Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 października 2014 r.
11:15
Edytuj ten wpis

Spór o reklamę wójta Końskowoli w gminnej gazecie

23 31 A A

Reklama ubiegającego się o reelekcję wójta gminy Końskowola znalazła się w gminnej gazetce, której ostatnie wydanie zostało bezpłatnie dostarczone do wszystkich mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To nieuczciwe, bo pozostałe komitety wyborcze nie wiedziały o takiej możliwości - zarzuca jeden z kandydatów na radnego.

Pismo "Echo Końskowoli” wydaje Gminny Ośrodek Kultury, podlegający Urzędowi Gminy. Gazeta jest płatna i wydawana w nakładzie 600 sztuk. Ostatnie wydanie było jednak bezpłatne i dotarło do wszystkich mieszkańców gminy. Nakład zwiększono do 3500 egzemplarzy. Sfinansowała go firma, która otworzyła w Końskowoli prywatny ośrodek zdrowia.

W tym samym numerze, na przedostatniej stronie, ukazała się reklama wójta Stanisława Gołębiowskiego, który w nadchodzących wyborach samorządowych ubiega się o reelekcję. Zdaniem kandydata Prawa i Sprawiedliwości na radnego gminy Leszka Rodzosia, to nieuczciwe.

- Jeden komitet mógł przedstawić swoich kandydatów docierając do wszystkich mieszkańców, a inni nie wiedzieli o takiej możliwości. Nawet jeśli wójt zapłacił za reklamę, to było to nie fair wobec pozostałych - uważa Rodzoś.

- Zapłaciłem według cennika, który obowiązuje wszystkich - odpowiada wójt Gołębiowski. - Czy inni wiedzieli, że gazeta będzie dostarczana bezpłatnie do wszystkich mieszkańców? Za niewiedzę się płaci. Każdy ma możliwość wykupienia ogłoszenia w gminnej gazecie - dodaje.

Potwierdza to Agnieszka Brzozowska, redaktor naczelna "Echa Końskowoli”. - Gdyby ktoś inny zamówił reklamę, zostałaby ona zamieszczona - zapewnia. - O tym, że gazeta będzie kolportowana bezpłatnie w większym nakładzie dowiedzieliśmy się tuż przed zamknięciem wydania. Wcześniej sponsor zmawiał tylko artykuł reklamowy. Nie mieliśmy czasu na rozpowszechnienie tej informacji - dodaje.

Przed wyborami ukaże się jeszcze jeden numer miesięcznika. Redakcja zapewnia, że wszyscy chętni kandydaci będą mogli się w nim zareklamować. Na razie jednak nie wiadomo, czy gazeta znów będzie bezpłatna i dotrze do wszystkich mieszkańców. - Jeśli ponownie zgłosi się sponsor chcący to sfinansować, to przystaniemy na taką propozycję - mówi Agnieszka Brzozowska.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 11:59

Kazio dzięki gdyby nie ty to nic bym nie wiedział. Na stronie BIP Gminy nie ma ani uchwał ani protokolów z sesji. Ja od razu wiedziałem, że tak będzie podwyżki płacy dla wójta i jego świty i pewnie aby patrzeć będzie podwyższka podatków. No cóż jak naród ciemny to głosuje

Avatar
kazio / 27 listopada 2014 o 09:35

Młody przepraszam że bardzo zabolało.

Proponuję teraz otworzyć oczy i zacząć myśleć bo tak

jak przewidywałem wcześniej już na pierwszej sesji

wysoka rada 6 głosami za,1 przeciw, 8 wstrzymujących się

(nie bardzo wiem od czego się wstrzymali ale domyślam się że od odpowiedzialności) podniosła niezastąpionemu wójtowi pobory,

m.in z twoich podatków do max. możliwej ustawowo kwoty

12 100zł miesięcznie. Na sesji następnej ustali diety dla siebie po

400zł miesięcznie bo teraz nie mogli ze względu na statut .

Ciekaw jestem ile będzie głosów wstrzymujących się.

Zastanawia mnie tu jeszcze jedna rzecz.

DLACZEGO z podobnych względów z-cy przewodniczącego rady gminy poprzedniej kadencji mogli pobierać miesięczne wynagrodzenie? GDZIE BYŁA PANI PRAWNIK?

Jeszcze jedno. Zachęcam do lektury protokołów z sesji rady

i sprawdzenia jak w sprawie podwyżek głosowali nasi wybrańcy.

Młody przepraszam że bardzo zabolało.

Proponuję teraz otworzyć oczy i zacząć myśleć bo tak

jak przewidywałem wcześniej już na pierwszej sesji

wysoka rada 6 głosami za,1 przeciw, 8 wstrzymujących się

(nie bardzo wiem od czego się wstrzymali ale domyślam się że od odpowiedzialności) podniosła niezastąpionemu wójtowi pobory,

m.in z twoich podatków do max. możliwej ustawowo kwoty

12 100zł miesięcznie. Na sesji następnej ustali diety dla siebie po

400zł miesięcznie bo teraz nie mogli ze względu ... rozwiń

Avatar
gonzo12 / 20 listopada 2014 o 16:10

http://daa.pl/matka_..._szok_w_okolicy

co Tu wiecej pisac. dla mnie szok. dla kogos takiego DOZYWOCIE!!!

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 12:36

Niestety ciemny naród Końskowoli głosował na Gołębiowskiego, a w raz z nim na starą nową radę gminy.

Nie można tego nazwać niczym innym jak tylko ciemnotą. Wcale nie zdziwię się jak pierwsze uchwały nowej rady to będzię podwyżka pensji dla wójta i radnych, podwyżka podatków.

Ech ciemnota.

Nasza Rada Gminy

Jakby rodem  w PRL-u

Na jej czele Pani Gosia

która z mieszkańców lubi robić łosia

Rada, która nic nie radzi

Tylko jej wodzowi wciąż w zad włazi

Co wódż sobie zaplanuje

To mu Rada przyklaskuje

I tak rządzi niepodzielnie

Pięć kadencji na urzędzie

Ps. wierszyk nieco zmodyfikowany ale zaporzyczony z sąsiedniego forum.

Niestety ciemny naród Końskowoli głosował na Gołębiowskiego, a w raz z nim na starą nową radę gminy.

Nie można tego nazwać niczym innym jak tylko ciemnotą. Wcale nie zdziwię się jak pierwsze uchwały nowej rady to będzię podwyżka pensji dla wójta i radnych, podwyżka podatków.

Ech ciemnota.

Nasza Rada Gminy

Jakby rodem  w PRL-u

Na jej czele Pani Gosia

która z mieszkańców lubi robić łosia

Rada, która nic nie radzi

Tylko jej wodzowi wciąż w zad włazi

Co w... rozwiń

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 17:23

http://plurl.pw/wypa...nym_skrzyowaniu

Wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu 2 osoby zgineły. 6 rannych (dwoje dzieci) Kobieta spowodowała wypadek miała prawie 4 promile alkoholu !!!

Avatar
ziutek / 17 listopada 2014 o 17:09
I kto wygrał wybory.Gołębiowski!!! I tak miało być
Avatar
bialas / 13 listopada 2014 o 11:39

http://plurl.pw/katastrofa_na_skrzyowaniu

Alkoholik rozjeżdza grupę nastolatków 4 kobiety 3 chłopaków. 3 kobiety nie zyja i 2 facetów. Nagranie z kamery ; /. Co z tą Polską...

Avatar
mlo / 12 listopada 2014 o 13:46

Drogi panie młody. Jak czytam pana komentarze to myślę że powinien

pan się podpisywać  JARZĄBEK bo coś za dużo tego

łubu-dubu niech nam żyje prezes naszego burdelu.

ty buraku

Avatar
Gość / 7 listopada 2014 o 22:34

nie szkoda bo nie będzie rządził- społeczeństwo Gminy Końskowola swój rozum ma i pijaka na urząd nie wybierze.

Poprzyjmy zatem akcję " Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" ! 

Avatar
Kazio / 6 listopada 2014 o 07:56

Drogi panie młody. Jak czytam pana komentarze to myślę że powinien

pan się podpisywać  JARZĄBEK bo coś za dużo tego

łubu-dubu niech nam żyje prezes naszego burdelu.

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 11:59

Kazio dzięki gdyby nie ty to nic bym nie wiedział. Na stronie BIP Gminy nie ma ani uchwał ani protokolów z sesji. Ja od razu wiedziałem, że tak będzie podwyżki płacy dla wójta i jego świty i pewnie aby patrzeć będzie podwyższka podatków. No cóż jak naród ciemny to głosuje

Avatar
kazio / 27 listopada 2014 o 09:35

Młody przepraszam że bardzo zabolało.

Proponuję teraz otworzyć oczy i zacząć myśleć bo tak

jak przewidywałem wcześniej już na pierwszej sesji

wysoka rada 6 głosami za,1 przeciw, 8 wstrzymujących się

(nie bardzo wiem od czego się wstrzymali ale domyślam się że od odpowiedzialności) podniosła niezastąpionemu wójtowi pobory,

m.in z twoich podatków do max. możliwej ustawowo kwoty

12 100zł miesięcznie. Na sesji następnej ustali diety dla siebie po

400zł miesięcznie bo teraz nie mogli ze względu na statut .

Ciekaw jestem ile będzie głosów wstrzymujących się.

Zastanawia mnie tu jeszcze jedna rzecz.

DLACZEGO z podobnych względów z-cy przewodniczącego rady gminy poprzedniej kadencji mogli pobierać miesięczne wynagrodzenie? GDZIE BYŁA PANI PRAWNIK?

Jeszcze jedno. Zachęcam do lektury protokołów z sesji rady

i sprawdzenia jak w sprawie podwyżek głosowali nasi wybrańcy.

Młody przepraszam że bardzo zabolało.

Proponuję teraz otworzyć oczy i zacząć myśleć bo tak

jak przewidywałem wcześniej już na pierwszej sesji

wysoka rada 6 głosami za,1 przeciw, 8 wstrzymujących się

(nie bardzo wiem od czego się wstrzymali ale domyślam się że od odpowiedzialności) podniosła niezastąpionemu wójtowi pobory,

m.in z twoich podatków do max. możliwej ustawowo kwoty

12 100zł miesięcznie. Na sesji następnej ustali diety dla siebie po

400zł miesięcznie bo teraz nie mogli ze względu ... rozwiń

Avatar
gonzo12 / 20 listopada 2014 o 16:10

http://daa.pl/matka_..._szok_w_okolicy

co Tu wiecej pisac. dla mnie szok. dla kogos takiego DOZYWOCIE!!!

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 12:36

Niestety ciemny naród Końskowoli głosował na Gołębiowskiego, a w raz z nim na starą nową radę gminy.

Nie można tego nazwać niczym innym jak tylko ciemnotą. Wcale nie zdziwię się jak pierwsze uchwały nowej rady to będzię podwyżka pensji dla wójta i radnych, podwyżka podatków.

Ech ciemnota.

Nasza Rada Gminy

Jakby rodem  w PRL-u

Na jej czele Pani Gosia

która z mieszkańców lubi robić łosia

Rada, która nic nie radzi

Tylko jej wodzowi wciąż w zad włazi

Co wódż sobie zaplanuje

To mu Rada przyklaskuje

I tak rządzi niepodzielnie

Pięć kadencji na urzędzie

Ps. wierszyk nieco zmodyfikowany ale zaporzyczony z sąsiedniego forum.

Niestety ciemny naród Końskowoli głosował na Gołębiowskiego, a w raz z nim na starą nową radę gminy.

Nie można tego nazwać niczym innym jak tylko ciemnotą. Wcale nie zdziwię się jak pierwsze uchwały nowej rady to będzię podwyżka pensji dla wójta i radnych, podwyżka podatków.

Ech ciemnota.

Nasza Rada Gminy

Jakby rodem  w PRL-u

Na jej czele Pani Gosia

która z mieszkańców lubi robić łosia

Rada, która nic nie radzi

Tylko jej wodzowi wciąż w zad włazi

Co w... rozwiń

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 17:23

http://plurl.pw/wypa...nym_skrzyowaniu

Wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu 2 osoby zgineły. 6 rannych (dwoje dzieci) Kobieta spowodowała wypadek miała prawie 4 promile alkoholu !!!

Avatar
ziutek / 17 listopada 2014 o 17:09
I kto wygrał wybory.Gołębiowski!!! I tak miało być
Avatar
bialas / 13 listopada 2014 o 11:39

http://plurl.pw/katastrofa_na_skrzyowaniu

Alkoholik rozjeżdza grupę nastolatków 4 kobiety 3 chłopaków. 3 kobiety nie zyja i 2 facetów. Nagranie z kamery ; /. Co z tą Polską...

Avatar
mlo / 12 listopada 2014 o 13:46

Drogi panie młody. Jak czytam pana komentarze to myślę że powinien

pan się podpisywać  JARZĄBEK bo coś za dużo tego

łubu-dubu niech nam żyje prezes naszego burdelu.

ty buraku

Avatar
Gość / 7 listopada 2014 o 22:34

nie szkoda bo nie będzie rządził- społeczeństwo Gminy Końskowola swój rozum ma i pijaka na urząd nie wybierze.

Poprzyjmy zatem akcję " Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" ! 

Avatar
Kazio / 6 listopada 2014 o 07:56

Drogi panie młody. Jak czytam pana komentarze to myślę że powinien

pan się podpisywać  JARZĄBEK bo coś za dużo tego

łubu-dubu niech nam żyje prezes naszego burdelu.

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 2

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 6 9

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 12

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 32

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 32 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.