Avia - Lublinianka 1:0. Kartki, kontrowersje i jeden gol

Dodano: 2 kwietnia 2016, 20:24

Avia zrobiła duży krok w kierunku pierwszej ósemki tabeli. Świdniczanie pokonali w sobotę po bardzo zaciętym spotkaniu Lubliniankę 1:0. Walki nie brakowało, kontrowersji także, bo jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Pierwsza połowa to mnóstwo walki i niewiele okazji pod obiema bramkami. W 29 minucie kibice obejrzeli pierwszy celny strzał, który oddał Mateusz Majewski. Gracz gości uderzał z rzutu wolnego, ale Konrad Zacharski nie miał najmniejszych problemów ze skuteczną interwencją. W 40 minucie powinno być 1:0 dla żółto-niebieskich. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Robert Kazubski dobrze wyszedł w powietrze i zdołał oddać strzał głową, pomylił się jednak dosłownie o centymetry.

Początek drugiej części, to więcej „rąbanki” w środku pola niż gry w piłkę, ale tego właśnie można było się spodziewać po derbach. Sporo pracy miał sędzia, który w sumie pokazał siedem żółtych kartek. Wreszcie groźnie zrobiło się w 63 minucie, kiedy Wojciech Białek z kilku metrów nie potrafił pokonać Pawła Lipca po dobrej centrze Marcina Byszewskiego. Później posypały się kolejne upomnienia od arbitra. Kolejną okazję miejscowi stworzyli w 83 minucie. Wówczas ładnie z powietrza huknął Kamil Starok.

Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce w 90 minucie. Paweł Lipiec wychodził do dośrodkowania i przy okazji powalił Kamila Oziemczuka. Sędzia zdecydował się podyktować rzut karny. Lublinianka ostro protestowała i domagała się odgwizdania pozycji spalonej, na trybuny odesłany został nawet trener Marek Sadowski. Niewzruszony całym zamieszaniem okazał się być Białek i pewnym strzałem z jedenastu metrów zapewnił Avii trzy bezcenne punkty. Po chwili popularny „Biały” miał jeszcze jedną szansę. Biegł praktycznie przez pół boiska sam na bramkę Lipca jednak nie znalazł po raz drugi sposobu na bramkarza przyjezdnych.

Avia Świdnik – Lublinianka 1:0 (0:0)

Bramka: Białek (90+1 – z karnego).

Avia: Zacharski – Kazubski, Szymala (82 Starok), Maciejewski, Barański, Byszewski, Orzędowski, Oziemczuk (90 Podstawka), Bogusz, Mateusz Wołos (61 Nowak), Białek.

Lublinianka: Lipiec – Michał Wołos, Kosiarczyk (80 Stefański), Mazurek, Świech, Kaganek, Sobiech, Gutek (63 Banachiewicz), Dobrowolski, Czulowski (87 Sadowski), Majewski.

Żółte kartki: Byszewski, Barański, Bogusz – Michał Wołos, Czułowski, Świech, Dobrowolski.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin). Widzów: 800.

hary
(8) komentarzy

Gość (6 kwietnia 2016 o 21:30) 0
Zarówno Avia jak i Lublinianka,muszą dużo lepiej zagrać następne mecze.Avia z sąsiadem gra o 6pkt.Poziom był taki że na następnych meczach będzie ciężko o 400widzów.W Świdniku musi się znaleźć jakiś lepszy sponsor bo i siata jak i noga niezła bieda. Szkoda że Augusta Westland mają Avię gdzieś,bo stać ich na coś więcej niż podtrzymywanie Avii przy życiu.
Gość (4 kwietnia 2016 o 21:17) 0
I co z tego że avia się utrzyma kasa jest prawdopodobnie do końca rundy a potem to chyba koniec klubu lub może prezesi zamiast golić klub coś wymyślą bo na razie w klubie bida a biletów sprzedawać na mecze nie można, czyżby klub taki bogaty czy "ktoś " czegoś nie dopilnował podobnie jak z murawą faktycznie wygląda jak hala w górach po zejściu owiec.......
hary
hary (4 kwietnia 2016 o 10:11) 0
Chciałbym aby Motor awans a utrzymanie Lublinianka ,Avia ,Orleta możektoś z regionu ale mało prawdopodobne zobaczymy .Lepsza wygrana Avi niż remis to nadzieja na następne mecze
Gość (3 kwietnia 2016 o 21:55) 0
boisko dla obu drużyn takie samo, ale sędzia kiepski chyba wzieli go z B klasy i do zawodników na ty walił a pod koniec to prawie się piłkażyki bili a kalosz stał i patrzył może hokeja kiedyś gwizdał żenada
Gość (3 kwietnia 2016 o 09:00) 0
Boisko sprawialo wrażenie jakby przez tydzien wypasano na nim setke owiec. Poziom sportowy obu druzyn żenujący, zagubiony sedzia, cztery celne strzały obu drużyn przez cały mecz, jedna nieco kontrowersyjna bramka, 9 zółtych kartek i kilka setek zdegustowanych kibiców- oto opis meczu w skrócie.