Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 czerwca 2016 r.
11:08

Referendum w Wąwolnicy nieważne. Wójt zostaje

0 34 A A
Wynik o tyle mnie zaskoczył, że pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum zebrano 435 podpisów, a w referendum głosowało tylko 340 – komentuje wójt Marcin Łaguna<br />
Wynik o tyle mnie zaskoczył, że pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum zebrano 435 podpisów, a w referendum głosowało tylko 340 – komentuje wójt Marcin Łaguna

Referendum w sprawie odwołania wójta Marcina Łaguny jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję. Wymaganych było 900 głosów, a w minioną niedzielę zagłosowało tylko 340 mieszkańców gminy

Aktualizacja artykułu: 20 czerwca 2016 r. 17:47
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 312 osób, czyli 92 procent, było za odwołaniem wójta. Większość wybrała jednak bierność i wolała zostać w domu, niż oddać głos za lub przeciw – komentuje Adam Bieniek, rzecznik komitetu referendalnego. – W związku z tym nie wiem, czy jest sens, żeby robić kolejne podejście. Niemniej będziemy patrzeć wójtowi na ręce i uważnie śledzić jego działania – zapowiada.

– Wynik o tyle mnie zaskoczył, że pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum zebrano 435 podpisów, a w referendum głosowało tylko 340. Poza tym większość osób oddała głosy w komisji obwodowej w Karmanowicach, a wiadomo, że tam była kontrowersyjna sprawa szkoły, którą według mieszkańców chciałem zlikwidować – ocenia Marcin Łaguna, wójt Wąwolnicy. – Myślę, że zadziałało też to, co napisałem w liście otwartym przed referendum: mieszkańcy rozumieją, że sytuacja naszej gminy nie jest w tym momencie łatwa, ale staramy się to zmieniać.

Przypomnijmy, że inicjatorzy referendum zarzucali wójtowi m.in. niedotrzymywanie obietnic przedwyborczych i brak przejrzystej polityki finansowej. Mieli też zastrzeżenia do polityki kadrowej. – Chodzi m.in. o dofinansowanie, którym chwali się wójt na budowę oczyszczalni w kwocie 3,5 mln zł. Wniosek przeszedł dopiero wstępną weryfikację, wiec nie wiadomo, czy dofinansowanie dostaniemy – komentował jeszcze przed referendum Bieniek. – Bulwersującą sprawą jest też fakt, że jeden z radnych i przewodniczący komisji rewizyjnej wykonywał usługi elektryczne dla gminy, za co wojewoda zdecydował o wygaszeniu jego mandatu.

Chodziło też o warunki zatrudnienia Grzegorza Duni (byłego burmistrza Kazimierza Dolnego) na stanowisku doradcy wójta. – Wójt obiecywał, że będzie on zatrudniony na pół etatu, ale później zwiększył ten wymiar, tłumacząc się brakami kadrowymi, których jeszcze w tym czasie nie było – mówił Bieniek. – Chodzi też o sprawę dyscyplinarnego zwolnienia kierownik OPS, która wygrała w sądzie pracy i została przywrócona. W budżecie OPS będzie brakować ok. 40 tys. zł na wypłatę wynagrodzenia dla niej, a według wójta gmina nie ponosi żadnych kosztów.

– Po konsultacji z Urzędem Marszałkowskim mamy informację o dużej szansie otrzymania dofinansowania na oczyszczalnię. Z byłą kierowniczką OPS podpisaliśmy ugodę, więc mówienie o przegranej to świadome wprowadzanie w błąd – odpierał zarzuty Łaguna. – Obecnie nie jest już kierownikiem i ma zdecydowanie niższą pensję. Z kolei sprawa przewodniczącego komisji rewizyjnej jest w toku.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 22:33
Czy Pan Wójt albo jego doradca czytają DW i czy mogliby wdać się z nami w małą dyskusję?
Avatar
Krzyś / 21 czerwca 2016 o 20:30
Panie Wójcie czy zechce Pan współpracować z mieszkańcami Gminy?
Avatar
gość / 21 czerwca 2016 o 17:09
Jestem za tylko jest podstawowe pytanie czy pan wójt chciałby kogokolwiek innego słuchać poza swoim doradcą , chyba nie.
Avatar
Mario / 21 czerwca 2016 o 12:27
Kto i z jakimi ludziami? Ci i z tymi, którzy chcą wyjść z domu i zrobić coś dla swojej Gminy.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 11:05
Kto miałby to zrealizować i z jakimi ludziami ???
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 11:01
Dobry pomysł.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 10:09
Mam pomysł na zwolnienie etatu zajętego przez Pana Dunię! Wystarczy doradzać Panu Wójtowi w drodze doradztwa obywatelskiego - podsuwać dobre pomysły dla Gminy przez internet, listownie, telefonicznie. A może by tak powołać Radę Społeczną Gminy Wąwolnica złożoną nie z bezradnych radnych, tylko z mieszkańców, którzy przejawiają troskę o losy Gminy. Mogliby to być również organizatorzy referendum, którzy właśnie w ten sposób wspólnie z Wójtem zadbaliby o Gminę i jej rozwój. Kto za łapka w górę!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 10:05
Panie Wójcie, weź się Pan za drogę do pałacu w Celejowie. To nie czasy jaśnie pana właściciela tychże dóbr, gdy jeździło się kolaską po wyboistej polnej drodze! Czy Wy w tej gminie korzystacie z funduszy zewnętrznych? Wiem, że potrzebny jest wkład własny, ale na wkład to może dałby w końcu właściciel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Celejowie. To wasz wspólny interes.
Avatar
jakis / 21 czerwca 2016 o 09:26
ale zawistni ludzie aż wstyd mi, że tu mieszkam Zacofanie wśród ludzi na maksa
Avatar
zawiedziony / 21 czerwca 2016 o 07:35
Zgadzam się z tą opinią. To skandal, że Wójt namawia mieszkańców Gminy do niedemograficznych zachowań. I tylko dlatego, że była niska frekwencja, Wójt  pozostał u "koryta". Ale cóż, jacy obywatele, taka władza, A ja nadal będę niszczył zawieszenie samochodu na "wyremontowanej" systemem potiomkinowskim, drodze do Zakładu Opiek-Leczniczego w Celejowie. Gdyby Pana Wójta, lub kogoś z Jego rodziny przewieziono w karetce po tej drodze, to może znalazłaby się dobra wola ma remont tej drogi.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 22:33
Czy Pan Wójt albo jego doradca czytają DW i czy mogliby wdać się z nami w małą dyskusję?
Avatar
Krzyś / 21 czerwca 2016 o 20:30
Panie Wójcie czy zechce Pan współpracować z mieszkańcami Gminy?
Avatar
gość / 21 czerwca 2016 o 17:09
Jestem za tylko jest podstawowe pytanie czy pan wójt chciałby kogokolwiek innego słuchać poza swoim doradcą , chyba nie.
Avatar
Mario / 21 czerwca 2016 o 12:27
Kto i z jakimi ludziami? Ci i z tymi, którzy chcą wyjść z domu i zrobić coś dla swojej Gminy.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 11:05
Kto miałby to zrealizować i z jakimi ludziami ???
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 11:01
Dobry pomysł.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 10:09
Mam pomysł na zwolnienie etatu zajętego przez Pana Dunię! Wystarczy doradzać Panu Wójtowi w drodze doradztwa obywatelskiego - podsuwać dobre pomysły dla Gminy przez internet, listownie, telefonicznie. A może by tak powołać Radę Społeczną Gminy Wąwolnica złożoną nie z bezradnych radnych, tylko z mieszkańców, którzy przejawiają troskę o losy Gminy. Mogliby to być również organizatorzy referendum, którzy właśnie w ten sposób wspólnie z Wójtem zadbaliby o Gminę i jej rozwój. Kto za łapka w górę!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 10:05
Panie Wójcie, weź się Pan za drogę do pałacu w Celejowie. To nie czasy jaśnie pana właściciela tychże dóbr, gdy jeździło się kolaską po wyboistej polnej drodze! Czy Wy w tej gminie korzystacie z funduszy zewnętrznych? Wiem, że potrzebny jest wkład własny, ale na wkład to może dałby w końcu właściciel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Celejowie. To wasz wspólny interes.
Avatar
jakis / 21 czerwca 2016 o 09:26
ale zawistni ludzie aż wstyd mi, że tu mieszkam Zacofanie wśród ludzi na maksa
Avatar
zawiedziony / 21 czerwca 2016 o 07:35
Zgadzam się z tą opinią. To skandal, że Wójt namawia mieszkańców Gminy do niedemograficznych zachowań. I tylko dlatego, że była niska frekwencja, Wójt  pozostał u "koryta". Ale cóż, jacy obywatele, taka władza, A ja nadal będę niszczył zawieszenie samochodu na "wyremontowanej" systemem potiomkinowskim, drodze do Zakładu Opiek-Leczniczego w Celejowie. Gdyby Pana Wójta, lub kogoś z Jego rodziny przewieziono w karetce po tej drodze, to może znalazłaby się dobra wola ma remont tej drogi.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 2

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 21

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!