Dodano: 14 lutego 2018, 16:07
Autor: bs

Filip Szewczyk w walce o piłkę z Piotrem Piekarskim
Filip Szewczyk w walce o piłkę z Piotrem Piekarskim (fot. gornik.leczna.pl/facebook)

Zielono-czarni prowadzili po golu Filipa Szewczyka, a w doliczonym czasie gry wyrównującą bramkę dla zespołu Artura Bożyka zdobył Mateusz Olszak

W meczu przeciwko ekipie z Chełma w szeregach Górnika zadebiutował Adrian Łukaszewicz, który w środę podpisał umowę z klubem. 31-letni pomocnik pojawił się w wyjściowej jedenastce i rozegrał całe spotkanie. Jako pierwsi okazję do zdobycia gola mieli zawodnicy trzecioligowca, ale Damian Podleśny był na posterunku i nie dał się zaskoczyć. Górnik najlepszą okazję na gola miał w 43 minucie kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Dariusz Jarecki, ale jego strzał przeleciał nad bramką strzeżoną przez Damiana Drzewieckiego.

W przerwie trener Nazaruk nie zdecydował się na wiele zmian – jedynie Dawid Smug zastąpił między słupkami Damiana Podleśnego. W 53 minucie Górnik powinien prowadzić, ale egzekwujący rzut karny Paweł Sasin strzelił prosto w bramkarza Chełmianki. Jednak dwie minuty później było już 1:0 dla ekipy z Łęcznej, a na listę strzelców wpisał się Filip Szewczyk. I kiedy wydawało się, że łęcznianie odniosą piątą wygraną tej zimy w 90 minucie gola na 1:1 zdobył Mateusz Olszak.

Tym samym bilans gier kontrolnych Górnika przedstawia się następująco: cztery wygrane, trzy porażki i jeden remis. Poza starciem z Chełmianką Górnik dotychczas zwyciężał 2:1 z Siarką Tarnobrzeg i Avią Świdnik, 2:0 z Resovią i 1:0 z Wisłą Puławy. Natomiast zimą lepsi od Grzegorza Bonina i spółki byli piłkarze Stali Stalowa Wola (3:4), Stali Rzeszów (1:2), a także Radomiaka (2:3).

Do pierwszego meczu rundy wiosennej z ekipą Wigier Suwałki łęcznianom pozostało jeszcze 17 dni. Zanim jednak zespół trenera Nazaruka zagra pierwszy mecz o punkty rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. W najbliższą sobotę Górnik zmierzy się z Motorem Lublin, a na zakończenie okresu przygotowawczego rywalami łęcznian będzię inny pierwszoligowiec – Pogoń Siedlce. Z kolei drużyna trenera Bożyka w najbliższą sobotę zmierzy się w Świdniku z tamtejszą Avią.

Górnik Łęczna – Chełmianka 1:1 (0:0)

Bramki: Szewczyk (55) – Olszak (89)

Górnik: Podleśny (46. Smug) – Sasin (70. Pisarczuk), Kasperkiewicz (61. Pruchnik), Wiech, Kosznik (61. Flis), Szewczyk, Karbowy (61. Makowski), Łuszkiewicz, Jarecki, Szerszeń, zawodnik testowany (70. Bonin).

Chełmianka: (skład wyjściowy) Drzewiecki – Kwiatkowski, Wołos, Chodziutko, Kowalczyk, Kompanicki, Uliczny, Piekarski, Banaszak, Budzyński, Olszak.