Autor: MAWI

Trener AZS PSW Robert Rożański tym razem nie mógł być zadowolony<br />
<br />
Trener AZS PSW Robert Rożański tym razem nie mógł być zadowolony

Piłkarska ekstraliga kobiet W 9. kolejce zespoły z Łęcznej i Białej Podlaskiej grały ze zmiennym szczęściem. To był średnio udany weekend dla kibiców kobiecej piłki nożnej w naszym regionie. Z dwójki drużyn występujących na najwyższym szczeblu rozgrywek zadowolony może być tylko Górnik Łęczna. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Mazurkiewicza pokonał na własnym boisku AZS Wrocław 2:1.

Wynik w Łęcznej został ustalony już w pierwszej połowie spotkania. Gospodynie bardzo szybko, bo już w 5 min, objęły prowadzenie dzięki bramce Agnieszki Jędrzejewicz. Rywalki nie zamierzały się jednak poddawać bez walki faworyzowanym łęczniankom i po niespełna kwadransie doprowadziły do wyrównania. To jednak tylko podrażniło „zielono-czarne”, które w 34 min, za sprawą gola Anny Sznyrowskiej, znów objęły prowadzenie i jak się później okazało nie oddały go już do samego końca.

Dla Górnika to piąte zwycięstwo w tym sezonie, w tym trzecie na własnym boisku. Łęcznianki utrzymały dzięki temu trzecie miejsce w tabeli. W następnej kolejce powalczą o punkty na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec (sobota, godz. 11).

Na tarczy z wyjazdowego meczu z Mitechem Żywiec wróciły tym razem zawodniczki AZS PSW Biała Podlaska. Spotkanie od początku nie układało się po myśli akademiczek. Już w 3 min Mitech zdobył gola dającego mu prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy Edyta Kanclerz musiała sięgnąć do siatki po raz drugi. Tak samo jak w Łęcznej, w drugiej połowie meczu w Żywcu, kibice nie zobaczyli już goli.

Po tej przegranej podopieczne trenera Roberta Różańskiego spadły w tabeli z piątego na szóste miejsce. Porażka zabolała bialczanki tym bardziej, że ostatnio miały dobrą passę, notując cztery z rzędu zwycięstwa i nie tracąc bramki. (mawi)

Górnik Łęczna – AZS Wrocław 2:1 (2:1)

Bramki: Jędrzejewicz (5), Sznyrowska (34) – Cichosz (17).

Górnik: Wilk – Parczewska, Hajduk, Górnicka, Szewczuk – Kamczyk (75 Jaszek), Kawalec (72 Kwietniewska), Guściora (46 Zawistowska), Hmirova – Jędrzejewicz (46 Ivaniszyn), Sznyrowska.

Mitech Żywiec – AZS PSW Biała Podlaska 2:0 (2:0)

Bramki: Wnuk (3), Nieciąg (37).

AZS PSW: Kanclerz – Sosnowska, Edel (90 Kusiak), M. Bujalska, J. Bujalska, Konieczna, Cieśla, Kozlynec, Orzepowska, Puk (56 Niedbała), Lefeld.