Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

5 sierpnia 2017 r.
8:08

Po ponad roku przerwy Górnik znów zagra w Łęcznej

Autor: Zdjęcie autora bs
12 10 A A
Grzegorz Bonin w ostatnim ligowym meczu Górnika w Łęcznej zdobył dwa gole. Czy teraz strzeli bramkę po powrocie drużyny na swój stadion?
Grzegorz Bonin w ostatnim ligowym meczu Górnika w Łęcznej zdobył dwa gole. Czy teraz strzeli bramkę po powrocie drużyny na swój stadion? (fot. gornik.leczna.pl)

Dziesiątego maja 2016 roku Górnik pokonał u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:1 w 36 kolejce ekstraklasy, zapewniając sobie utrzymanie i jednocześnie przesądzając o spadku zespołu spod Klimczoka. Był to ostatni mecz na swoim stadionie przed przenosinami drużyny do Lublina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przeciwko Podbeskidziu Górnik zdecydowanie zdominował sytuację na murawie i zagrał bardzo dobre spotkanie. Łupem bramkowym podzielili się Grzegorz Bonin, który zdobył dwa gole, a po jednym trafieniu dopisali Przemysław Pitry, Grzegorz Piesio i Bartosz Śpiączka. Po końcowym gwizdku na trybunach zapanowała ogromna radość. Jednak później zapadła decyzja, że ze względów biznesowych łęcznianie swoje mecze w roli gospodarza w kolejnym sezonie będą rozgrywać na Arenie Lublin.

Tak więc w poprzednim sezonie kibice nie mieli okazji oglądania swoich piłkarzy na stadionie w Łęcznej. Sytuacja zmieniła się po spadku z Lotto Ekstraklasy, a także zmianach we władzach klubu. Pod koniec lipca zapadła decyzja, że zespół w nadchodzącym sezonie zespół wróci na swój stadion. – Nie ukrywam, że w zeszłym sezonie byliśmy w kontakcie z kibicami, których nam brakowało – mówi Paweł Sasin. – Gra na Arenie Lublin nie była uzależniona od nas. Bardzo się cieszymy, że wracamy do domu i mam nadzieję, że ludzie z Łęcznej i okolic będą na naszych meczach – dodaje.

Zadowolony z faktu powrotu do Łęcznej nie kryje także Sergiusz Prusak. – Jestem związany z Górnikiem i Łęczną, gdzie mieszkam. Spędziłem tu już osiem lat i będzie to dla mnie sentymentalny powrót. Podobnie będzie dla Grześka Bonina i Pawła Sasina, którzy są w tym klubie najdłużej. Liczymy na doping naszych fanów. Wiemy, że na najbliższym meczy będą też kibice z Sosnowca. Mamy nadzieję, że stadion będzie żył i oby wsparcie naszych fanów poniosło nas do zwycięstwa – mówi bramkarz Górnika.

Mimo porażki i faktu, że zdecydowanym faworytem sobotniego meczu będzie Zagłębie, w drużynie panuje bojowe nastawienie. – Liczymy na to, że na nasz stadion przyjdą kibice by zobaczyć nowego Górnika, a my zaprezentujemy ciekawą piłkę. Mam nadzieję, że spotkanie zakończy się sukcesem – zapowiada trener Tomasz Kafarski.

 

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 17:53
Gimbaza łęczyńska się oburzyła. Pewnie ,że będziemy siedzieć w naszych lubelskich wypasionych domach , a nie jeździć po okolicznych wsiach i dopingować ogórków. Mamy swój Motor z PRAWDZIWYMI kibicami , którzy są ze swoją drużyną na dobre i na złe , a nie strzelają focha bo im ktoś zabrał zabawki ! Bawcie się sami dzieciaki !
Avatar
Lubelak / 5 sierpnia 2017 o 16:18
Es1979 napisał:
Jesteście żałośni.  Siedzcie sobie w tym Lublinie,  nikt za wami nie tęskni,  wam de facto zostało cieszyć oko meczami z tuzami polskiej piłki na 3 ligowym froncie. Smacznego popcornu życzę. Górnik jest z Łęcznej i tam jest jego dom.  Nie chcecie,  nie przyjeżdżajcie.  Bez pozdrowień
 Trochę pokory bo już całkiem niedługo role się odwrócą i nikt po Was płakać nie będzie. To jasne że Janusze popcorn Areny płaczą bo im zabrali "drużyne" ale nie mieszaj w to Motoru. Górnik w końcu gra tam gdzie jego miejsce i to chyba jasne. Natomiast pisanie o 3 lidze gdy ma się 7mln zł długu czy tam ile i mizerne perskeptywy na sponsorów to żenada. Wystarczy tylko żeby Motor awansował z 3 ligi do drugiej. Sponsorzy ZAWSZE przyjdą do większego miasta, wystarczy przypomnieć sobie Groclin i Amicę. Tak że nie spinaj się tak bardzo o poziom ligowy bo stąpasz po kruchym lodzie.
 Trochę pokory bo już całkiem niedługo role się odwrócą i nikt po Was płakać nie będzie. To jasne że Janusze popcorn Areny płaczą bo im zabrali "drużyne" ale nie mieszaj w to Motoru. Górnik w końcu gra tam gdzie jego miejsce i to chyba jasne. Natomiast pisanie o 3 lidze gdy ma się 7mln zł długu czy tam ile i mizerne perskeptywy na sponsorów to żenada. Wystarczy tylko żeby Motor awansował z 3 ligi do drugiej. Sponsorzy ZAWSZE przyjdą do większego miasta, wystarczy przypomnieć sobie Groclin i Amicę. Tak że nie spinaj s... rozwiń
Avatar
Es1979 / 5 sierpnia 2017 o 15:56
Jesteście żałośni.  Siedzcie sobie w tym Lublinie,  nikt za wami nie tęskni,  wam de facto zostało cieszyć oko meczami z tuzami polskiej piłki na 3 ligowym froncie. Smacznego popcornu życzę. Górnik jest z Łęcznej i tam jest jego dom.  Nie chcecie,  nie przyjeżdżajcie.  Bez pozdrowień 
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 14:30
Leszcze Łęczyńskie pokażcie ilu Was jest!!! Mocni w gębie przed kompem??? Prześcieradeł nie zapomnijcie ze sobą! Buhahaha
Avatar
WGW / 5 sierpnia 2017 o 14:02
Nikt gimbusie nie pisał o 300-400 osób na wyjazdach bo nigdy nie było takich liczb i długo nie będzie... I nie próbuj tu robić podziałów między Górnikiem a Motorem. A liczby powyżej 4000 osób na meczach pierwszej liczby są wyjątkiem więc nie pisz że coś musimy, 
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 12:24
Bojkotowcy , będziemy was liczyć na wyjazdach , miało być 300- 400 osób na każdym wyjeździe.Zobaczymy czy jesteście słowni. A w Lublinie tylko Motor ! Już za rok derby z Łęczną w II lidze mam nadzieję.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 10:21
Janusze pieja bo już skończył się cyrk w lbn.Każdy się na nich wypial no to kwicza,a to piękny widok hehe.Górnik tylko w Łęcznej!
Avatar
z / 5 sierpnia 2017 o 10:10
Zobaczymy ilu leszczy z Łęcznej przyjdzie . Poniżej 4.000 to będzie totalna porażka ! myślę, że ktoś kto ma taką starą nie powinien przesadnie używać sformułowań typu "totalna porażka".. 
Avatar
jan / 5 sierpnia 2017 o 09:45
undefined napisał:
Zobaczymy ilu leszczy z Łęcznej przyjdzie . Poniżej 4.000 to będzie totalna porażka !
Leszczy to szukaj w rodzinie albo w lustro spójrz, szybciej będzie.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 08:54
Zobaczymy ilu leszczy z Łęcznej przyjdzie . Poniżej 4.000 to będzie totalna porażka !
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 17:53
Gimbaza łęczyńska się oburzyła. Pewnie ,że będziemy siedzieć w naszych lubelskich wypasionych domach , a nie jeździć po okolicznych wsiach i dopingować ogórków. Mamy swój Motor z PRAWDZIWYMI kibicami , którzy są ze swoją drużyną na dobre i na złe , a nie strzelają focha bo im ktoś zabrał zabawki ! Bawcie się sami dzieciaki !
Avatar
Lubelak / 5 sierpnia 2017 o 16:18
Es1979 napisał:
Jesteście żałośni.  Siedzcie sobie w tym Lublinie,  nikt za wami nie tęskni,  wam de facto zostało cieszyć oko meczami z tuzami polskiej piłki na 3 ligowym froncie. Smacznego popcornu życzę. Górnik jest z Łęcznej i tam jest jego dom.  Nie chcecie,  nie przyjeżdżajcie.  Bez pozdrowień
 Trochę pokory bo już całkiem niedługo role się odwrócą i nikt po Was płakać nie będzie. To jasne że Janusze popcorn Areny płaczą bo im zabrali "drużyne" ale nie mieszaj w to Motoru. Górnik w końcu gra tam gdzie jego miejsce i to chyba jasne. Natomiast pisanie o 3 lidze gdy ma się 7mln zł długu czy tam ile i mizerne perskeptywy na sponsorów to żenada. Wystarczy tylko żeby Motor awansował z 3 ligi do drugiej. Sponsorzy ZAWSZE przyjdą do większego miasta, wystarczy przypomnieć sobie Groclin i Amicę. Tak że nie spinaj się tak bardzo o poziom ligowy bo stąpasz po kruchym lodzie.
 Trochę pokory bo już całkiem niedługo role się odwrócą i nikt po Was płakać nie będzie. To jasne że Janusze popcorn Areny płaczą bo im zabrali "drużyne" ale nie mieszaj w to Motoru. Górnik w końcu gra tam gdzie jego miejsce i to chyba jasne. Natomiast pisanie o 3 lidze gdy ma się 7mln zł długu czy tam ile i mizerne perskeptywy na sponsorów to żenada. Wystarczy tylko żeby Motor awansował z 3 ligi do drugiej. Sponsorzy ZAWSZE przyjdą do większego miasta, wystarczy przypomnieć sobie Groclin i Amicę. Tak że nie spinaj s... rozwiń
Avatar
Es1979 / 5 sierpnia 2017 o 15:56
Jesteście żałośni.  Siedzcie sobie w tym Lublinie,  nikt za wami nie tęskni,  wam de facto zostało cieszyć oko meczami z tuzami polskiej piłki na 3 ligowym froncie. Smacznego popcornu życzę. Górnik jest z Łęcznej i tam jest jego dom.  Nie chcecie,  nie przyjeżdżajcie.  Bez pozdrowień 
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 14:30
Leszcze Łęczyńskie pokażcie ilu Was jest!!! Mocni w gębie przed kompem??? Prześcieradeł nie zapomnijcie ze sobą! Buhahaha
Avatar
WGW / 5 sierpnia 2017 o 14:02
Nikt gimbusie nie pisał o 300-400 osób na wyjazdach bo nigdy nie było takich liczb i długo nie będzie... I nie próbuj tu robić podziałów między Górnikiem a Motorem. A liczby powyżej 4000 osób na meczach pierwszej liczby są wyjątkiem więc nie pisz że coś musimy, 
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 12:24
Bojkotowcy , będziemy was liczyć na wyjazdach , miało być 300- 400 osób na każdym wyjeździe.Zobaczymy czy jesteście słowni. A w Lublinie tylko Motor ! Już za rok derby z Łęczną w II lidze mam nadzieję.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 10:21
Janusze pieja bo już skończył się cyrk w lbn.Każdy się na nich wypial no to kwicza,a to piękny widok hehe.Górnik tylko w Łęcznej!
Avatar
z / 5 sierpnia 2017 o 10:10
Zobaczymy ilu leszczy z Łęcznej przyjdzie . Poniżej 4.000 to będzie totalna porażka ! myślę, że ktoś kto ma taką starą nie powinien przesadnie używać sformułowań typu "totalna porażka".. 
Avatar
jan / 5 sierpnia 2017 o 09:45
undefined napisał:
Zobaczymy ilu leszczy z Łęcznej przyjdzie . Poniżej 4.000 to będzie totalna porażka !
Leszczy to szukaj w rodzinie albo w lustro spójrz, szybciej będzie.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 08:54
Zobaczymy ilu leszczy z Łęcznej przyjdzie . Poniżej 4.000 to będzie totalna porażka !
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 0 0

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 0

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 0 2

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 0

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 1

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 47 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

NICE. 1 LIGA
33 KOLEJKA

Wyniki:

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 1:1
Raków Częstochowa - Pogoń Siedlce 1:1
Odra Opole - Olimpia Grudziądz 1:0
GKS Katowice - Górnik Łęczna 1:0
Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:2
Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 6:0
Stal Mielec - Podbeskidzie 0:4
Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 0:1
Chojniczanka - Bytovia Bytów 4:0

Tabela:

1. Miedź 34 63 53-27
2. Zagłębie 34 58 46-32
3. Chojnicznka 34 56 48-33
4. GKS Tychy 34 55 41-40
5. GKS Katowice 34 54 44-34
6. Wigry 34 52 40-37
7. Raków 34 51 50-40
8. Stal 34 51 51-46
9. Podbeskidzie 34 46 33-37
10. Chrobry 34 46 46-47
11. Odra 34 45 37-43
12. Puszcza 34 44 38-38
13. Bytovia 34 40 36-45
14. Stomil 34 39 39-50
15. Pogoń 34 38 42-50
16. Górnik 34 35 29-42
17. Olimpia 34 31 24-37
18. Ruch 34 27 35-58

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.