Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

25 marca 2017 r.
16:29

Avia Świdnik – Karpaty Krosno 2:1. Wojciech Białek bohaterem

0 9 A A
Dwa gole Wojciecha Białka dały Avii wygraną nad Karpatami Krosno
Dwa gole Wojciecha Białka dały Avii wygraną nad Karpatami Krosno (fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Piłkarze Avii Świdnik po nieudanym początku rundy wiosennej wreszcie zdobyli trzy punkty. Zespół trenera Jacka Ziarkowskiego zatrzymał na własnym obiekcie rozpędzone Karpaty Krosno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po nienajlepszym początku rundy mecz przeciwko drużynie z Krosna zapowiadał się jako niezwykle wymagające zawody. Karpaty znakomicie rozpoczęły rundę wiosenną i w trzech dotychczasowych spotkaniach zdobywali komplety „oczek”.

 - Żeby wygrać musimy dać z siebie sto dziesięć procent. Zagrać ofensywnie, nie bać się zaatakować– mówił przed spotkaniem Wojciech Białek cytowany przez klubowy portal. – Gdzieś z tyłu głowy siedzą niepowodzenia z poprzednich spotkań. To mnie jeszcze mocniej motywuje do tego, by w sobotę zwyciężyć – dodał zawodnik Avii.

Doświadczony napastnik nie rzucał słów na wiatr. Białek już w 8 minucie wpisał się na listę strzelców i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Półgodziny później do remisu doprowadził Dawid Cempa, ale to nie podłamało gospodarzy. W 41 minucie znowu do siatki zespołu z Krosna trafił Białek i świdniczanie zeszli na przerwę prowadząc.

W drugiej części spotkania zespół trenera Ziarkowskiego skutecznie bronił wypracowanej przewagi i nie popełnił błędów z poprzednich wiosennych spotkań. Tym razem Avia zagrała w pełni skoncentrowana do ostatniego gwizdka sędziego i zatrzymała pokonała zespół Karpat.

Avia Świdnik – Karpaty Krosno 2:1 (2:1)

Bramki: Białek (8 i 41) – Cempa (38)

Żółte kartki: Mazurek, Herda, Mroczek, Szymala, Czułowski.

Avia: Gieresz – Kazubski, Mazurek, Maciejewski, Herda – Szymala – Mroczek (90. Starok), Piekarski, Czułowski, Dikij (46. Bogusz, 85. Wołos) – Białek

Karpaty: Stępień – Kantor, Kołodziej, Dąbek, Paszek – Buszta, Mordec, Skiba, Kuliga – Stepankow – Cempa

Sędziował: Mariusz Kwiatek (Włodawa)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adolf H. / 27 marca 2017 o 17:45
Michalik i milicyjna flaga na płocie. wstyd
Avatar
gnyp / 26 marca 2017 o 19:20
Chłopaki się nareszcie rokęcili. Grają swoje i mają płacone systematycznie i na czas! A nie jak dotychczas- czyli wcale. Avia - husaria wchodu!
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 16:38
Panowie trzeba jak motor załatwić 2 mecze i gramy o ligę. A ja myślałem ze tam ich skręca Alechyba ssą za krotcy na motor
Avatar
Aviak / 25 marca 2017 o 22:31
Cieszę się że jestem Świdniczaninem mogę wkoncu chodzić z podniesioną głową. Za to dziękuję trenerowi Ziarkowskiemu i całej drużynie. Nasza Świdnicka husaria tak ma być wielki szacun.
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 20:43
Stare zdjęcie, lipa że gazeta z tradycjami nie zwraca na to uwagi!!! AVIA GÓRĄ!!!
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 20:41
I bez orzedowskiego . Widać nie ma ludzi niezastapionych bo Seba grał piach ostatnio
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 20:15
A mnie sie mecz podobal ,bylo wiele walki i przede wszystkim byly sytuacje bramkowe, Karpaty pomimo iz przegraly to zagraly calkiem niezle zawody. W Avii w koncu zaczyna grac Piekarski i oby sie chlopak rozruszal na dobre.
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 18:26
Mecz nie był porywający Ale trzeba powiedzieć ze chłopaki połączyli. Bravo Avia!!!!
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 17:46
Brawo AVIA,wreszcie waleczna drużyna z jesieni!
Avatar
Adolf H. / 27 marca 2017 o 17:45
Michalik i milicyjna flaga na płocie. wstyd
Avatar
gnyp / 26 marca 2017 o 19:20
Chłopaki się nareszcie rokęcili. Grają swoje i mają płacone systematycznie i na czas! A nie jak dotychczas- czyli wcale. Avia - husaria wchodu!
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 16:38
Panowie trzeba jak motor załatwić 2 mecze i gramy o ligę. A ja myślałem ze tam ich skręca Alechyba ssą za krotcy na motor
Avatar
Aviak / 25 marca 2017 o 22:31
Cieszę się że jestem Świdniczaninem mogę wkoncu chodzić z podniesioną głową. Za to dziękuję trenerowi Ziarkowskiemu i całej drużynie. Nasza Świdnicka husaria tak ma być wielki szacun.
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 20:43
Stare zdjęcie, lipa że gazeta z tradycjami nie zwraca na to uwagi!!! AVIA GÓRĄ!!!
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 20:41
I bez orzedowskiego . Widać nie ma ludzi niezastapionych bo Seba grał piach ostatnio
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 20:15
A mnie sie mecz podobal ,bylo wiele walki i przede wszystkim byly sytuacje bramkowe, Karpaty pomimo iz przegraly to zagraly calkiem niezle zawody. W Avii w koncu zaczyna grac Piekarski i oby sie chlopak rozruszal na dobre.
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 18:26
Mecz nie był porywający Ale trzeba powiedzieć ze chłopaki połączyli. Bravo Avia!!!!
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 17:46
Brawo AVIA,wreszcie waleczna drużyna z jesieni!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 219 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.