Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 marca 2015 r.
12:15
Edytuj ten wpis

Rodzice walczą o szkolny autobus dla maluchów

0 8 A A

Czy dzieci z Sielc (gm. Końskowola) muszą jeździć do szkoły przepełnionym i nieprzystosowanym do przewozu najmłodszych pasażerów autobusem MZK? Ich rodzice walczą o to, by gmina podstawiła prawdziwy szkolny autobus. Zebrali ponad 200 podpisów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prawie 70 dzieci, od najmłodszych pięciolatków po najstarsze roczniki podstawówki, z Sielc do szkoły w Końskowoli codziennie musi podróżować razem z kilkunastoma licealistami oraz dorosłymi, którzy tym samym autobusem jeżdżą do pracy. W sumie autobus linii nr "6” zabiera około setki osób. Rodzice tych najmłodszych mają obawy o bezpieczeństwo swoich pociech.

- Nasze dzieci muszą jeździć wiecznie przepełnionym autobusem kursowym, który ma więcej miejsc stojących, niż siedzących. Dzieci siadają po trzy na dwóch siedzeniach, stoją pomiędzy nimi, a do autobusu może wsiąść każdy - mówi Ksynena Repeć, oburzona mieszkanka wioski, matka trójki dzieci.

Rodzice z Sielc interweniowali u wójta gminy Końskowola, Stanisława Gołębiowskiego. Bez rezultatu. Na nic zdała się także petycja w tej sprawie podpisana przez ponad dwieście osób. Mieszkańcy domagają się, żeby dzieci podróżowały autobusem szkolnym z odpowiednią ilością miejsc siedzących, przystosowanym pod względem bezpieczeństwa, tak jak ma to miejsce w wielu gminach na terenie całego kraju.
Żal mieszkańców Sielc z powodu braku prawdziwego autobusu szkolnego nakłada się na ten sprzed lat z powodu zamknięcia miejscowej szkoły. W przeszłości dzieci z tej wioski nie musiały nigdzie dojeżdżać, bo podstawówka była na miejscu. Teraz opustoszała szkoła służy już tylko do organizacji wyborów, lub zebrań wiejskich. To najbliższe, we wtorek 10 marca będzie poświęcone warunkom, w jakich podróżują dzieci do Końskowoli. Sprawa ta ma być także przedmiotem dyskusji podczas obrad gminnej komisji do spraw oświaty.

Co na to wszystko władze gminy Końskowola? Wójt Stanisław Gołębiowski odmówił nam komentarza. Do sprawy wrócimy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 12 marca 2015 o 18:02

nic się nie zmieni, chyba że nie daj Boże dojdzie do nieszczęśliwego wypadku to wtedy rozwiązanie się znajdzie jak zwykle w Polsce "POLAK MĄDRY PO SZKODZIE" a media ogólnopolskie- telewizja nie pozostawią suchej nitki na władzy końskiej niedoli .u nas w ŻYRZYNIE mamy swoje autobusy szkolne i niema problemu tak jest i w Kurowie dziwi mnie ignorowanie tego problemu przecież to jest w interesie wójta aby mógł spać spokojnie 

Avatar
hanka / 12 marca 2015 o 17:46

jego słowa i obietnice są nic niewarte liczą się dla niego zyski kosztem bezpieczeństwa dzieciaków, co jest wyjątkowo nieludzkie dla normalnego człowieka,jak  rządzi ponad 20 lat to uważa że jest najmądrzejszy, a ciemny lud niech siedzi cicho

Avatar
Gość / 12 marca 2015 o 12:14

Aby obiecywać potrafi, zabrał podstawówkę, obiecał że dzieciaki będą bezpiecznie dojeżdżać! i co? i gówno ! po wyborach, mozecie go cmoknąć w pompkę. A jaką piękną drogę mamy! teraz jej nie będą poprawiać, bo tiry rozjeżdżą. To po co nam taka droga którą tiry porozjeżdżają! trzeba zrobić konkretną, bo Pini raczej się rozwija niż zamka - w końcu wójt zwolnił ich z podatku, niech działają.

a Sielce, co tam. Niech siedzą cicho, dostały w końcu ostatnio wodociąg i dom ludowy ( śmiechu warte ocieplenie) z wymienionym dachem.

Taki wielki dobroczyńca że aż strach o coś poprosić bo jeszcze spełni nasze prośby.

Aby obiecywać potrafi, zabrał podstawówkę, obiecał że dzieciaki będą bezpiecznie dojeżdżać! i co? i gówno ! po wyborach, mozecie go cmoknąć w pompkę. A jaką piękną drogę mamy! teraz jej nie będą poprawiać, bo tiry rozjeżdżą. To po co nam taka droga którą tiry porozjeżdżają! trzeba zrobić konkretną, bo Pini raczej się rozwija niż zamka - w końcu wójt zwolnił ich z podatku, niech działają.

a Sielce, co tam. Niech siedzą cicho, dostały w końcu ostatnio wodociąg i dom ludowy ( śmiechu warte ocieplenie) z wymienionym dachem.

Taki... rozwiń

Avatar
kazio / 12 marca 2015 o 07:44

Wójtowi żebraczynie się przecież należy te marne 12 patoli. Teraz dobrodziej musi

zadbać o wpływy do gminnej kasy żeby mu nie zabrakło na skromną pensyjkę.

W trosce o czystość podniósł nam opłaty za wywóz śmieci z 35 do 60 zł miesięcznie

a w kolejce czeka woda i ścieki . Dzieciaki z rodzicami i radnym to trochę przesadzają.

Wójt raz jechał jednym kursem i się przecież zmieścił a przecież jak wszyscy wiemy

 aż taki wypasiony to jeszcze nie jest.

Avatar
staś / 11 marca 2015 o 21:07

a co na to policja czy taki sposób dowozu dzieci może uznać za bezpieczny,macie gminę przecież biedną bo wójt zarabia w Końskowoli więcej niż starosta Puław po ostatniej podwyżce  na 12.100zł a na cywilizowany dowóz dzieciaków się żałuje to jest "kraj" -rodzice nie odpuszczajcie racja jest po waszej stronie  

Avatar
LEO / 10 marca 2015 o 21:14

ŻENADA,GMINA OSZCZEDZA NA BEZPIEZEŃSTWIE NA NAJMŁODSZYCH DZIECIACH,PORAŻKA

Avatar
krysia / 10 marca 2015 o 19:07

a ja mam pytanie nie mogłaby ta emka jechać 3 razy??

tak żeby się to rozłożyło na kilka kursów

jedna o 6:45

druga 7:05

trzecia 7:35

i spowrotem

12:45

13:25

14:35

żeby się rozłożyła ilość dzieci??

wiem że tak działa autobus szkolny w kurowie

tu nie ma tak dobrze co prawda jest tylko emka, ale niech do cholery będzie dla nas

Avatar
gosc / 10 marca 2015 o 18:15

A gdzie q rwa te szumnie zapowiadane gimbusy?? Przecież po likwidacjach szkół dzieci miały być dowożone do oddalonych szkół specjalnymi "gimbusami". Znów nas w wała zrobili. dobrodzieje cholera

Avatar
gość / 12 marca 2015 o 18:02

nic się nie zmieni, chyba że nie daj Boże dojdzie do nieszczęśliwego wypadku to wtedy rozwiązanie się znajdzie jak zwykle w Polsce "POLAK MĄDRY PO SZKODZIE" a media ogólnopolskie- telewizja nie pozostawią suchej nitki na władzy końskiej niedoli .u nas w ŻYRZYNIE mamy swoje autobusy szkolne i niema problemu tak jest i w Kurowie dziwi mnie ignorowanie tego problemu przecież to jest w interesie wójta aby mógł spać spokojnie 

Avatar
hanka / 12 marca 2015 o 17:46

jego słowa i obietnice są nic niewarte liczą się dla niego zyski kosztem bezpieczeństwa dzieciaków, co jest wyjątkowo nieludzkie dla normalnego człowieka,jak  rządzi ponad 20 lat to uważa że jest najmądrzejszy, a ciemny lud niech siedzi cicho

Avatar
Gość / 12 marca 2015 o 12:14

Aby obiecywać potrafi, zabrał podstawówkę, obiecał że dzieciaki będą bezpiecznie dojeżdżać! i co? i gówno ! po wyborach, mozecie go cmoknąć w pompkę. A jaką piękną drogę mamy! teraz jej nie będą poprawiać, bo tiry rozjeżdżą. To po co nam taka droga którą tiry porozjeżdżają! trzeba zrobić konkretną, bo Pini raczej się rozwija niż zamka - w końcu wójt zwolnił ich z podatku, niech działają.

a Sielce, co tam. Niech siedzą cicho, dostały w końcu ostatnio wodociąg i dom ludowy ( śmiechu warte ocieplenie) z wymienionym dachem.

Taki wielki dobroczyńca że aż strach o coś poprosić bo jeszcze spełni nasze prośby.

Aby obiecywać potrafi, zabrał podstawówkę, obiecał że dzieciaki będą bezpiecznie dojeżdżać! i co? i gówno ! po wyborach, mozecie go cmoknąć w pompkę. A jaką piękną drogę mamy! teraz jej nie będą poprawiać, bo tiry rozjeżdżą. To po co nam taka droga którą tiry porozjeżdżają! trzeba zrobić konkretną, bo Pini raczej się rozwija niż zamka - w końcu wójt zwolnił ich z podatku, niech działają.

a Sielce, co tam. Niech siedzą cicho, dostały w końcu ostatnio wodociąg i dom ludowy ( śmiechu warte ocieplenie) z wymienionym dachem.

Taki... rozwiń

Avatar
kazio / 12 marca 2015 o 07:44

Wójtowi żebraczynie się przecież należy te marne 12 patoli. Teraz dobrodziej musi

zadbać o wpływy do gminnej kasy żeby mu nie zabrakło na skromną pensyjkę.

W trosce o czystość podniósł nam opłaty za wywóz śmieci z 35 do 60 zł miesięcznie

a w kolejce czeka woda i ścieki . Dzieciaki z rodzicami i radnym to trochę przesadzają.

Wójt raz jechał jednym kursem i się przecież zmieścił a przecież jak wszyscy wiemy

 aż taki wypasiony to jeszcze nie jest.

Avatar
staś / 11 marca 2015 o 21:07

a co na to policja czy taki sposób dowozu dzieci może uznać za bezpieczny,macie gminę przecież biedną bo wójt zarabia w Końskowoli więcej niż starosta Puław po ostatniej podwyżce  na 12.100zł a na cywilizowany dowóz dzieciaków się żałuje to jest "kraj" -rodzice nie odpuszczajcie racja jest po waszej stronie  

Avatar
LEO / 10 marca 2015 o 21:14

ŻENADA,GMINA OSZCZEDZA NA BEZPIEZEŃSTWIE NA NAJMŁODSZYCH DZIECIACH,PORAŻKA

Avatar
krysia / 10 marca 2015 o 19:07

a ja mam pytanie nie mogłaby ta emka jechać 3 razy??

tak żeby się to rozłożyło na kilka kursów

jedna o 6:45

druga 7:05

trzecia 7:35

i spowrotem

12:45

13:25

14:35

żeby się rozłożyła ilość dzieci??

wiem że tak działa autobus szkolny w kurowie

tu nie ma tak dobrze co prawda jest tylko emka, ale niech do cholery będzie dla nas

Avatar
gosc / 10 marca 2015 o 18:15

A gdzie q rwa te szumnie zapowiadane gimbusy?? Przecież po likwidacjach szkół dzieci miały być dowożone do oddalonych szkół specjalnymi "gimbusami". Znów nas w wała zrobili. dobrodzieje cholera

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 10 11

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 39 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 72 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 38 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 54 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 425 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 13

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!