Hetman Żółkiewka – Granica Dorohusk 2:1. Grała chełmska okręgówka

Dodano: 21 maja 2017, 18:01
Autor: (grom

Mimo gry w osłabieniu Hetman pokonał Granicę Dorohusk
Mimo gry w osłabieniu Hetman pokonał Granicę Dorohusk (fot. Hetman Żółkiewka)

Hetman Żółkiewka strzelił zwycięskiego po dobitce rzutu karnego i wygrał mecz w osłabieniu.

Spotkanie w Żółkiewce miało swoją dramaturgię. Zarówno gospodarze, jak i goście przeżywali chwile radości i smutku. Najpierw ze zdobytej pierwszej bramce cieszyli się miejscowi. Bramkarza Granicy pokonał już w ósmej minucie Marcin Kufrejski. Odpowiedź przyjezdnych to piękne trafienie z woleja Dominika Swatka.

– W tym okresie byliśmy lepsi. Coś zacięło się w naszej grze po czerwonej kartce – tłumaczy kierownik Hetmana Andrzej Koprucha. Od 30 minuty gospodarze mieli jednego zawodnika mniej. Czerwienią ukarany został Michał Bloch, który faulował zawodnika przyjezdnych wychodzącego na czystą pozycję strzelecką.

I choć po tym incydencie okazje mieli Rafał Bielak, Karol Strug i Michał Rycerz, to w dalszym ciągu był remis 1:1. Decydująca była 75 minuta, kiedy bramkarz Granicy Paweł Jabłoński sfaulował w polu karnym Struga. Egzekutorem „11” był Michał Kasperek, którego strzał trafił w słupek. Na szczęście dla Hetmana czujnością wykazał się wprowadzony w drugiej połowie Michał Rycerz, który popisał się skuteczną dobitką. – Nie było łatwo, ale wygraliśmy – podsumował kierownik Hetmana.

– Po raz kolejny okazało się, że dysponuję dwoma różnymi drużynami. Przez 45 minut rozgrywaliśmy bardzo dobre spotkanie, w drugiej połowie było już znacznie gorzej. Widać, że zespołowi brakuje doświadczenia i boiskowego cwaniactwa. Grając w przewadze powinniśmy „rozklepać” przeciwnika. A tak, przegraliśmy – ubolewa grający trener Granicy Arkadiusz Słomka.

Hetman Żółkiewka – Granica Dorohusk 2:1 (1:1)

Bramki: Kufrejski (8), Rycerz (75) – Swatek (21).

Czerwona kartka: Michał Bloch (Hetman) w 30 min, za faul.

Hetman: Ścibak – Skrzypczyński, Bloch, Armaciński, Wójcik, Małek (68 Więczkowski), Sobiech (55 Rycerz), Kasperek, Kufrejski (46 Hawerczuk), Strug (90 Dąbrowski), Bielak.

Granica: Jabłoński – Lutruk, Ruszkiewicz, Niemiec, Okoń, Sokołowski (60 Giedz), Biniuk, Swatek, Furmanik (75 Zagoła), Słomka, Szymczuk.

Goście nie przyjechali

Nie odbył się mecz Sparty Rejowiec Fabryczny z Vitrum Wola Uhruska. Spotkanie w ramach 21 kolejki miało zostać rozegrane w sobotę w południe. Jednak… – goście do nas nie przyjechali – tłumaczy Robert Szokaluk, prezes klubu z Rejowca Fabrycznego. – Dotarli tylko sędziowie. Po regulaminowych 15 minutach sędzia odgwizdał walkowera.

– Mieliśmy problemy z autokarem, który zepsuł się przed samym wyjazdem – tłumaczy Roman Wielgus, kierownik klubu z Woli Uhruskiej. – W poniedziałek wyślemy w tej sprawie pismo do Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Decyzję co do wyniku tego spotkania podejmie Wydział Gier ChOZPN.

Zagrają 24 maja

W środę, 24 maja, o godzinie 17.30, odbędzie się zaległe spotkanie Spółdzielcy Siedliszcze z Ogniwem Wierzbica. Mecz był już dwa razy przekładany, najpierw z 30 kwietnia, następnie z 17 maja.

Alvaro
(8) komentarzy

Gość (23 maja 2017 o 09:37) 0
Bystrzaku chodzi tu o.zespoly z chelmskiej okregowki a nie ze start jest "chelmski"
Alvaro
Alvaro (23 maja 2017 o 08:53) 0
Start nie jest żadnych "chełmskim zespołem" ! Zapamiętaj to raz na zawsze.
Gość (23 maja 2017 o 07:41) 0
...wlasnie!!!nawet mimo wszystko start ma wiecej sswoich zawodnikow!! Aczkolwiek na takim poziomie sciaganie tak ogranych zawodnikow jak p.wojcik, ryc, bodziak..jaki to ma sens...?macie uks ..mace skad brac i swoi miejscowi..tradycje zostaja...a tak..spina bo awans awans...i co ..bedzie awans i dalej 3-4 pewnie sciagiecie..jak kiedys z lecznej..!no ale kazdy ma swoja mniejsza badz wieksza polityke..tak czy owak powaodzenia...lepiej zeby "nas" chelmskich zespolow bylo coraz wiecej w tej 4 lidze a nie tylko lubelskie i lubelskie..wcale nie lepsze
Gość (23 maja 2017 o 07:33) 0
A w takim EKO w pierwszej jedenastce sobow, romaniuk, sheluk, magdysh, jedrzejuk, witkowski...to przeciez z zewnatrz..wiec odpuscie.z tym licytowaniem sie....
Gość (23 maja 2017 o 07:30) 0
Nie no teraz to przesadziliscie panowie z rozanki....z tego co sledze sklady i kadry....to w takiej sparcie w kadrze gdzie.maja 20zawodnikow ...wychowankow jest 16