Piłka nożna

Budowlani Lublin – Alfa Bydgoszcz 98:0. Rozgromili Alfę Bydgoszcz

Autor: (grom)

W meczu rozegranym awansem Budowlani Lublin odnieśli najwyższe zwycięstwo w sezonie
Kibice, którzy przybyli w sobotnie popołudnie na stadion przy ul. Krasińskiego mogli być zadowoleni. Fani Budowlanych obejrzeli ciekawe, szybkie spotkanie, zakończone historycznym zwycięstwem. Gospodarze zdeklasowali Alfę Bydgoszcz wygrywając 98:0.

Zespół trenera Sebastiana Berestka przystąpił do meczu po trzech tygodniach przerwy. Pauza wynikała z faktu przełożenia spotkania z KS Budowlanymi Łódź z 4 października dopiero na 22 listopada. Między innymi dlatego szkoleniowiec Budowlanych obawiał się sobotniej konfrontacji.

– Zbyt długie przerwy w grze wybijają z rytmu meczowego i zawsze wpływają niekorzystnie na postawę zespołu – mówił przed pierwszym gwizdkiem Berestek.

Dodatkowym utrudnieniem był fakt nieznajomości przeciwnika.

– Poza suchymi wynikami z ligi nic więcej nie wiemy o zespole z Bydgoszczy – ubolewał.

Okazało się, że skromne informacje o Alfie nie stanowiły przeszkody na drodze do końcowego sukcesu. Mecz rozpoczął przyłożeniem Adam Bobruk. Po 10 minutach przewaga wynosiła już 17 punktów.

Budowlani doskonale realizowali przedmeczową taktykę, byli niezwykle skuteczni. Swój dzień miał Wojciech Król, który aż sześć razy położył piłkę na polu punktowym gości.

Najlepszym punktującym okazał się jednak Piotr Skałecki. Etatowy kopacz lublinian zapisał na swoim koncie trzy przyłożenia, do których dołożył jeszcze dziewięć podwyższeń. Taki dorobek dał mu 33 "oczka”.

Już do przerwy gospodarze rozbijali przeciwnika (43:0). Ostatecznie wygrali 98:0 i ponownie zostali liderem.

Budowlani Lublin – Alfa Bydgoszcz 98:0 (43:0)

Budowlani: Ziemak (60 Gąska), A. Bobruk (50 Mazur), Wiecaszek (60 Łuczyński), Bartoszewski, Kelberaszwili, Zduńczuk, Zając, Król, Łukaszek (35 Lubisz), Skałecki, Dzioch (55 M. Rachwał), K. Szczepański (63 Baran), G. Szczepański (58 J. Rachwał), Maksim, Tatara (63 Janeczko).

Punkty: Piotr Skałecki 33, Wojciech Król 30, Grzegorz Szczepański 10, Arkadiusz Maksim 10, Adam Bobruk 5, Tomasz Zduńczuk 5, Konrad Zając 5.