Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 kwietnia 2016 r.
14:45

Wandale połamali betonowe słupy wkopane w ziemię. Nagroda za złapanie sprawców

0 17 A A
Ciężka praca postawienia niemal setki betonowych słupów chroniących nowe boisko poszła na marne. Wandale zniszczyli większość z nich. Fot. UG Końskowola
Ciężka praca postawienia niemal setki betonowych słupów chroniących nowe boisko poszła na marne. Wandale zniszczyli większość z nich. Fot. UG Końskowola

Nieznani sprawcy zniszczyli ogrodzenie nowego boiska w Końskowoli. Wójt Stanisław Gołębiowski za pomoc w ich ujęciu wyznaczył nagrodę w wysokości tysiąca złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

80 betonowych, wkopanych na pół metra w ziemię słupów, które do niedawna otaczały teren nowego boiska sportowego przy ul. Pożowskiej, zostało połamanych przez wandali. Pozostałe 19 wykopano i rzucono na ziemię. Sprawców tego aktu wandalizmu jak dotąd nie udało się ustalić.

Słupy, jak wyjaśnia Piotr Próchniak z Urzędu Gminy Końskowola, miały chronić przed rozjeżdżaniem trawę, która niedawno została zasiana na boisku. Sam obiekt miał zostać otwarty w tym roku. Władze chciały przeznaczyć go na potrzeby treningowe miejscowej drużyny piłkarskiej oraz zainteresowanej sportem młodzieży.

Nikt nie przypuszczał, że betonowe słupy będą komuś przeszkadzać. Wartość zniszczeń oszacowano na około 1,5 tysiąca złotych.

Poszukiwaniem wandali zajmuje się puławska policja. Każdy, kto może pomóc w identyfikacji sprawców oraz ich ujęciu może liczyć na wdzięczność lokalnych władz. Wójt Stanisław Gołębiowski wyznaczył 1000 złotych nagrody za wskazanie wandali. Informacje dotyczące tej sprawy osobiście lub telefonicznie można zgłaszać dzwoniąc na numer UG Końskowola lub puławskiej komendy policji.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
si / 29 kwietnia 2016 o 09:14
Odnośnie tego ogrodzenia bez przesady jakie zbrojenie.Ogrodzenie miało być tymczasowe do czasu kiedy urośnie trawa!! Kto by pomyślał że jakiemuś pacanowi będą przeszkadzać słupki!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 23:09
Moim zdaniem pół metra to za mało! Słupy powinny być wkopane poniżej granicy przemarzania gruntu.
Avatar
Gosc / 27 kwietnia 2016 o 21:28

to jakaś paranoja, słupy warte 1500 zł a nagroda od wójta 1000 zł?To lepiej kupić nowe za 1500 zł.A poza tym wstyd to ogrodzenie, jak na klepisku w Zimbabwe albo na przedmieściach Soweto.


Wiesz, nie zawsze chodzi o kasę. Czasami chodzi o sam fakt i w tym przypadku tak jest. Nie ważne ile kosztowały słupy i ile wynosi nagroda. Wójt z pewnoscią chciałby wiedzieć co to za "mądry " zrobił. Gdyby Tobie ktoś rozwalił bramę domyślam się, że też byś chętnie chciał obejrzeć jego facjatę

Wiesz, nie zawsze chodzi o kasę. Czasami chodzi o sam fakt i w tym przypadku tak jest. Nie ważne ile kosztowały słupy i ile wynosi nagroda. Wójt z pewnoscią chciałby wiedzieć co to za "mądry " zrobił. Gdyby Tobie ktoś rozwalił bramę domyślam się, że też byś chętnie chciał obejrzeć jego facjatę rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 09:33
jak można połamać betonowy słup?
Avatar
gość / 27 kwietnia 2016 o 09:21

"Dobra zmiana"...

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 07:01

Sąsiad który ma inne zdanie na temat przebiegu granicy działek :)

...i to jest właściwy trop.

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 06:59
Połamać betonowy słup to raczej trzeba by jakiegoś ciężkiego sprzętu użyć.... Poza tym komu by się chciało wykopywać tyle betonu z ziemi? Po jaki huj?
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 23:10
to jakaś paranoja, słupy warte 1500 zł a nagroda od wójta 1000 zł? To lepiej kupić nowe za 1500 zł. A poza tym wstyd to ogrodzenie, jak na klepisku w Zimbabwe albo na przedmieściach Soweto.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 21:49
Na budynku GJUK jest monitoring może przynajmniej jakieś poszlaki nagrał!?
Avatar
vlad_de_sade / 26 kwietnia 2016 o 18:00

Sąsiad który ma inne zdanie na temat przebiegu granicy działek :)

Avatar
si / 29 kwietnia 2016 o 09:14
Odnośnie tego ogrodzenia bez przesady jakie zbrojenie.Ogrodzenie miało być tymczasowe do czasu kiedy urośnie trawa!! Kto by pomyślał że jakiemuś pacanowi będą przeszkadzać słupki!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 23:09
Moim zdaniem pół metra to za mało! Słupy powinny być wkopane poniżej granicy przemarzania gruntu.
Avatar
Gosc / 27 kwietnia 2016 o 21:28

to jakaś paranoja, słupy warte 1500 zł a nagroda od wójta 1000 zł?To lepiej kupić nowe za 1500 zł.A poza tym wstyd to ogrodzenie, jak na klepisku w Zimbabwe albo na przedmieściach Soweto.


Wiesz, nie zawsze chodzi o kasę. Czasami chodzi o sam fakt i w tym przypadku tak jest. Nie ważne ile kosztowały słupy i ile wynosi nagroda. Wójt z pewnoscią chciałby wiedzieć co to za "mądry " zrobił. Gdyby Tobie ktoś rozwalił bramę domyślam się, że też byś chętnie chciał obejrzeć jego facjatę

Wiesz, nie zawsze chodzi o kasę. Czasami chodzi o sam fakt i w tym przypadku tak jest. Nie ważne ile kosztowały słupy i ile wynosi nagroda. Wójt z pewnoscią chciałby wiedzieć co to za "mądry " zrobił. Gdyby Tobie ktoś rozwalił bramę domyślam się, że też byś chętnie chciał obejrzeć jego facjatę rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 09:33
jak można połamać betonowy słup?
Avatar
gość / 27 kwietnia 2016 o 09:21

"Dobra zmiana"...

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 07:01

Sąsiad który ma inne zdanie na temat przebiegu granicy działek :)

...i to jest właściwy trop.

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 06:59
Połamać betonowy słup to raczej trzeba by jakiegoś ciężkiego sprzętu użyć.... Poza tym komu by się chciało wykopywać tyle betonu z ziemi? Po jaki huj?
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 23:10
to jakaś paranoja, słupy warte 1500 zł a nagroda od wójta 1000 zł? To lepiej kupić nowe za 1500 zł. A poza tym wstyd to ogrodzenie, jak na klepisku w Zimbabwe albo na przedmieściach Soweto.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 21:49
Na budynku GJUK jest monitoring może przynajmniej jakieś poszlaki nagrał!?
Avatar
vlad_de_sade / 26 kwietnia 2016 o 18:00

Sąsiad który ma inne zdanie na temat przebiegu granicy działek :)

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 6 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0