Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

29 września 2016 r.
18:58

Górnik Łęczna - Lech Poznań w piątek o 20.30 na Arenie Lublin

0 20 A A
Fot. Maciej Kaczanowski<br />
<br />
Sergiusz Prusak
Fot. Maciej Kaczanowski

Sergiusz Prusak

Często zdarza się, że w ligowych meczach piłkarze grają przeciwko byłym klubom, ale rzadko kiedy skala zjawiska jest aż tak duża. W kadrze Górnika znajduje się bowiem aż siedmiu piłkarzy, którzy mają za sobą występy w poznańskim Lechu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najwięcej, bo 58 spotkań, w klubie ze stolicy Wielkopolski zaliczył Vojo Ubiparip. Przemysław Pitry pojawiał się na murawie 52 razy, Paweł Sasin – 39, a Szymon Drewniak – 30. W pierwszym zespole Kolejorza terminowali także Radosław Pruchnik, Dawid Smug oraz Grzegorz Piesio. Żaden z nich nie zaliczył jednak debiutu w lidze.

Co ciekawe, wśród wszystkich piłkarzy Górnika największym fanem Lecha jest Sergiusz Prusak, choć on akurat nigdy nie był zawodnikiem poznańskiego klubu.

– Zawsze będę miał Lecha w sercu, ale wychodząc na boisko o tym zapominam. Wiem, jakie barwy teraz reprezentują, gdzie gram i chcę zdobyć trzy punkty. Wyjdę na boisko podwójnie zmotywowany. Nie było mi jeszcze dane wygrać z Lechem w ekstraklasie. Chciałbym, żeby w końcu przyszła ta pora, bo mamy fajną passę, warto byłoby ją podtrzymać. Atmosfera w drużynie także jest super. Nic, tylko grać i wygrywać – mówi golkiper łęcznian.

Dzisiejsze spotkanie będzie wyjątkowe także dla Jana Bednarka, który miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Łęcznej. Górnik chciał go nawet zatrzymać na dłużej, ale Lech postawił weto. Teraz 20-latek jest podstawowym stoperem Kolejorza i prawdopodobnie w Lublinie zagra w wyjściowej jedenastce.

– Przed meczem czy po meczu przybijemy ze sobą piątkę, pożartujemy. Jesteśmy kolegami, Janka tutaj bardzo dobrze wspominamy, ale gdy tylko zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, tak on dla nas, jak my dla niego, staniemy się wrogami na tym boisku i będziemy chcieli to pokazać – zapewnia Prusak.

Po dziesięciu ligowych kolejkach Górnik Łęczna i Lech Poznań dzieli pięć miejsc w ligowej tabeli, ale zaledwie dwa punkty. W nieco lepszej formie są gospodarze, którzy w ostatnich trzech spotkaniach wywalczyli pięć „oczek”. Z kolei Duma Wielkopolski nie potrafi wygrać od dwóch meczów.

W składach obu zespołów zabraknie kilku kontuzjowanych piłkarzy. Lech przyjechał do Lublina bez Dariusza Dudki, Roberta Gumnego i Nickiego Bille Nielsena, ale za to z Paulusem Arajuurim, który wyleczył już uraz pachwiny. Z kolei Górnik będzie musiał radzić sobie bez przechodzących rehabilitację po urazach Adriana Basty i Ubiparipa, Łukasza Mierzejewskiego, który nadrabia treningowe zaległości oraz Drewniaka – ze względu na zapis w umowie wypożyczenia pomiędzy Lechem i Górnikiem. Pod znakiem zapytania stoi także występ Bartosza Śpiączki, który przed tygodniem w Szczecinie podkręcił staw skokowy.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 19:31
+1
napisała jakaś sfrustrowana miernota. Jedź do siebie na wichurę kibicować
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 17:39
Do Sawa:piszesz o"tamtej wsi"a chcesz klubu z "tamtej wsi"u siebie.Odpowiedz sobie na pytanie czy jestes madry.Zresztą nie musisz hehe.A kiedy na wiejskiej arenie po meczu z Lechem będzie nawet 4 tys.gapiow?Bo na następnych meczach już raczej nie.Zresztą dwa ostatnie spotkania dobitnie to pokazały.Ale idź pajacyku weź trabke i z tymi 6 tys.jedź i pij póki popcornu i coli nie zbraknie hehe
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 17:29
pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla każdego ***kredytyk.pl od 100zł do 200.000zł odbierz pieniądze! - chwilówki na dowód bez zaświadczeń bik - kredyty przez internet, dla firm - kredyt na mieszkanie/hipotekę - kredyt samochodowy, pożyczka na dowód bez dochodów - kredyty pozabankowe, gotówkowe i konsolidacyjne wypełnij krótki wniosek a my do ciebie bezpłatnie oddzwonimy i przestawimy najlepszą ofertę dla ciebie! więcej różnych kredytów tu ***kredytyk.pl/gotowka.php
Avatar
ch.w.d.A / 30 września 2016 o 15:51
Cyrk Arena ciąg dalszy
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 15:34
za podniesienie cen biletu nie wybieramy się ze znajomymi!!! przegięcie ch.
Avatar
marna prowokacja / 30 września 2016 o 14:42
Alvaro napisał:
czyli jednak pomimo "bojkotu" będziecie na Arenie żeby się o moją flagę zatroszczyć ? Fajnie. Moje dziecko będzie miało szalik. Również się zatroszczycie ? Prezesie Kapelko. Cierpliwości.
na 99% to sciemniasz  ale jak ty tak na serio  chcesz z flaga wejsc to chyba ci się kraje pomyliły, to nie hiszpania, nawet jak nie ma zorganizowanego dopingu to na twoim miejscu bym to 3 razy przemyslal(albo i 4)
Avatar
Sawa / 30 września 2016 o 14:40
i takich 100-150 kretynów nie może pogrzebać bardzo słusznej decyzji o przeniesieniu meczy Górnika na Arenę. To jest taki właśnie poziom dyskusji. Dziś na Arenie min. 6 tys. A przypomnijcie mi proszę kiedy ostatnio na tamtej wsi tyle było ? ile razy w sezonie było ponad 2 tys. (bez darmowych dzieci z całego województwa).
Avatar
górnikoarena hools / 30 września 2016 o 14:21
Alvaro napisał:
czyli jednak pomimo "bojkotu" będziecie na Arenie żeby się o moją flagę zatroszczyć ? Fajnie. Moje dziecko będzie miało szalik. Również się zatroszczycie ? Prezesie Kapelko. Cierpliwości.
Wpadniemy weźmiemy flage, a potem uszczęsliwimy twoją żone która została w domu, wpadniemy do niej we dwóch- bo tak własnie najbardziej lubi,ale pewnie ci o tym nie mówiła, za to z ciebie zawsze ma wielką beke jak sie z nia widzimy.KAPELKO WYNOCHA ZAKLAMAŃCU !!!
Avatar
Alvaro / 30 września 2016 o 10:26
czyli jednak pomimo "bojkotu" będziecie na Arenie żeby się o moją flagę zatroszczyć ? Fajnie. Moje dziecko będzie miało szalik. Również się zatroszczycie ? Prezesie Kapelko. Cierpliwości.
Avatar
lu / 30 września 2016 o 08:43
Wpadniesz z flagą, super, to faktycznie wypijesz piwo - takie, które sam sobie nawarzysz.KAPELKO NIEUDACZNIK !!!
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 17:39
Do Sawa:piszesz o"tamtej wsi"a chcesz klubu z "tamtej wsi"u siebie.Odpowiedz sobie na pytanie czy jestes madry.Zresztą nie musisz hehe.A kiedy na wiejskiej arenie po meczu z Lechem będzie nawet 4 tys.gapiow?Bo na następnych meczach już raczej nie.Zresztą dwa ostatnie spotkania dobitnie to pokazały.Ale idź pajacyku weź trabke i z tymi 6 tys.jedź i pij póki popcornu i coli nie zbraknie hehe
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 17:29
pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla każdego ***kredytyk.pl od 100zł do 200.000zł odbierz pieniądze! - chwilówki na dowód bez zaświadczeń bik - kredyty przez internet, dla firm - kredyt na mieszkanie/hipotekę - kredyt samochodowy, pożyczka na dowód bez dochodów - kredyty pozabankowe, gotówkowe i konsolidacyjne wypełnij krótki wniosek a my do ciebie bezpłatnie oddzwonimy i przestawimy najlepszą ofertę dla ciebie! więcej różnych kredytów tu ***kredytyk.pl/gotowka.php
Avatar
ch.w.d.A / 30 września 2016 o 15:51
Cyrk Arena ciąg dalszy
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 15:34
za podniesienie cen biletu nie wybieramy się ze znajomymi!!! przegięcie ch.
Avatar
marna prowokacja / 30 września 2016 o 14:42
Alvaro napisał:
czyli jednak pomimo "bojkotu" będziecie na Arenie żeby się o moją flagę zatroszczyć ? Fajnie. Moje dziecko będzie miało szalik. Również się zatroszczycie ? Prezesie Kapelko. Cierpliwości.
na 99% to sciemniasz  ale jak ty tak na serio  chcesz z flaga wejsc to chyba ci się kraje pomyliły, to nie hiszpania, nawet jak nie ma zorganizowanego dopingu to na twoim miejscu bym to 3 razy przemyslal(albo i 4)
Avatar
Sawa / 30 września 2016 o 14:40
i takich 100-150 kretynów nie może pogrzebać bardzo słusznej decyzji o przeniesieniu meczy Górnika na Arenę. To jest taki właśnie poziom dyskusji. Dziś na Arenie min. 6 tys. A przypomnijcie mi proszę kiedy ostatnio na tamtej wsi tyle było ? ile razy w sezonie było ponad 2 tys. (bez darmowych dzieci z całego województwa).
Avatar
górnikoarena hools / 30 września 2016 o 14:21
Alvaro napisał:
czyli jednak pomimo "bojkotu" będziecie na Arenie żeby się o moją flagę zatroszczyć ? Fajnie. Moje dziecko będzie miało szalik. Również się zatroszczycie ? Prezesie Kapelko. Cierpliwości.
Wpadniemy weźmiemy flage, a potem uszczęsliwimy twoją żone która została w domu, wpadniemy do niej we dwóch- bo tak własnie najbardziej lubi,ale pewnie ci o tym nie mówiła, za to z ciebie zawsze ma wielką beke jak sie z nia widzimy.KAPELKO WYNOCHA ZAKLAMAŃCU !!!
Avatar
Alvaro / 30 września 2016 o 10:26
czyli jednak pomimo "bojkotu" będziecie na Arenie żeby się o moją flagę zatroszczyć ? Fajnie. Moje dziecko będzie miało szalik. Również się zatroszczycie ? Prezesie Kapelko. Cierpliwości.
Avatar
lu / 30 września 2016 o 08:43
Wpadniesz z flagą, super, to faktycznie wypijesz piwo - takie, które sam sobie nawarzysz.KAPELKO NIEUDACZNIK !!!
Avatar
Alvaro / 30 września 2016 o 07:43
Urojona potęga Motoru vel Spartakusa. To już nawet śmieszne nie jest. Walnijcie się w te swoje łyse pały. Ten klub wielki to już był. Należy się z tym pogodzić. A ja jade zobaczyć mojego kochanego Lecha, wypić piwo, poświętować i nie bać się , że ktoś mi zaje.....e flagę mojego własnego Klubu. Nie szukam tam futbolowej finezji, bo cos takiego w tym smutnym kraju nie istnieje.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.