INNE

Grała liga LNBA. Alpaca lepsza w meczu na szczycie

Dodano: 11 lipca 2016, 14:06
Autor: (kk)

Rywalizacja w meczu Alpacy AlfaChem z Kaddi była bardzo zacięta. O piłkę walczą Jakub Walęciuk (nr 9) i Bartłomiej Jóźwiakowski<br />

Po czwartej kolejce LNBA jedynym niepokonanym zespołem w LNBA jest Ekbud. W grupie A to miano straciła drużyna Kaddi, która w sobotę przegrała z Alpacą AlfaChem 43:52.

Obie ekipy do tego spotkania przystąpiły w osłabionych składach. W Kaddi zabrakło Mateusza Prażmo, z kolei w Alpace nieobecnych było aż pięciu zawodników. W tej sytuacji to Kaddi wydawało się być faworytem spotkania.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, chociaż lekką przewagę zachowywała Alpaca AlfaChem. Zyskała ją już w pierwszej kwarcie, którą rozpoczęła od zdobycia sześciu punktów z rzędu. W drugiej odsłonie ta różnica jeszcze powiększyła się i na przerwę podopieczni Michała Gwiazdowskiego schodzili prowadząc 30:18. W drugiej połowie Kaddi próbowało jeszcze odrobić straty, ale Alpaca nie dała już sobie wyrwać zwycięstwa. U triumfatorów wyróżnił się Jakub Walęciuk, zdobywca siedemnastu punktów. U pokonanych nie do zatrzymania był Bartłomiej Jóźwiakowski, autor 26 punktów.

– Brak pełnego składu nie napawał nas optymizmem przed rozpoczęciem spotkania. Na nasze szczęście rywale mieli podobny problem. Udowodniliśmy, że jesteśmy liczącą się siłą w wyścigu o mistrzostwo ligi LNBA - powiedział Michał Gwiazdowski, kapitan i manager Alpaca-Alfachem.

W grupie B bardzo ciekawie było w starciu Mavericks Plus i Team51. W konfrontacji doświadczenia z młodością zwyciężyła młodość. Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się już w pierwszej połowie, po której Team51 prowadził 35:16. W dalszej części spotkania Gerard Nawrocki oraz jego koledzy kontrolowali losy meczu i odnieśli pewny triumf. W ich szeregach znakomicie spisał się Marcin Mochol, który dopisał do swojego konta 29 punktów. U przegranych na wyróżnienie zasłużył Michał Mącik. Doświadczony gracz zdobył siedemnaście punktów i zebrał jedenaście piłek.

Grupa A: RPT-Razem Ponad Ton – Domik Pasywny 39:26 * Arkada – Ibra Poniatowa 47:37 * Kaddi – Alpaca AlfaChem 43:52

1. Alpaca                         4         7     229-140
  2. Kaddi                           4         7     244-183
  3. Arkada                        4         7     193-175
  4. RPT                              4         5     180-241
  5. Domik                         4         5     108-178
  6. Ibra                              4         4     130-169

16 lipca: Alpaca – RPT * Ibra – Kaddi * Domik – Arkada.

Grupa B: Virr – AlbanShot 58:43 * Mavericks Plus – Team51 53:63

1. Ekbud                          3         6     152-103
  2. Team51                       4         6     213-186
  3. Virr                              3         5     134-139
  4. Mavericks                   3         4     140-140
  5. AlbanShot                   3         3     108-176

16 lipca: AlbanShot – Mavericks * Ekbus – Virr.

(5) komentarzy

Gość (13 lipca 2016 o 07:55) 0
idą szeroko jeb!@#$%^
Gość (12 lipca 2016 o 16:47) 0
"Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się już w pierwszej połowie, po której Team51 prowadził 35:16. W dalszej części spotkania Gerard Nawrocki oraz jego koledzy kontrolowali losy meczu i odnieśli pewny triumf." - jeżeli Pan redaktor oglądał mecz to inaczej pojmujemy kontrolę. Jeszcze 3 minuty i by przegrali, ale ok niech będzie. Do następnego kontrolowania ;)
Gość (12 lipca 2016 o 15:51) 0
jeżeli prawdą jest chociaż 50% z informacji umieszczonych na plakacie (***lnba.azs.umcs.pl/sezon-2016/2017-!.htm) to wciągną ich (llk) nosem. trudno, ile można prosić chociażby o wodę na meczach lub statystyki...
Gość (12 lipca 2016 o 14:41) 0
SZCZEGÓLNIE NA UWAGĘ ZASŁUGUJE FAKT, ŻE JEST TO TWÓR NIESTETY BARDZO MŁODY, A JUŻ UDOWADNIA, ŻE SIĘ DA!!! NIESTETY EKIPA LLK CHYBA NIGDY TEGO NIE ZROZUMIE I TEGO POZIOMU NIE OSIĄGNIE :(
Gość (12 lipca 2016 o 09:32) 0
Czad! gratulacje dla chłopaków z azsu za organizacje!!!