wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Puławy

Rodzina 500 plus w Puławach. Ponad tysiąc osób czeka na pieniądze

Dodano: 7 kwietnia 2016, 08:19

Pieniądze z programu rządowego „Rodzina 500 plus” zostaną wypłacone w drugiej połowie kwietnia (fot. Radosław Szczęch)
Pieniądze z programu rządowego „Rodzina 500 plus” zostaną wypłacone w drugiej połowie kwietnia (fot. Radosław Szczęch)

Od piątku do wtorku mieszkańcy miasta złożyli już około tysiąca wniosków o przyznanie świadczenia z tytułu rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Ich liczba rośnie każdego dnia. Pierwsze pieniądze będą wypłacone już 20 kwietnia.

W Puławach obsługą klientów programu zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wbrew obawom, większych kolejek nie było. Jak informuje dyrektor ośrodka, każdego dnia puławianie składają około 300 wniosków, z czego 40 procent zarejestrowanych jest drogą elektroniczną.

– Przyjmowanie wniosków cały czas odbywa się spokojnie. Jeśli pojawia się więcej osób, do ich obsługi dysponujemy dodatkowych pracowników. Nie mam jeszcze dokładnych danych, ale dotychczas zarejestrowaliśmy około tysiąca wniosków. Większość z nich jest rozpatrywana pozytywnie – mówi Maria Piastowicz.

Kolejek nie powinno być także w drugiej połowie miesiąca, gdy ruszą wypłaty świadczeń. Zdecydowana większość beneficjentów w składanych dokumentach podaje numer konta bankowego. To właśnie banki najczęściej będą odpowiadać za wypłaty. Na odbiór gotówki w kasie MOPS jak dotąd zdecydowało się niewielu mieszkańców Puław.

Pracownicy ośrodka spodziewają się, że większość wniosków o świadczenia zostanie złożona w ciągu najbliższych ty-godni. To ile w sumie ich będzie, na razie jest niewiadomą. – Sądzę, że obecnie nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku – mówi dyrektor Piastowicz, która zapewnia, że pierwsze pieniądze na kontach mieszkańców pojawią się już 20 kwietnia.

W całym mieście dzieci i młodzieży do 18 roku życia jest ponad 8 tysięcy. Pracownicy MOPS-u szacują, że beneficjentami rządowego programu może stać się nawet dwie trzecie z nich. Jeśli te wyliczenia się potwierdzą, puławskie rodziny w tym roku na dzieci otrzymają około 27 mln złotych, w następnym nawet 36 mln zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!