niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Remonty w Parku Czartoryskich zakończone. Czas na zwiedzanie zabytków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2014, 15:20

Dom Aleksandryjski, Pałac Czartoryskich, Dom Gotycki i Świątynia Sybilli. Najważniejsze puławskie zabytki zostały wyremontowane z unijnym dofinansowaniem. Teraz będzie można obejrzeć efekty prac.

Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa zaprasza do zwiedzania zabytków 9 i 10 maja. Pretekstem jest 10. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. - Oferujemy możliwość obejrzenia efektów, dofinansowanej z funduszy unijnych, rewaloryzacji: Domku Żółtego, części Pałacu Czartoryskich, Świątyni Sybilli i Domu Gotyckiego w trakcie spaceru po parku z audioprzewodnikami lub z przewodnikami - zapowiada Piotr Safader z IUNG. Świątynia Sybilli i Dom Gotycki gruntownie zmieniły się tylko na zewnątrz. Dlatego najciekawiej zapowiada się możliwość obejrzenia Domu Aleksandryjskiego. Niedawno wyremontowany budynek będzie można obejrzeć od środka. - Planujemy zorganizować tam wystawę obrazów lub wyrobów ceramiki artystycznej. Ale nawet jeśli nie będzie żadnej wystawy, to na pewno będzie można wejść do środka i zobaczyć, co udało się zrobić - zapowiada dr Grażyna Hołubowicz-Kliza, zastępca dyr. ds. administracyjno-technicznych IUNG. Oprócz zabytków IUNG pokaże też urządzenia wykorzystywane w badaniach naukowych, które były zakupione w ramach projektów unijnych. Będzie też można zapoznać się z prezentacją na temat postępu prac na budowie Innowacyjno-Naukowego Centrum Badań Rolniczych. Smacznie będzie 10 maja, kiedy będzie można spróbować produktów ekologicznych podczas prezentacji zakończonego projektu "Rozwój Klastra Dolina Ekologicznej Żywności”.

Specjalną ofertę dla mieszkańców Puław i turystów IUNG szykuje także następnego dnia, w niedzielę 11 maja. - Tego dnia planujemy otwarcie sezonu turystycznego. Przez cały dzień o pełnych godzinach będzie można za darmo zwiedzać osadę pałacowo-parkową z przewodnikami - mówi Hołubowicz-Kliza. Kamery na zabytki Wykonane dotąd prace w parku to jednak nie koniec. IUNG szykuje już przetarg na budowę monitoringu. Wokół najważniejszych obiektów zostaną umieszczone w sumie 34 kamery. - Może wreszcie skończą się ogniska z kiełbaskami pod Świątynią Sybilli - mówi Grażyna Hołubowicz-Kliza. Prace jeszcze w tym roku czekają też otoczenie Domu Aleksandryjskiego. IUNG ogłosił właśnie przetarg na przebudowę schodów i utwardzenie placu przed zabytkiem.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!