czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Są już nowi instruktorzy ZPiT „Powiśle”

Dodano: 12 lutego 2018, 17:13

Do ZPiT „Powiśle” dołączyli nowi instruktorzy. Pierwsze zajęcia z tancerzami puławskiego zespołu poprowadzą po feriach
Do ZPiT „Powiśle” dołączyli nowi instruktorzy. Pierwsze zajęcia z tancerzami puławskiego zespołu poprowadzą po feriach

Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury powołał nowych instruktorów, którzy będą prowadzić zajęcia we wszystkich grupach Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Aleksandrę i Annę Rolskie zastąpi choreograf ZTL „Bystrzacy” oraz m.in. tancerz ZPiT UW „Warszawianka”.

Zmiany personalne były konieczne po tym, jak pod koniec stycznia na emeryturę odeszła wieloletnia kierownik zespołu, Aleksandra Rolska, a jej córka, instruktor turniejowych par tanecznych, Anna Rolska, nie porozumiała się w kwestii organizacji pracy z dyrektorem POK i złożyła wypowiedzenie.

Anna Rolska odchodząc napisała list otwarty, w którym opowiedziała o narastającym konflikcie w „Powiślu” i wezwała prezydenta miasta do podjęcia działań zanim – jak to określiła - sytuacja całkiem wymknie się spod kontroli.

We wtorek Janusz Grobel zaprosił instruktorkę na spotkanie. Ze słów pracowników puławskiego ratusza wynika, że na razie zmian nie będzie. 

– Z tego, co wiem, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury zadbał o to, żeby po feriach zajęcia w ZPiT „Powiśle” odbywały się normalnie. Planuje również rozmowy z rodzicami tancerzy ze wszystkich grup wiekowych. Najważniejsze dla nas jest obecnie to, żeby wieloletni dorobek zespołu nie poszedł na marne. Wierzę w to, że zespół przetrwa – mówi Jolanta Wróbel, kierownik Wydziału Kultury i Promocji w UM Puławy, która przyznaje, że o konflikcie w „Powiślu” dotychczas nie wiedziała.

Ze znalezieniem następców Anny Rolskiej dyrektor POK nie miał kłopotów. Opiekę nad starszymi grupami powierzył Małgorzacie Knap. To była choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Bystrzacy” z Wąwolnicy.

Pozostałymi tancerzami zajmą się związani w „Powiślem” Łukasz Czerwiński i Konrad Grabowski. Ten ostatni poza Puławami występował także w ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Podłożem konfliktu w ‘Powiślu”, który spowodował rozłam w zespole miał ubiegłoroczny wyjazd na festiwal w Pyrzycach. Po powrocie do Puław, poprzednie instruktorki tańca, z uwagi na zachowanie części tancerzy, nie chciały z nimi dłużej pracować. Na rozwiązanie najstarszej grupy „Powiśla” nie zgodził się z kolei dyrektor Zbigniew Śliwiński. Na odejście z ZPiT zdecydowały się więc panie Rolskie.

Użytkownik niezarejestrowany
ixi
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 lutego 2018 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
myślę że to ktoś kto grzeje *** w otoczeniu dyrektora...
Rozwiń
ixi
ixi (13 lutego 2018 o 20:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Powiśle nadal jest i nic się nie zmienia. Konflikt rozdmuchała pani Rolska, a urzędnicy gdyby mieli się zajmować każdym nieporozumieniem dziwaczejącej emerytki i panny z pieskiem w podległych jednostkach, to byśmy mieli w mieście cyrk. Dyrektor zadbał o zapewnienie ciągłości pracy zespołu idealnie, po pierwszych próbach z nowymi instruktorami wszyscy zadowoleni. Więc nie ma tematu.
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2018 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba Ciebie myślenie boli !! Tak się składa że od lat przez 2 tyg ferii dzieci miały próby - może nie wszystkie grupy, ale część owszem..skoro poszło pismo z prośbą o spotkanie to znaczy, że zainteresowani rodzice mieli jednak czas. Sama radna była zdziwiona, że w okresie dwóch tygodni, kiedy sprawa jest tak żywa, dyrektor nie miał czasu spotkać się z rodzicami. A poziom Twoich komentarzy i odzywek świadczy o Twoim poziomie...jak widać zenujaco niskim...sorry - dyskusje z Tobą to nie mój level :)
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2018 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w ferie spotkanie? przerwa w próbach, wyjazdy. połowy ludzi nie było. gdyby pan dyrektor zrobił spotkanie w tym czasie- rodzice mieliby (zasadne) pretensje. proszę myśleć. to nie boli.
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2018 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie okazja zadać pytania Panu Dyrektorowi ! Gdyby raczył się spotkać z nami wcześniej to może nawet nikt by się tam nie wybrał ;)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!