazdy. połowy ludzi nie było. gdyby pan dyrektor zrobił spotkanie w tym czasie- rodzice mieliby (zasadne) pretensje. proszę myśleć. to nie boli.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:06
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie okazja zadać pytania Panu Dyrektorowi ! Gdyby raczył się spotkać z nami wcześniej to może nawet nikt by się tam nie wybrał ;)
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie ... rozwiń
Avatar
x / 13 lutego 2018 o 14:00
Bardzo śmiałe wypowiedzi.Obrażanie innych będąc anonimowym łatwo przychodzi, ale należy pamiętać, że w sieci nikt nie jest anonimowy.A informacja o radnych mam nadzieję poparta dowodami.Może jakieś nazwiska bo anonimowo to tylko plotki, a plotkami zajmują się ludzie bez honoru i żądni sensacji.Od czasów wojny wiadomo, że skłóconym narodem najłatwiej się rządzi.Powiślu życzę jak najlepiej -czas wszystko weryfikuje.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:59
Znów się chamstwo budzi z uśpienia. Wylali się trochę pod poprzednim artykułem i ucichli. Teraz znów świeży temat można sobie poużywać. Krzywdzicie swoje dzieci gadając w ten sposób i tu, i w swoich domach. Dajcie już spokój. Nie przekręcajcie znaczenia słów Pana, który na spotkaniu z radnymi się wypowiadał. Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:45
Umarł król, niech żyje król! Oto hasło tych, którzy z taką łatwością pożegnali się z ludźmi, którzy przez ostatnich kilkadziesiąt lata dbali w dzień i w noc, aby ten zespół mógł uczyć, wychowywać, promować miasto i Polskę. Niestety, ale to nie wina pana Grobla tylko innej jednej osoby, która z kulturą nie powinna mieć już od dawna do czynienia, bo ta dziedzina życia zawsze była jej obca.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:22
Dziwię się że "władze" tak podziękowały Pani Aleksandrze Rolskiej za 33 lata prowadzenia zespołu.
Avatar
bywalec / 13 lutego 2018 o 10:57
To bardzo krzywdzące dla pani Rolskiej nazwać ją  "dziwaczejącą emerytką"! Przez 33 lata  będąc następczynią pani Kazimiery Walczakowej Mamci stworzyłaZespół na bardzo wyskoim poziomie artystycznym.Zawsze walczyła o Powiśle często narażając  się  "władzom"Co na to "wielka rodzina  Powiślą" ? Ano nic ! Pan Knap na wczorajszej komisji w Urzędzie Miasta podsumował dyskusję ,że to niczyja sprawa on sprawę załatwi i niech się nikt nie wtrąca do Powiślą! Co za tupet. .Kim jest ten pan ? To nie jest prywatny folwark rodziny p. Knapów. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... Pani olu to bardzo przykre że tak Panią potraktowano! Kolejna "dobra zmiana" zaczynając od  pana dyrektora i jego dziwnego wyniku w konkursie na to stanowisko przez niezwykłą kompetyencyjność nowej pani kierownik i zupełny brak oreientacji pani Wróbel
To bardzo krzywdzące dla pani Rolskiej nazwać ją  "dziwaczejącą emerytką"! Przez 33 lata  będąc następczynią pani Kazimiery Walczakowej Mamci stworzyłaZespół na bardzo wyskoim poziomie artystycznym.Zawsze walczyła o Powiśle często narażając  się  "władzom"Co na to "wielka rodzina  Powiślą" ? Ano nic ! Pan Knap na wczorajszej komisji w Urzędzie Miasta podsumował dyskusję ,że to niczyja sprawa on sprawę załatwi i niech się nikt nie wtrąca do Powiślą! Co za tupet. .Kim jest ten pan ? To nie jest prywatny folwark r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 0 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 2 3

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 1

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 2

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 12

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 19

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 34 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 116 23

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 66 22

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!