I LIGA

Bruk Bet Termalika – Górnik 5:1. Śpiączka przypomniał się byłym kolegom

Dodano: 5 lipca 2017, 18:59

Grzegorz Bonin i jego koledzy przegrali wysoko z zespołem z Niecieczy

Dla łęcznian był to trzeci przedsezonowy sparing i drugi w którym musieli uznać wyższość rywala.

Wcześniej Górnik zmierzył się z Polesiem Kock (wygrana 4:1) i Wisłą Płock (porażka 0:1). W planach było także towarzyskie spotkanie przeciwko Stali Stalowa Wola, ale wobec braku zawodników z ważnymi kontraktami sparing ten został odwołany. Jednak w środę nic nie stanęło już na przeszkodzie i zielono-czarni zmierzyli się w Woli Chorzelowskiej z Bruk Bet Termaliką Nieciecza.

W pierwszym składzie łęczyńskiej jedenastki wyszli zawodnicy, którzy w ostatnich dniach podpisali nowe umowy z klubem, a w zeszłym sezonie reprezentowali Górnika w ekstraklasie. Do nich dołączony został nowy nabytek Arkadiusz Kasperkiewicz oraz młody i perspektywiczny napastnik Patryk Szysz, który ostatnio był wypożyczony do lubelskiego Motoru. Całość uzupełnili czterej gracze testowani.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla „Słoników”. Już w 7 Sergiusza Prusaka pokonał  Samuel Stefanik i otworzył wynik spotkania. Jednak tuż przed upływem 30 minuty do wyrównania doprowadził Dariusz Jarecki. Łęcznianie nie cieszyli się jednak długo z remisu bo w 34 minucie na listę strzelców wpisał się były gracz Górnika Bartosz Śpiączka i do przerwy o jednego gola lepsi byli piłkarze trenera Mariusza Rumaka.

Po zmianie stron w bramce Górnika pojawił się Dawid Smug. Zmiany nastąpiły także wśród graczy testowanych. Do bramki trafili jednak zawodnicy Termaliki. W 69 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Śpiączka i potwierdził, że warto było wykupić go z Łęcznej. To nie był jednak koniec strzeleckich popisów „Słoników”. W 83 minucie gola na 4:1 zdobył Łukasz Piątek, a trzy minuty później wynik meczu na 5:1 ustalił Martin Miković.

Do rozpoczęcia rozgrywek Nice I ligi zielono-czarni mają w planach rozegranie jeszcze czterech gier kontrolnych. W najbliższą sobotę Górnik ma zmierzyć się u siebie z Pogonią Siedlce. Kolejnymi przeciwnikami łęcznian mają być: Motor Lublin (12 lipca), Radomiak (19 lipca) i Maccabi Netanya (22 lipca). Z kolei pierwszy mecz nowego sezonu łęcznianie rozegrają na wyjeździe. W sobotę 29 lipca ich rywalem będzie beniaminek, zespół Odry Opole.

Bruk Bet Termalica Nieciecza – Górnik Łęczna 5:1 (2:1)

Bramki: Stefanik (7), Śpiączka (34, 69), Piątek (83), Miković (87) – Jarecki (29)

Bruk Bet: Mucha – Słaby, Putiwcew, Kupczak,  Fryc – Miković, Piątek, Jovanović, Stefanik (46 Gutkovskis), Guba (15 Wróbel, 68 Misak) – Śpiączka.

Górnik: Prusak (46 Smug) – Kasperkiewicz, Pitry, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II – zawodnik testowany III., Bonin, Tymiński, Sasin, Jarecki – Szysz. Od 46. minuty grał zawodnik testowany IV.

(16) komentarzy

Gość (6 lipca 2017 o 23:44) 0
Raczej w Lublinie będą mecze, Janusze z Areny już się cieszą.
Gość (6 lipca 2017 o 17:41) 0
Zawodnik testowany w obronie to 26 letni obrońca rezerw Cracovii zero występów powyżej IV ligi!!!!!!!!!!! Ma być dobrze? Niech mi ktoś napisze ze górnik to nie główny kandydat do spadku
Gość (6 lipca 2017 o 11:26) 0
kapelusz cwelu zapraszamy na trybuny to dowiesz sie głośno co o tobie wszyscy myślą a może i na jakiegoś placka sie załapiesz
Gość (6 lipca 2017 o 10:28) 0
Oby tak w lidze, a będzie super.
MECEN ASS
MECEN ASS (6 lipca 2017 o 10:17) 0
Kiedy będzie opublikowane oficjalne stanowisko Klubu w sprawie miejsca rozgrywania meczów domowych w sezonie 2017/2018?