Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ 1:2. Trzy minuty, dwa gole

Dodano: 4 marca 2017, 15:21

(fot. KS AVIA ŚWIDNIK)

Piłkarze Avii mają za sobą inaugurację rundy wiosennej. Niestety, w dużo lepszych nastrojach mecz w Świdniku kończyło Podhale Nowy Targ. Goście w końcówce odwrócili losy spotkania i ostatecznie wygrali 2:1

W pierwszym starciu obu ekip padł identyczny wynik. Wówczas pełną pulę zgarnęli jednak piłkarze Jacka Ziarkowskiego. W sobotnim spotkaniu długo wydawało się, że żółto-niebiescy rozpoczną piłkarską wiosnę od wygranej.

Pierwszą połowę ważnym golem „do szatni” zakończył Krystian Mroczek, który okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu pod bramką gości W pierwszej części o gola mógł się także pokusić Patryk Czułowski, który wyszedł wysoko do bramkarza gości i ten próbując wybić piłkę trafił w rywala, a futbolówka nieznacznie minęła słupek.

Po zmianie stron gospodarze mieli kilka sytuacji i mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Spudłował Wojciech Białek, a Michał Maciejewski został zablokowany. Efekt? Po raz kolejny okazało się, że niewykorzystane okazje lubią się mścić. Między 73, a 75 minutą Taras Jaworski zdobył dwie bramki i ostatecznie z wygranej cieszyło się Podhale.

Zawodnik z Ukrainy pojawił się na boisku dopiero w 62 minucie. To mu jednak wystarczyło, żeby zostać bohaterem. Najpierw miał sporo szczęścia, bo rykoszet zmylił Łukasza Gieresza i było 1:1. Po chwili Jaworski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Sebastiana Orzędowskiego i zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty.

– Mamy mały niedosyt, bo bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby chyba remis – ocenia Michał Maciejewski, obrońca Avii. – Pierwsza bramka dla rywali była niefartowna, bo gdyby nie rykoszet, to Łukasz złapałby piłkę. Karny? Moim zdaniem to jednak była słuszna decyzja sędziego. Zaczynamy wiosnę źle, ale się nie załamujemy. Daliśmy z siebie wszystko, a zabrakło nam trochę szczęścia. Po przerwie mieliśmy optyczną przewagę, rywale nam praktycznie nie zagrażali i można było pokusić się o drugiego gola. Sam miałem dobrą szansę, ale w ostatniej chwili zostałem zablokowany – dodaje „Maciej”.

Za tydzień Avia znowu zagra u siebie. Tym razem zmierzy się z JKS Jarosław. Początek spotkania zaplanowano na godz. 13.

Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ 1:2 (1:0)

Bramki: Mroczek (45), Jaworski (73,75-z karnego).

Avia: Gieresz – Herda (86 Sołdecki), Mazurek, Maciejewski, Dykij, Wołos (77 Skowroński), Piekarski, Orzędowski, Mroczek, Czułowski (70 Bogusz), Białek.

Podhale: Sotnicki – Basta, Bedronka, Mikołajczyk, Silczuk – Piwowarczyk (55 Potoniec), Świerzbiński (88 Hreśka), Ligienza, Luberda (62 Jaworski), Komorek (89' Drobnak) – Nawrot.

Żółte kartki: Orzędowski, Mroczek, Piekarski – Ligienza, Bedronka, Komorek, Nawrot, Silczuk.

Sędziował: Piotr Burak (Zamość). Widzów: 500.

Gosc
lysy5
(16) komentarzy

Gosc
Gosc (5 marca 2017 o 18:20) 0
Należało brać Orzechowskiego lub Smole z Tomasovi czy Niewegloewskiego który został w Lubartowie.
Gość (5 marca 2017 o 14:00) 0
Kolego w Avi nie ma kokosow wszyscy są na podobnym poziomie. Z tego co wiem to trener Od razu zaznaczył ze kominów nie będzie dla zawodników. Jak komuś nie pasowało to aut. I to jest dobra polityka. Ten zespół jest ok i zacznie grać
lysy5
lysy5 (5 marca 2017 o 09:52) 0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kibic napisał:
Za dużo w Avii byłych Motorowców. A oni są przyzwyczajeni do pobierania pieniedzy za nic
Kolego przestan. W tamtej rundzie Mroczek z Czulowskim dawali z siebie wszystko ,wczoraj Piekarski z Dikijem nie byli najgorsi, moim zdaniem Orzedowski z Maciejewskim byli slabsi, ale nie wolno zarzucic im brak walki ,w Avii nawalila taktyka nie mozna grac caly czas dlogiej pilki na Bialka , gdzie byly boki? No i jeszcze tak skutecznosc
Gość (4 marca 2017 o 23:50) 0
AVIO głowa do góry!!!!! Gramy dalej!!!!
Gosc
Gosc (4 marca 2017 o 23:08) 0
Obrona to najbardziej newralgiczne formacja Avii. Od czasu kontuzji Baranskiego zaczęły się kłopoty z utrzymaniem tułów. Dykij raczej go nie zastąpi należało przed runda wiosenna rozejrzeć się za bardziej klasowym obrońca który uporządkować ta formacje i wprowadził spokój. Może należałoby ściągnąć Arkadiusza Jasitczaka byłego środkowego obrońcę Błękitnych Stargard lub Mariusza Gogola z Olimpii Zambrów. Ci obrońcy są wolnymi zawodnikami więc można w każdej chwili podpisać z którymś kontrakt.