Euro 2017 U-21

Hiszpania – Włochy 3:1. Saul bohaterem, finał Euro U-21 dla faworyta

Dodano: 27 czerwca 2017, 23:06

(fot. x-news/Press Focus)

Nie było niespodzianki w drugim meczu półfinałowym UEFA Euro U-21. Hiszpania pokonała reprezentację Włoch 3:1, a bohaterem wielkiego faworyta imprezy w Polsce był Saul Niguez. Piłkarz Atletico Madryt zdobył wszystkie trzy bramki dla swojej drużyny.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Można nawet powiedzieć, że ciut lepsze wrażenie sprawiali gracze Luigiego di Biagio. Saul i Marco Asensio potrafili ładnie rozprowadzić akcję, ale brakowało wykończenia. Po zmianie stron wszystko się jednak zmieniło.

Pierwszą próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności Saul dał w 52 minucie. Wówczas po kapitalnej akcji Daniela Ceballosa pomocnik Atletico ideanie przyjął piłkę i błyskawicznie uderzył do rogu, a Gianlugi Donnarumma nie mógł nic poradzić. Po chwili Włosi wpadli w jeszcze większe tarapaty, bo Roberto Gagliardini obejrzał drugi żółty kartonik i już w 58 minucie musiał przedwcześnie udać się do szatni.

Mimo liczebnego osłabienia Włosi się nie poddali. Federico Bernardeschi zdecydował się na solową akcję, strzelił zza pola karnego, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i utrudniła interwencję bramkarzowi Hiszpanii, który musiał sięgnąć do siatki.

Nadzieje kibiców Italii odżyły jednak tylko na chwilę. Kolejne fragmenty, to świetna postawa głównego faworyta imprezy w Polsce. Piłkarze Alberta Celadesa w wielu akcjach bawili się z rywalami. Potrafili wymieniać podania na dużej szybkości, a przeciwnicy byli bezradni. W 65 minucie Saul huknął z dystansu i było 2:1. Później po akcji skrzydłem Asensio ten sam gracz zakończył strzelanie na stadionie w Krakowie pakując piłkę do siatki po krótkim rogu. Przy okazji zdobywając też swojego czwartego gola na Euro U-21, w zaledwie trzecim występie. Świetne zawody rozgrywał też Daniel Ceballos, który kilka razy mijał rywali, jak slalomowe tyczki.

Hiszpania była faworytem i zdecydowanie potwierdziła te opinie we wtorek wygrywając w bardzo dobrym stylu 3:1. W nagrodę zmierzy się w piątek w wielkim finale z Niemcami.

Hiszpania – Włochy 3:1 (0:0)

Bramki: Saul Niguez (53, 65 i 74s) – Bernardeschi (62).

Hiszpania: Arrizabalaga – Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny – Ceballos (89 Oyarzabai), Llorente, Saul Niguez – Deulofeu (83 Denis Suarez), Sandro Ramirez (78 Williams), Asensio.

Włochy: Donnarumma – Calabria, Caldara, Rugani, Barreca – Benassi (87 Garritano), Gagliardini, Pellegrinie, Chiesa – Petagna (73 Cerri), Bernardeschi.

Żółte kartki: Benassi, Gagliardini (Włochy)

Czerwona kartka: Gagliardini (Włochy, 58 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Slavko Vinczić (Słowenia). Widzów: 13105.